Zobacz temat - [R 25] Nie chce zapalać po wymianie regulatora napięcia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 25] Nie chce zapalać po wymianie regulatora napięcia

The_Baca - Sob Paź 15, 2011 14:07
Temat postu: [R 25] Nie chce zapalać po wymianie regulatora napięcia
Witajcie, wczoraj odebrałem samochód z warsztatu, był wymieniany regulator napięcia. Normalnie wróciłem bez żadnych problemów. Dziś rano chciałem odpalić, zaczął "piszczeć", świeciły wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej...co mogło się tym razem zepsuć? Dodam, że radio działa czyli to nie wina alternatora. Dzwoniłem do mechanika, powiedział że szczotki w alternatorze mogły się zawiesić czy jakoś tak, żeby spróbować je jakoś ruszyć...Jaka jest przyczyna?

[ Dodano: Sob Paź 15, 2011 14:07 ]
Problem już rozwiązany - powiązałem wymianę z tym, że nie działa..jak się okazało bezpodstawnie :) Posiadam drugi kluczyk z doczepionym do niego pilotem, na tym kluczyku odpalił bez problemu. Kolega mówił mi, że to przez immobiliser i ten właśnie pilot, który musi być kiedy zamykało się wcześniej samochód z pilota (czy coś takiego) grunt że działa :)

leszczu - Sob Paź 15, 2011 17:58

Wymień w tamtym pilocie baterię. :wink:
The_Baca - Sob Paź 15, 2011 20:02

Problem w tym, że pilocik jest jeden, a samochodem czasem jeździ moja rodzicielka ;) Zadecydowaliśmy, że pilocik zostawi w samochodzie na wszelki wypadek
PTE - Pon Paź 17, 2011 09:21

Proponuję kupić i dokodować drugiego pilota, bo w sytuacji gdy posiadany padnie, znowu będzie problem - tym razem poważniejszy.
The_Baca - Pon Paź 17, 2011 16:07

PTE masz rację, nie pomyślałem o tym..wystarczy kupić pilot z allegro? Czy koduje się go samemu czy musi zrobić to specjalista?
szoso - Pon Paź 17, 2011 16:11

sam nic nie zrobisz, potrzebny komputer T4
The_Baca - Pon Paź 17, 2011 16:24

Cytat:
sam nic nie zrobisz, potrzebny komputer T4
Więc ile kosztuje taka przyjemność?
PTE - Pon Paź 17, 2011 17:36

Nowy pilot wraz z zaprogramowaniem to wydatek rzędu 250-350zł. Możesz kupić używkę (nie polecam), wtedy będzie taniej.
The_Baca - Pon Paź 17, 2011 20:37

Na razie zrobię wymianę baterii jak na początku wspomniał kolega leszczu na wszelki wypadek ;)