Zobacz temat - [land rover freelander 1.8]pomocy !!!! dot dziwnych odgłosów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [land rover freelander 1.8]pomocy !!!! dot dziwnych odgłosów

kiep - Pon Wrz 26, 2011 12:41
Temat postu: [land rover freelander 1.8]pomocy !!!! dot dziwnych odgłosów
na początek witam wszystkich to pierwszy post na tym forum.

wiec zacznę może tak kupiłem ostatnio freelandera i przy jeździe wyje (dziwny odgłos) na początku myslalem za to wał i dyf. lecz został odłączony wraz z połoskami wymieniłem też łożyska w kołach i nadal to samo czy to moga byc opony ?? ? mam teraz opony wrangler 215/70/16 lecz wyglądaaja lekko jak piła przekladałem opony lewa prawa i też nic co to może być ?? ? prosze o pomoc !! !

amik - Pon Wrz 26, 2011 18:16
Temat postu: Re: [land rover freelander 1.8]pomocy !!!! dot dziwnych odgł
kiep napisał/a:


215/70/16 lecz wyglądaaja lekko jak piła przekladałem opony lewa prawa

jak napisałeś że wyglądaja jak piła mi to wygląda na wyząbkowane opony takie opony będą nie źle hałasować :wink:

kiep - Pon Wrz 26, 2011 18:56

tak też mi sie wydaje chodz pewności nie mam dlatego pytam a jakie opony polecili byście w rozsądnej cenie dodam ze 90 % asfalt a 10 teren byle mi tak nie hałasowało bo wysiedzie nie idzie
t15690b - Pon Wrz 26, 2011 19:00

najpierw sprawdź wiskozę czy działa, następnie sprawdz gumy tylnego mocowania szczeg. te na długiej śrubie przy piaście koła są 2 jak są rozwalone to opony się też wyząbkowują
kiep - Pon Wrz 26, 2011 22:44

ale ja odłączyłem wam razem ze sprzęgłem gumy mam ok a chodzi mi o wycie wiem ze moze to by przyczyna wiskoza na pewno byla uszkodzona tylko teraz niz z tylnego napedu nie zostało a auto wyje jak wyło
t15690b - Wto Wrz 27, 2011 08:10

pojedz gdzieś na podnośnik do mechanika, odpal auto i zobaczysz czy wyje, mi silnie wyząbkowały się opony z powodu uszkodzonych gum, na podnośniku auto nie wyło
SyntaX - Wto Wrz 27, 2011 08:30

Może po prostu masz uszkodzone łożyska w tylnym moście.
wtedy to nawet jak napęd będzie odpięty będzie wycie.
U kumpla tak wyło i to były łożyska tylnego mostu.
Wyło od 40 km/h w górę.
Patrzyłeś stan przegubów z tyłu ?.
Też lubią padać.

kiep - Wto Wrz 27, 2011 13:33

ale ja mam odłączony wał i wyjęte półośki czyli dyferencjał sie nie kręci
SyntaX - Wto Wrz 27, 2011 14:01

No to zostają łożyska na kołach albo uszkodzone są szczęki hamulcowe z tyłu.
Z jakiej części auta dobiega to wycie, w jakim zakresie prędkości.

kiep - Czw Wrz 29, 2011 09:00

łożyska wymieniałem wiec odpada szczęki z tyłu są ok patrzyłem wycie dobiega z tyłu albo sie tak roznosi po samochodzie moim zdaniem to opony. sam sie dziwie. powiedzcie jakie oponki polecacie
t15690b - Sob Paź 01, 2011 21:48

a dlaczego se nie wjedziesz na podnośnik i nie odpalisz auta, u mnie wyząbkowane opony wyły tak jak by wał miał się rozpaść, a co do opony to ja poruszam się od 2 lat na copper discoverer a/t zima i lato i bardzo dobrze się na nich jeździ