Zobacz temat - [R400] Światła dzienne - Daylight
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Światła dzienne - Daylight

gacek - Sro Paź 05, 2011 12:02
Temat postu: [R400] Światła dzienne - Daylight
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś posiada w swoim R światła dzienne (jeżeli tak to prosiłbym o zdjęcie jak to wygląda) oraz czy opłaca się kupować te z allegro za 80zł z homologacją? Pozdrawiam
Alexi - Sro Paź 05, 2011 12:31

Jak to wygląda to kwestia gustu. Mi osobiście się nie podoba to to. Z widocznością z daleka też moim zdaniem słabo. No a rzecz jasna z homologacją (droższe) bo jak nie to upierdliwy Policjant zabierze dowodzik ;-) A jak bardzo upierdliwy to za brak świateł mandat wlepi :)

Jest jeszcze opcja zamiast żarówek w halogenach to odpowiednie diodowe żarówki (one właśnie do jazdy dziennej są) Wtedy to może i sensownie wygląda.




masakra

bizon - Sro Paź 05, 2011 12:44

Te na zdjeciu moim zdaniem nie spelnia polskich wymogow (sa za blisko siebie).
A co do swiatel to rowniez uwazam ze srednio to wyglada, jedyne plusy to dluzsza zywotnosc zarowek w swiatlach mijania oraz podobno mniejsze spalanie. moze wypowiedza sie posiadacze ledowek o ile spadlo spalanie.

[ Dodano: Sro Paź 05, 2011 12:41 ]
alexi napisał/a:
Jest jeszcze opcja zamiast żarówek w halogenach to odpowiednie diodowe żarówki

Sama wymiana zarowki nie wystarczy bo halogeny dzialaja jedynie ze swiatlami mijania.

[ Dodano: Sro Paź 05, 2011 12:44 ]
A jak widze jak jedzie jakis lanos lub cos innego i ma zalozone swiatla do jazdy dziennej i oprocz tych swieca sie rowniez mijania to sie pytam: po co on to zakladal

gacek - Sro Paź 05, 2011 13:14

Nie no, pragnę kupić te z homologacją, że zapalają się po odpaleniu silnika i gasną z zapaleniem świateł pozycyjnych.
kruszan - Sro Paź 05, 2011 13:17

wg mojej opinii to ma rację bytu jak ktoś ma xenony, wtedy oszczędzamy na żarówkach, ale tak? no chyba, że rzeczywiście mniej pali furka jak nie zapalimy światełek nawet zwykłych ;)
wooy11 - Sro Paź 05, 2011 14:22

spalanie jest mniejsze , duża róznica nie jest ale......oszczedność na żarówkach swiateł mijania duża, ja miałem takie dość dobre philipsa ( nie pamietam nazwy ) które paliły się dokładnie co pół roku ale one tak właśnie mają , nie jest to wina instalacji w samochodzie....dodatkowa oszczedność to akumulator a w zimie przyda się każdy amper, ja widze w światłach dziennych same zalety, dodatkowo wymieniłem na ledy swiatła pozycyjne przód tył, podświetlanie rejsracji, światła cofania...pomijam fakt że tak podświetlony samochod ładnie wygląda a pobór prądy równa się 0000 nic ....to żarcik ale naprawde oszcędności sa duże
IROLA - Sro Paź 05, 2011 14:34

A czy można zastosować żarówki diodowe, w miejsce żarówek postojowych ? Nie wiem czy są takie dostępne o odpowiedniej "jasności", czy będą pasowały w wejście a najważniejsze czy miejsce ich mocowania w kloszu/odbłyśniku nie spowoduje oślepiania innych kierowców. Wówczas włączając tylko postojówki można by oszczędzać żarówki od mijania (2 x 55 W) na jeździe w ciągu dnia (dobrej widoczności).
Oczywiście tracimy wówczas "postojówki" - lecz przyznam, że jeszcze nigdy ""samodzielnie"" ich nie używałem. Gorsza sprawa będzie wieczorem (w deszczu) wówczas gdy włączymy światła mijania to należałoby odłączyć "te diodowe".

wooy11 - Sro Paź 05, 2011 14:45

Nie ma takich dziennych ( bo chyba o to Ci chodzi ) które wkladasz w miejsce postojowych , sa tylko postojowe diody jako zamienniki żarówek
Remigiusz - Sro Paź 05, 2011 16:02

Górna fota jest wbrew przepisów, poszuka na forum sobie o temacie moduł SD-2 :wink: Ja to mam i kilka innych i super patent to jest i wszystko na oryginalnych kloszach bez szpecenia wyglądu :wink:
wooy11 - Sro Paź 05, 2011 18:00

U mnie to wygla tak...światła kupione za 45 zł bez przekaźnika , maja homologacje, podłączenie to sprawa prosta : zasilanie ze skrzynki bezpiecznikowej (w komorze silnika) poprzez bezpiecznik dodatkowy, włacznik zamontowany na kokpicie. Jest on z wygladu troche kontrowersyjny :wink: ale bardzo funkcjonalny, po załaczeniu świeci na czerwono wiec zawsze wiem kiedy sie swiatła palą.
W sumie światła dzienne + pozycje led z przodu i z tyłu to pobór prądu w granicach 3.5 Wata zamiast 130 Wat !!
Teraz fotki ....hmmmm no własnie jak sie uda :wink: a jak nie to wkleje równiez linki bezposrednie do fotek





linki:
http://www.fotosik.pl/pok...710b3d9852.html
http://www.fotosik.pl/pok...02676d14ff.html
http://www.fotosik.pl/pok...f191a4174b.html
http://www.fotosik.pl/pok...d3ba78364d.html

Remigiusz - Sro Paź 05, 2011 19:04

wooy11, Brew przepisom to jest :sad:
wooy11 - Sro Paź 05, 2011 19:28

Co jest w brew przepisom ? Lampy sa zamontowane zgodnie z wymiarami. Diody w pozycjach ?? eeee światło jest białe...ani niebieskie ani zółte jak to ma miejsce w przypadku zwykłych żarówek. tylne pozycje nie roznia się światłem od żarówkowych wiec nie wiem co jest nie tak ? Zreszta jezdze tak od 3 lat, w poprzednim R400 miałem to samo i ani policja ani podczas przegladu nie miałem nigdy problemu.

ups...skoczyłem sprawdzic jedna odległość...miedzy światłami, się okazuje że zderzak w r400 jest troszke inny niż w tym co teraz mam a swiatła sa przełozone z R400 w te same miejsca ale teraz odległość miedzy nimi jest 56 cm a powinno być 60 wiec zgoda ! Jest NIEZDOGNIE ale co do reszty to nie wiem.

Remigiusz - Sro Paź 05, 2011 19:40

wooy11, A światła miedzy tablica rejestracyjna te led do jazdy dziennej :?: Nie ma tam min 600mm ani max 400mm od krawędzie zarysu auta. Wiem bo u siebie mierzylem
szoso - Sro Paź 05, 2011 19:41

wooy11 napisał/a:
Diody w pozycjach ?? eeee światło jest białe...ani niebieskie ani zółte jak to ma miejsce w przypadku zwykłych żarówek

może być i białe a się czepiają o homologację diod, wiadomo że jej nie mają

wooy11 - Sro Paź 05, 2011 19:41

:smile: patrz wyżej hehehe, masz racje ale nic nie zmieniam ( narazie) zobaczymy jakie bystre jest MO
BoloSr - Sro Paź 05, 2011 20:17

ciekawie to wyglada ale troche co do zgody z przepisami to troche brakuje ale lepiej tak niz jak co niektorzy montuja :)
PS gdzie tak tanio je kupiles ?? ?

gacek - Sro Paź 05, 2011 20:17

wooy11, mógłbyś wstawić foty jak ledy świecą wieczorkiem? Te podświetlenie z tyłu itp
wooy11 - Sro Paź 05, 2011 20:38

Kupiłem normalnie w motoryzacyjnym ale tak jak pisałem beż przekaźników, tylko z okablowaniem.

tak to wyglada z tyłu, koloor na zdjęciu odbiega od oryginału....faktycznie jest bardziej czerwony

i jeszcze ze światłami wstecznymi tez led

[img][/img] [img][/img]

szoso - Sro Paź 05, 2011 20:44

za takie podświetlenie tablicy chcieli mi zabrać dowód właśnie
wooy11 - Sro Paź 05, 2011 20:52

Zdaje sobie sprawe że organa ścigania czepiaja sie ale w rzeczywistości naprawde ciezko zorientować się ze są to diody...poprostu swiatła jest troche więcej , rejstracja jest podświetlona jaśniej.....narazie tak jeżdze a w schowku mam zapasowe zwykłe zarówki......zmienie przy nich heheheh
gacek - Sro Paź 05, 2011 20:58

a jak się odnosi prawo do podświetlenia rejestracji ledami? bądź swiatel pozycyjnych przednich led?
wooy11 - Sro Paź 05, 2011 21:06

Ja tego nie sprawdzałem, wiem tylko że jakie różnokolorowe światełka no to wiadomo AUT i groźba zabrania dowodu......tych światełek co mam tez się można czepić bo zawsze można je podciagnac pod : niestandardowe ale w sumie od 3 lat tak mam i jak narazie nie było problemów.
Remigiusz - Sro Paź 05, 2011 21:16

wooy11, Hmm pozycjach mam tez te ledy co ty na przodzie :wink: Przy diagnozie mi pan tylko mówił ze "ojj kiepsko już świecą ale niech będzie " :mrgreen: ALe faktycznie coś kończy się ich żywot bo za zegarami tez już ciemniej świecą a jedna mi się spaliła po roku :neutral: Przy rejestracji tez ma te Ledy ale już jedna mi disco light robi i czas na wymianę :neutral:

Ale co do wsteczny i pozycyj na tyle to kurcze fajnie to wygląda :mrgreen: Chyba wiem co zmienię jeszcze :mrgreen:

Tylko bym to kupił w ciepłą biel wo takie paski ledow mam w środku auta i naprawdę jest super jasno a kolor jest fajnie biały nie niebieski :wink: Bo zimna biel niestety w kolor niebieski przechodzi :neutral:

[ Dodano: Sro Paź 05, 2011 21:16 ]
wooy11, Jakie to jest dokładne oznaczenie tych żarówek ledowch na tyl ??

gacek - Sro Paź 05, 2011 21:18

myślałem o pozycyjkach led, lecz smd ponieważ widzę, że wy macie zwykłe
wooy11 - Sro Paź 05, 2011 21:21

disco light robia ledo-zaróweczki z czterema diodami, miałem takie i normalnie po 2 miechach stroboskop.....te co ja mam to sa jednodiodowe i jakby ktoś takich szukał to proponuje takie ktore do złudzenia przypominaja żarówke tylko sa mleczne, takie mam nad rejstracja a te z przodu są troszke inne i musze je wymienić....na fotce klosza lampy przedniej widac jak wyglada...taka scieta na ostro z przodu - taka dioda daje światlo dość skupione a ta mleczna bardziej rozproszone czyli bardziej w stylu zarówki
Remigiusz - Sro Paź 05, 2011 21:26

wooy11, No Disco się robi w sumie tylko jak nie ma dioda dobrego kontaktu i w czasie jazdy przerywa kontakt w tedy się staje disco po chwili. Mi te Ledy w rejestracjach już rok trzymają teraz tylko jedna pada, ale winna jest taka ze miałem za duże i coś nie łączy na jednym styku :neutral:

Daj jakieś linki na te ledy mleczne nie widzialem takiego czegoś ze jest lite :neutral:

A nazwy tych z tylnego klosza nie znasz :?:

wooy11 - Sro Paź 05, 2011 21:35

Kupowałem u siebie w sklepie elektronicznym, nie szukałem w necie wiec linka nie podam ale łatwo sobie wyobrazić bo jest naprawde identyczna jak oryginalna zarówka 5 Wat wsówana tylko jest mleczna , nie widać diody a "wsówka" jest identyczna jak ta co widać w kloszu lampy....taka biała plastikowa, moze jutro bede w elektronicznym to kupie bo bede wymieniał te z przodu wiec moge zrobić fotke i wkleje tu.

Zobacz tu jest tego pełno ale tych o których mowie nie ma :wink:

http://www.jtng.pl/pokaz_...der=nazwa&str=1

bizon - Sro Paź 05, 2011 21:53

Cytat:
Nie no, pragnę kupić te z homologacją, że zapalają się po odpaleniu silnika i gasną z zapaleniem świateł pozycyjnych.

Automatyczne zapalenie i gaśnięcie to zwyklym przekaznikiem mozna zalatwic i homologacja nie ma z tym nic wspolnego, wazne zeby byla nabita na kloszu lamp.

[ Dodano: Sro Paź 05, 2011 21:53 ]
IROLA napisał/a:
A czy można zastosować żarówki diodowe, w miejsce żarówek postojowych ?

Mozna ale jako postojowki a nie dzienne.

Remigiusz - Sro Paź 05, 2011 21:56

wooy11, Ok juz mam postojowe tył są R10W
Cofania jest P21W i na rejestracje jest C5w 36mm :wink:

wooy11 - Sro Paź 05, 2011 22:04

a widzisz u mnie na rejstracji sa takie same jak pozycja przód tylko sa wsówane pod kontem 45 stopni na boki ....jak jade w nocy to ciagnie sie za mna kawał oswietlonego asfaltu :wink: . Ja juz zmykam a jutro jak kupie "mleczne" ledy to jakies foto wkleje, pozdrawiam.
bizon - Sro Paź 05, 2011 22:08

wooy11 napisał/a:
a widzisz u mnie na rejstracji sa takie same jak pozycja przód

w 400tce tez sa rurkowe jak u Remi55

Remigiusz - Sro Paź 05, 2011 22:18

Tak niektóre modele maja w 45 czy ZS w5w w tablicach tez :wink: Zależy od rocznika :wink: Cos czuje ze będę musiał wsadzić taśmę led pod zegary. A na tablice ta C5W to kupie jako jedna smd led bo są takie i jak się spali to się spali a nie disco będzie :mrgreen:
bizon - Sro Paź 05, 2011 22:30

Ja mam czterodiodowe ledowe rurki na tylna tablice i w podsufitce i przez rok nic sie nie wypalilo. A przednie postojowki jak sobie ledy zalozylem to po tygodniu ich nie bylo. To zalezy jak sie trafi.

[ Dodano: Sro Paź 05, 2011 22:30 ]
wooy11 napisał/a:
a ta mleczna bardziej rozproszone czyli bardziej w stylu zarów

jak żarowka ledowa jest zaokraglona to mozna ja spilowac z przodu, wtedy tez rozprasza bardziej swiatlo.
Remi55 napisał/a:
Tylko bym to kupił w ciepłą biel wo takie paski ledow mam w środku auta i naprawdę jest super jasno a kolor jest fajnie biały nie niebieski :wink: Bo zimna biel niestety w kolor niebieski przechodzi

Ja osobiscie wole zimna biel bo ciepla znowu mi za bardzo w zolty wchodzi

sobrus - Czw Paź 06, 2011 08:34

Mam pytanie:

czy istnieja "żarówki" postojowe LED z homologacją?
Bo czytałem że za zamontowanie LEDów (zwłaszcza niebieskich, ale też białych) jako postojówki policja może zabrać dowód.

Kolor jak najbardziej może być żółty.
I pytanie czy nie świecą słabiej niż zwykłe, bo tak to z tanimi ledami niestety często jest.

U brata w citroenie często padają postojowe, może gdyby założył ledy to pożyłyby dłużej.

Jednak bez homologacji nie kupię.

marcin316 - Czw Paź 06, 2011 09:00

Wypróbowałem już kilku LEDów zamiast żarówek pozycyjnych i wszystkie świeciły zbyt niebiesko. W R45 jest tak, że postojówki w reflektorze wewnętrznym świecą łącznie ze światłami mijania (reflektor zewnętrzny) i przynajmniej u mnie zwykła żarówka postojowa daje poświatę znacznie bardziej żółtą niż światło mijania (mam żarówki H7 Osram Light@Day) a diody dają światło z poświatą niebieskawą... Jak dotąd nie udało mi się dobrać nic co miałoby poświatę zbliżoną do świateł mijania, w dodatku dioda nie rozprasza tak równomiernie światła w reflektorze jak żarówka.

Jeśli chodzi o diody jako pozycja z tyłu, to również testowałem to rozwiązanie i o ile w okresie wiosenno-letnio-jesienym wszystko jest OK, to zimą tylne światła zalepiają się śniegiem podczas gdy żarówka wytwarza wystarczającą ilość ciepła aby światło samo oczyszczało się ze śniegu.

[ Dodano: Czw Paź 06, 2011 09:00 ]
Diody mam obecnie zamontowane w podsufitce i w bagażniku (barwa biała ciepła). Jest to taśma z możliwością cięcia na odcinki po 3 diody przystosowana do zasilania 12V. W podsufitce mam dwa takie odcinki połączone równolegle z oryginalną żarówką (na samych diodach ściemnianie światła nie działało odpowiednio) a w bagażniku mam w sumie blisko 30 takich potrójnych segmentów co sprawia, że w nocy jest w nim jasno prawie jak w dzień ;)

sobrus - Czw Paź 06, 2011 09:33

Mi nawet nie chodzi o kolor, mogłyby być zielone, tylko zeby była homologacja.
W przeciwnym wypadku jeżeli jakieś nieszczęście to np. firma ubezpieczeniowa po prostu nie wypłaci odszkodowania, gdy zauważy modyfikacje.
Pomijam problem z policją.

Już lepiej wymieniać zwykłe zarówki.

Remigiusz - Czw Paź 06, 2011 11:23

marcin316 napisał/a:
Jeśli chodzi o diody jako pozycja z tyłu, to również testowałem to rozwiązanie i o ile w okresie wiosenno-letnio-jesienym wszystko jest OK, to zimą tylne światła zalepiają się śniegiem podczas gdy żarówka wytwarza wystarczającą ilość ciepła aby światło samo oczyszczało się ze śniegu.


Bardzo dobry argument i racja, zapomniałem sobie o zimie :wink: Jednak zostaje przy zwykłych na tyle, jedynie na wsteczne zmienię :wink:

sobrus, ale żarówka homologacji mieć nie musi, klosz ma homologacje. Tylko wyłącznie na jeden typ żarówki jaka tam można wsadzić :wink:

szoso - Czw Paź 06, 2011 11:29

Remi55 napisał/a:
ale żarówka homologacji mieć nie musi

musi mieć, chcesz się założyć?
zapoznaj się z polskimi przepisami :wink:

wooy11 - Czw Paź 06, 2011 11:53

cytat "Rozporządzenie misnistra infrastruktury,załącznik 6.dokładnie i wyraźnie określa barwę światła świateł pozycyjnych przednich - musi być biała lub żółta selektywna,w zależności od tego,jak jest barwa świateł mijania i drogowych. "

.....do żródła rozporządzenia nie dotarłem jeszcze ale z tego wynika że nie istotny jest typ a kolor a wyglada że żółty i biały jest dopuszczony.

szoso - Czw Paź 06, 2011 11:56

nie spotkałem się jeszcze by diodowe postojówki miały jakikolwiek napis E czyli homologację, podczas kontroli sprawdzają to czasami i co wtedy? wyjmujemy diody bo inaczej dowód zabierają
Alexi - Czw Paź 06, 2011 11:58

Również mam ledy jako oświetlenie wnętrza i kufra. I to jedyne. Poza postojowymi. Pomimo że kupiłem 'białe' to zgadza się że są zbyt niebieskie. Gdy tylko znajdę czas wskoczą na miejsce postojówek Philipsy blue vision. W diodach na zewnątrz jakoś plusów nie widzę. Same minusy. A wracając do tych 'świateł dziennych' to precyzja i jakość z jaką są wykonane wywołuje u mnie odruch wymiotny. Sam plastyk i wygląda tandetnie. Co chyba z resztą widać na zdjęciu z mojego pierwszego posta.
wooy11 - Czw Paź 06, 2011 11:59

aż sie przygladne żarówkom postojowym czy mają E
Alexi - Czw Paź 06, 2011 12:00

Radzę zabrać jakiś mikroskop ;-) Ciekawe jak w środku nocy policja sprawdzi czy faktycznie na nich jest to E.
wooy11 - Czw Paź 06, 2011 12:02

skoro nie ma na żarówkach E to tez nie powinny być w kloszach lamp hehehe
szoso - Czw Paź 06, 2011 12:06

wooy11, widzi że jest E czy nie widzi? :wink:
wooy11 - Czw Paź 06, 2011 12:09

jednak jest tam jakies E
widzi widzi hehehe

szoso - Czw Paź 06, 2011 12:10

wszystko powinno mieć E, bez tego niebiescy są górą
sobrus - Czw Paź 06, 2011 14:10

Dobra, a znacie jakieś LEDy E? Jakiekolwiek?
Albo nawet homologowane zestawy HID do H1, H7 itd?

Moim zdaniem powinien być zakaz sprzedawania jakichkolwiek lamp samochodowych bez homologacji.

Wiem, ostre posuniecie, ale co zrobić skoro na drogi trafia dużo złych żarówek?
100W, samoróbki ksenony, ledy, niehomologowane do jazdy dziennej....wszystko dla ryzykantów i kombinatorów.

A oficjalnie do używania "poza drogami publicznymi". :rotfl:

Człowiek nawet jak chce kupić coś legalnego to ma problem żeby odróżnić, a sprzedawcy są nieuczciwi.

marcin316 - Czw Paź 06, 2011 16:08

W drugim aucie mam założone światła do jazdy dziennej w miejsce halogenów. Mają one homologację, użyte żarówki są mocy 20W (albo 21, nie pamiętam). Najważniejszą ich zaletą jest cena wynosząca około 60zł. Uważam że całkiem nieźle komponują się też z autem ;)
gacek - Czw Paź 06, 2011 16:27

alexi napisał/a:
Gdy tylko znajdę czas wskoczą na miejsce postojówek Philipsy blue vision.

Jakby było można prosić to proszę o wrzucenie fot jak świecą bluevision ponieważ sam się na nie czaje :) PS a wymieniasz tylko postojówki czy H7 również? Mnie kuszą h7 bluevision plus i gratis dają postojówki

kruszan - Czw Paź 06, 2011 16:44

Cytat:
gacek, Jakby było można prosić to proszę o wrzucenie fot jak świecą bluevision ponieważ sam się na nie czaje :) PS a wymieniasz tylko postojówki czy H7 również? Mnie kuszą h7 bluevision plus i gratis dają postojówki


kolego ja mam BlueVision Ultra Xenon effect - powiem szczerze że barwa jest nico bielsza niżeli normalne żarówki które miałem Phillips +30%, widać jak włączy się halogeny tam mam właśnie zwykłe żarówki, że mijania są nieco bielsze, aczkolwiek nie ma wodotrysków, niebieskiej poświaty lub efektu xenonu :)

światło jest mocniejsze to uważam na + :ok:

Alexi - Czw Paź 06, 2011 16:55

Cytat:
kolego ja mam BlueVision Ultra Xenon effect - powiem szczerze że barwa jest nico bielsza niżeli normalne żarówki które miałem Phillips +30%, widać jak włączy się halogeny tam mam właśnie zwykłe żarówki, że mijania są nieco bielsze, aczkolwiek nie ma wodotrysków, niebieskiej poświaty lub efektu xenonu

światło jest mocniejsze to uważam na +



Zgadzam się jak najbardziej. Ale nie będę zakładał żarówek za 100pln zeby mi się za jakieś pół roku spaliły. Tylko postojówki. Normalne są zbyt ciemne.

kruszan - Czw Paź 06, 2011 17:14

dałem 60zł po rabacie, oby służyły dłużej :)
wooy11 - Czw Paź 06, 2011 17:43

No to już wiadomo że uzywanie led w pozycjach nie jest do końca legalne w zwiazku z tym kupiłem dzis postojowe ledy :wink: kol. Remi55 chciał zobaczyc jak wygladają w wersji mlecznej :wink:


to te z lewej oczywiście....jeszcze je dodatkowo zmatowiłem papierem ściernym i świeca zupełnie biało, zdemonuje je jak sie przepalą albo bede miał problem przy jakies kontroli a co do dziennych to jeszcze raz powtorze że załozyłem je nie ze względów estetycznych tylko ekonomicznych, niektórzy koledzy patrza na nie i oceniaja wygląd, to nie o to chodzi chociaz fajnie jak są jeszcze estetyczne, pozdrawiam

Remigiusz - Czw Paź 06, 2011 19:57

No dobra jest na W5W E ale niech ta żarówka pochodzi kilka mieście i napisów na niej nie będzie już :roll:

wooy11, Ahh takie Mleczaki :razz: To mam takie cos ale jako zwykle Ledy :wink:

Ja jedynie zmieniam teraz te moje pipetki C5W na C5W 1x smd Led, albo pójdzie odcinek paska Ledowego :mrgreen: I postojowe kupuje ciepła biel LED :wink:

gacek - Czw Paź 06, 2011 22:53

kruszan napisał/a:
powiem szczerze że barwa jest nico bielsza niżeli normalne żarówki które miałem Phillips +30%, widać jak włączy się halogeny tam mam właśnie zwykłe żarówki, że mijania są nieco bielsze, aczkolwiek nie ma wodotrysków, niebieskiej poświaty lub efektu xenonu :)

A na reklamie takie niebieskie światło pokazują.
PS mógłbyś zamieścić foty jak świecą H7 oraz pozycyjki bluevision?

kruszan - Czw Paź 06, 2011 23:11

ja mam h1, ale to mniejsza o to :)

ok jutro zapodam fotki, aczkolwiek sądząc po efekcie w realu i małej różnicy, to na zdjęciu nie będzie jej w cale :)

światło jest mocniejsze, minimalnie bielsze, widać w zupełnej ciemności jak zapali się halogen a jak zapali się mijania, dalej sięga mam wrażenie, lub lepiej oświetla pobocze, znaki, słupki... a może to już efekt omamienia, że tyle zapłaciłem za żarówki zamiast jeździć na tych co miałem :)

pozycje jak pozycje, szału nie ma :)

gacek - Pią Paź 07, 2011 10:44

H1 to masz światła drogowe (długie) ;> Ale oglądałem fotorelacje z tych żarówek ale właśnie H7 i H4 i ludziom kolor właśnie wpadał w odcień xenonu
kruszan - Pią Paź 07, 2011 11:12

H1 są mijania i H1 są drogowe w 600kach
Alexi - Pon Paź 10, 2011 16:56

gacek, postojówki świecą tak:



Jak widać nie warto nawet maski otwierać żeby wymienić zwykłe postojówki na Philipsa bo to jedno to samo ;-) Po lewej LED (rzekomo biały) po prawej Philips.

Tutaj obie Philipsy.


Na darmo wydane 13 zł ;-) I na dodatek przy zabiegu padła h7 kolejne 10 zł :D

kruszan - Pon Paź 10, 2011 16:58

zapomniałem o fotkach, może dziś wymodzę :)
Remigiusz - Pon Paź 10, 2011 18:45

alexi, Ale to jest akurat zimna biel :wink: kup ciepła biel a będziesz widział różnice :wink:
Alexi - Pon Paź 10, 2011 21:36

Do diód mnie nie przekonasz ;p Mała poprawka nocą widać że świeca troszkę bielej niż standardowe żarówki postojowe. Co nie zmienia faktu ze nie ma co się gimnastykować z tym ;p
KATwawa - Pon Paź 10, 2011 21:44

Czy Ledy tak słabo świecą???


Alexi - Pon Paź 10, 2011 22:27

Może i niektóre nie. Zależy jakie kupisz. Takie za 30 zł czy takie za 130 zł. a może za 230. To mnie jednak nie przekonuje i nie będę polecał tego nigdy. Nawet ostatnio widziałem Merca-Taxe z tymi świecidełkami. Jedno świeci drugiego połowa, druga połowa mruga jakoś. Inny przykład. Skoda fabia z Ledami podświetlenia tablicy. Jedna świeci ok druga robi za disco banjo. Wystarczy ze ledy w mojej latarce zachowują się jak stroboskop na dyskotece. ;-)
Remigiusz - Pon Paź 10, 2011 22:31

alexi, Ja dziś wyminilem sobie na tablicy z tylu jedna pipetkę ledowa na zwykła c10W :mrgreen: Minus bierze 10W ale świeci o wiele jaśniej niż te moje ledowe :mrgreen: Tylko zółte światło daje ale trudno :wink: Drugie mam jeszcze ledowe bo działa i czekam az się spali :mrgreen:
kruszan - Wto Paź 11, 2011 22:48

jakoś komórki nocą sry,

w realu jest inaczej a na fotcce jest inaczej :P

pozycyjne:


pozycyjne + halogeny:


pozycyjne + mijania:

gacek - Sro Paź 12, 2011 13:44

KATwawa, mógłbyś powiedzieć co masz za ledy? oraz strzal fotke jak to wygląda z wyłączonymi ledami :)
KATwawa - Sob Paź 15, 2011 20:23

Jutro wrzucę fotki na wyłączonych, są to małe Ledy przyklejone od spodu klosza, bez homologacji ale przegląd w maju przeszedł :)

[ Dodano: Sob Paź 15, 2011 20:23 ]
Obiecana fotka: