Zobacz temat - [R600] Podświetlenie zegarka i panelu klimy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Podświetlenie zegarka i panelu klimy

smash - Czw Wrz 29, 2011 09:08
Temat postu: [R600] Podświetlenie zegarka i panelu klimy
Witam, czy ma ktoś jakąś metodę na sprawną wymianę żarówek w tych miejscach (zegarek i lewa strona panelu klimy)? Ewentualnie jak nie ma innego wyjścia to jak rozebrać ten środkowy panel? Gdzieś pamiętam ktoś opisywał jak to zrobić ale nie mogę znaleźć tego tematu :( . Próbowałem ostatnio tam się dostać i skończyło się na odkręceniu kilku śrubek w koło, ale i tak nic nie chciało się ruszyć :/ . Może chociaż wiadomo jakie żarówki tam są? Z góry dzięki za każdą pomoc w tym temacie!
kruszan - Czw Wrz 29, 2011 10:06

hey,

kolego zarówno wszystkie żarówki jak i opis śrubek i czynności, do rozkręcenia i wyjęcia są dokładnie opisane, użyj raz jeszcze szukajki :)

ps. niestety trzeba rozebrać nie ma wyjścia :wink:

zimek-1985 - Sob Paź 01, 2011 21:59

Witam. ja wymieniałem przez zdjęcie kratek nawiewu środkowego :) Wtedy masz dostęp do żarówki od zegarka. Pozostałe też tak można. Tylko musisz mieć chudziutkie rączki :) Poproś jakąś dziewczyne. powinna poradzic sobie. Kratka jest wpinana na takie blaszki. 2 na górze i 2 na dole.
kruszan - Sob Paź 01, 2011 22:05

zimek-1985 napisał/a:
Witam. ja wymieniałem przez zdjęcie kratek nawiewu środkowego :) Wtedy masz dostęp do żarówki od zegarka. Pozostałe też tak można. Tylko musisz mieć chudziutkie rączki :) Poproś jakąś dziewczyne. powinna poradzic sobie. Kratka jest wpinana na takie blaszki. 2 na górze i 2 na dole.


hoho jaki magik :) :mrgreen:

jarekft - Sob Paź 01, 2011 22:25

czas wymiany żaróweczki ok 6min .Teraz to może i 3 min by zajęło może komuś się przyda mały opis:
1:śrubokręt płaski szerokość ok 0,5cm
2:podważamy od spodu delikatnie kratkę nadmuchu od dolnego narożnika 3cm znajduje się klips i po drugiej stronie to samo
3:kratka wyskoczy dość ochoczo z klipsów nie są to takie same klipsy jak w osłonie popielniczki :grin:
4:delikatnie pociągamy kratkę do góry aby zobaczyć linki do regulacji nadmuchu i pociągamy do siebie nie odpinając linek
5:kratka powinna się wysunąć na tyle że swobodnie mamy dojście do zegarka wymieniamy żaróweczkę
6:zakładamy w odwrotnej kolejności tzn kratka do góry celujemy w rękawy nadmuchu po czym wsuwamy kratkę pierw górę potem dół do momentu aż poczujemy że wskoczyła na swoje miejsce na pewno wyczujecie
uf to tyle a się napisałem :rotfl: :ok:

bolo6310i - Pią Paź 07, 2011 20:24

zrobiłem wg instrukcji kolegi jarekft Wszystko super, tylko żarówkę strasznie ciężko dostać - nie ma co szukać na stacjach benzynowych, w "zwykłych" sklepach motoryzacyjnych nie dostałem, dopiero w specjalizujących się w częściach japońskich.. od zakupu auta (4lata temu) miałem przepaloną i dopiero teraz wymieniłem (nie chciałem ściągać całej konsoli) - efekt bomba! ;)
dzięki za instrukcję i pozdrawiam Roverkowiczów :)