Zobacz temat - [r25] Silnik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r25] Silnik

kalitus84 - Sob Paź 01, 2011 22:14
Temat postu: [r25] Silnik
Witam nie znalalzlem nic ciekawego w szukajce a na poprzedniego posta nikt nie raczyl nic odpisac wiec zakladam nowego. A wiec padl mi silnik w moim r25 1,6 16v i kupilem silnik 1,4 16v z r200 i tu moje pytanie moj silnik mial miche aluminiowa a tutaj jest stalowa i na mojej jest dodatkowe mocowanie silnika z poduszka do sanek a w stalowej tego nie ma czy miska podpasuje do silnika 1,4 i jeszcze jedno bede zakladal osprzet od 1,6 to znaczy wszystkie kolektory cewki zaplonowe ida od mojego silnika i co sie wiaze gorny dekiel pokrywy zaworow tez musze przezlozyc by to wszystko spiac do kupy pytanie czy ktos robil takiego nie typowego swapa nie bylo innego silnika w okolicy i musialem kupic 1,4 bo auto potrzebne prosze o odpowiedzi
leszczu - Nie Paź 02, 2011 10:55

Podobno silnik k-series nowszej poprawionej produkcji można wstawić do R200, więc myślę, że na odwrót też się da.
kalitus84 - Nie Paź 02, 2011 14:21

wiem ze sie da bo silniki sa takiej samej konstrukcji ale czy ,miska olejowa podpasuje ja mam r 25 i w moim silniku ktory padl jest miska aluminiowa a w tym co kupilem jest stalowa i musze przezlozyc miske aluminiowa i pytanie czy bedzie pasowala bo jedni mowia ze tak inni ze nie wiec chce sie dowiedziec czy to podpasuje
leszczu - Nie Paź 02, 2011 14:26

Nie jestem pewny, ale powinna podejść. :wink:
kalitus84 - Nie Paź 02, 2011 14:30

no wlasnie nie jestes pewny a ja chce miec pewna odpowiedz a na tym forum nie znalazlem nic podobnego do mojego problemu
PTE - Pon Paź 03, 2011 09:04

Skoro nie znalazłeś odpowiedzi, to zapewne nikt tego wcześniej nie robił. Albo więc zaryzykujesz i będziesz pierwszy, albo kupisz silnik od R25/45. Zakładanie nowych wątków raczej Ci nie pomoże.
kalitus84 - Sro Paź 05, 2011 22:46

silniki sa te same miska pasowala jutro wielkie odpalenie zobaczymy jak to bedzie chodzilo silnik 1,4 16v na osprzecie od 1,6

[ Dodano: Sro Paź 05, 2011 22:46 ]
Witam odebralem auto od mechanika i silnik 1,4 16v na osprzecie od mojego 1,6 chodzi jak nalezy ale mam problem ze starego silnika olej dostal sie do wydechu i strasznie kopci jak sie pozbyc tego oleju z wydechu ma sie sam wypalic czy mam sciagnac uklad wydechowy i czyms go przeczyscic