Zobacz temat - [All model] Pęknięta misa olejowa przy korku oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [All model] Pęknięta misa olejowa przy korku oleju

mathew - Nie Wrz 11, 2011 18:18
Temat postu: [All model] Pęknięta misa olejowa przy korku oleju
Witam.
Okazało się, że mam pękniętą misę przy korku oleju. Jakiś cieć za mocno dokręcał śrubę i pojawiły się rysy. Dokładnie to dwie rysy idące od korka na jakieś 5-10mm i cieknie mi olej. Nie chcę uciekać się odrazu do wymiany miski bo czas, koszta niemałe i unieruchomiony samochód. Pomyślałem, że możnaby było zakręcić korek na silikonie silnikowym a rysy załatać klejem do bloków silnikowych lub lutem do alu coś jak to:

http://allegro.pl/lut-do-...1791041109.html

Spuściłem olej i ścieka sobie, aby jutro wszystko było już suche bo nie chcę ściągać miski z silnika tylko wykonać to w kanale.

Jak proponujecie rozwiązać problem?

flapjck1 - Nie Wrz 11, 2011 19:31

pospawac
mathew - Nie Wrz 11, 2011 19:39

Ale czy do pospawania nie trzeba ściągnąć misy ?
flapjck1 - Nie Wrz 11, 2011 21:25

wypadaloby, ale wg mnie albo zrobisz to dobrze od razu albo bedziesz sie za kazdym razem z tym gimnastykowal

a nie daj boze korek ci wyleci w trakcie jazdy to bedzie po jablkach...

Remigiusz - Nie Wrz 11, 2011 22:19

mathew, Jeżeli potrzebujesz mam sprawna miskę olejowa :wink: Ja bym wymienił michę bo na długo takie spawanie nie będzie przy Alu :neutral:
hertz25 - Wto Paź 25, 2011 17:26

joł podepne sie pod temat czy trudno wymienic uszczelke w misce olejowej ,i jaka to uszczelka jest gumowa czy z korka :razz: czy montujac wszystko od nowa dawac cienka warstwe silikonu na uszczelke ?
leszczu - Wto Paź 25, 2011 20:23

Uszczelka jest z gumy, a czy trudno wymienić??, raczej nie, w rave masz nawet podane w jakiej kolejności dokręcać śrubki. :wink: