Zobacz temat - [R416 Tourer] Brak podświetlenia cyfrowego zegarka.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R416 Tourer] Brak podświetlenia cyfrowego zegarka.


gierczol - Nie Paź 16, 2011 16:24
Temat postu: [R416 Tourer] Brak podświetlenia cyfrowego zegarka.
Ostatnio mnóstwo gadżetów mi szwankuje w aucie, m.in. podświetlenie zegarka. Cóż to mogło się stać, że nie świeci? Jest tam jakaś diodka? Czy obudowa zegarka jest na jakieś bolce? Jak to wyjąć by nie uszkodzić? Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.
as35 - Nie Paź 16, 2011 16:59

Zegarek zamontowany jest jak większość tego typu elementów na zasadzie zatrzasku, delikatnie ale stanowczo potraktowany wychodzi. Oświetleniu służy żaróweczka- pewno przepalona. Nie pamiętam jaka ale do kupienia - kup kilka na przyszłość- standardowo pasuje do innych ele. podświetlania
gierczol - Nie Paź 16, 2011 17:02

W takim razie mam rozumieć, że podobne podświetlenie jest przycisku od świateł awaryjnych? Dzieki za podpowiedź, idę działać :)
tronsek - Nie Paź 16, 2011 17:35

gierczol napisał/a:
W takim razie mam rozumieć, że podobne podświetlenie jest przycisku od świateł awaryjnych?
Zegarek jest podświetlany przez żarówkę typu T5, czyli taka jak do kontrolek, natomiast przyciski (np. awaryjne) są podświetlane przez żarówki typu R3mini.
violinerpl - Pią Mar 01, 2013 19:54

Może mi ktoś powiedzieć, jak wyciągnąć ten zegar bez zepsucia niczego?
gierczol - Sob Mar 02, 2013 15:28

Najpierw trzeba wyjąć plastikową obudowę zegarka. Jest ona najprawdopodobniej na dwóch zatrzaskach. Najwygodniej jest wziąć jakiś mały, płaski śrubokręt i podważyć delikatnie w dolnej środkowej części jednocześnie ciągnąc do siebie. Gdy obudowa wyjdzie, zegarek zamontowany jest na dwóch śrubkach.
Gonia - Pon Mar 04, 2013 20:03

Ale tylko w wersjach po lifcie. Przed liftem trzeba wyjąć całą drewnianą listwę tylko na tyle ostrożnie aby nie oderwać mocowań.
gierczol - Pon Mar 04, 2013 23:55

To fakt Gonia, nie sprecyzowałem odpowiedzi :) Tak jest wersjach po lifcie i kanciakach po 95 roku.