Zobacz temat - [R45] Czujnik położenia wałka rozrządu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Czujnik położenia wałka rozrządu

walczakowski - Sob Wrz 17, 2011 11:22
Temat postu: [R45] Czujnik położenia wałka rozrządu
Witam,
Dziś podczas podpięcia pod komputer w serwisie BOSCH otrzymałem info, że coś się dzieje z czujnikiem położenia wałka rozrządu (zasilanie czujnika jest), ale jak nie ma jakiś większych problemów z samochodem to nie ma sensu tego robić.

Na wydruku po teście mam info:
P0340 Czujnik położenia wałka rozrządu - Brak sygnału

I teraz pytanie: Do czego jest ten czujnik i co może się stać jeśli go nie wymienię w najbliższym czasie ? Dodam, że auto według mnie pracuje normalnie, odpala bez problemu, jeździ, itp. ;)

bizon - Sob Wrz 17, 2011 18:52

Z tego co wiem to jak ten czujnik jest uszkodzony lub odlaczony to samochod nie odpala, wiec widocznie jakis tam sygnal wysyla
keczu - Sob Wrz 17, 2011 20:02

Czujnik okresla pozycje walka rozrzadu, jest w ukladzie zamiast aparatu zaplonowego (znaczy sie przejal jedna z jego funkcji). Faktycznie bez podpietego nawet czujnika silnik pracuje "normalnie". Tak naprawde silnik chodzi w "trubie awaryjnym" czyli przyjmuje jakies zapisane w kompie wartosci dla takiej sytuacji. Nie jest to tak wazny czujnik ,ale silnik moze miec nieznacznie miejsza moc i troche wiecej palic.
bizon napisał/a:
Z tego co wiem to jak ten czujnik jest uszkodzony lub odlaczony to samochod nie odpala, wiec widocznie jakis tam sygnal wysyla

To raczej chodzi o czujnik walu korbowego, bez niego auto nawet nie zapali.Pozdr.

walczakowski - Sob Wrz 17, 2011 22:28

keczu napisał/a:
... Tak naprawde silnik chodzi w "trubie awaryjnym" czyli przyjmuje jakies zapisane w kompie wartosci dla takiej sytuacji. Nie jest to tak wazny czujnik ,ale silnik moze miec nieznacznie miejsza moc i troche wiecej palic. ...

Czy w takim przypadku nie powinien zapalić się "Check Engine" ?
Poszukałem go trochę na allegro, ale cena prawie 200zł :shock: bez przesyłki za używany i "wyciągnięty z angielskiego samochodu" skuteczne mnie odstrasza. Czy ktoś ma namiar, gdzie można się zaopatrzyć w nowy czujnik ?

evli - Czw Cze 27, 2013 21:53
Temat postu: Pomóżcie bo mnie cos trafi
Mam straszny problem z gaśnięciem silnika w trakcie jazdy. Autko odpala bez żadnego problemu ale po chwili obroty "falują" i traci moc i gaśnie. Byłam u mechanika jednego i drugiego i obaj po badaniu komputerem stwierdzili czujnik wałka rozrządu. No to zakupiłam takowy i wymieniłam i co? g... dalej jest to samo.. Panowie mechanicy chyba już nie mają pomysłu a ja naprawdę nie chciałabym wydawać kolejnych pieniędzy na niepotrzebne części.
A może jest ktoś z Bełchatowa lub okolic kto ma roverka zgodziłby się podmienić na chwilę takowy czujnik w celu sprawdzenia czy to faktycznie jego wina?? już nie mam pomysłu co z tym zrobić... :shock: :shock: :shock: :-|

MARGOS - Pią Cze 28, 2013 07:34

evli, zapraszamy do Łodzi, ostatnio wymienialiśmy czujnik w 45-tce, bo T4 pokazywało jego błąd. Niestety po wymiane przy nowym czujnika nadal jest ten sam błąd i teraz mamy 2 czujniki (1 luzem).
Przyczyną okazał się przestawiony rozrząd, ale to dłuższa historia.

Jeśli chodzi o szybki i chyba najtańszy zakup czujnika nowego to proponuję
http://www.landroverowy.p...nsc100612l.html
najlepiej zadzwonić, można spróbować się potargować - np o koszt przesyłki, płatność przy odbiorze.
Czujnik od nich także wystawiony jest gdzies na alledrogo.

evli - Pią Cze 28, 2013 08:35
Temat postu: Bardzo dziękuję za info
Chętnie przejadę się do Łodzi i jeśli nie będzie to dla Was problemem sprawdzimy czy faktycznie to ten czujnik. Jeśli tak to oczywiście odkupiłabym go od Was, a jeśli nie to i tak będę bardzo wdzięczna za pomoc :mrgreen: Odezwę się na PW i dogadamy szczegóły ok? Jeszcze raz dzięki :) :grin:
dawidek126 - Nie Cze 30, 2013 10:56

witam!!!
mi na kts-ie równiez pokazuje uszkodzony czujnik walka. jednak cena jaką podali mi w magazynie to ~120 zł za nowy. czemu takie widełki cenowe z allegro??
a jesli chodzi o dzialanie silnika to na oscyloskopie brak jest sygnał, silnik odpala normalnie jednak troche podszarpuje i czasem zgaśnie ale to tylko na zimnym silniku. według mnie ten czujnik steruje wtryskami....

[ Dodano: Nie Cze 30, 2013 10:56 ]
zapomniałem dodać ze od momentu wystapienia tego błędu muszę troche dłużej kręcic rozrusznikiem w celu uruchomienia i pewnie dzieki temu postanowiłem go odczytac:)

SyntaX - Nie Cze 30, 2013 11:05

Jak chcesz to ja mam odpowiedni interfejs i mogę Tobie sprawdzić.
współpracuję tez z dystrybutorem czujników niemal do każdego auta.
Magazyn jest 15km od Łodzi, możemy sprawdzić podjechać i kupić na miejscu ;)

cyngiel - Pon Lip 01, 2013 22:12

Siemanko a masz jakiś namiar na ten magazyn bo mam problem z czujnikiem impulsów wałka rozrządu diesla 2.0 a często w łodzi jestem, nie chce mi sie czekać na przesyłki.