Zobacz temat - [R 25] Jaka wielkość głośników w drzwiach i z tyłu?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R 25] Jaka wielkość głośników w drzwiach i z tyłu?

The_Baca - Nie Paź 16, 2011 20:02
Temat postu: [R 25] Jaka wielkość głośników w drzwiach i z tyłu?
Chciałem porozglądać się za jakimiś głośnikami z dobrym dźwiękiem, seryjne trochę trzeszczą przy większej głośności ale nie wiem jaki mają rozmiar te seryjne w R 25 :oops: bo jak wiadomo - im większe, tym droższe ;) Chodzi mi więc o:

- rozmiar/średnica przednich niskotonowych (oraz głębokość), co do tweeterów - wszystkie mają chyba taki sam rozmiar?

- wielkość tych tylnych głośniczków, znajdujących się koło półki, głębokości tu raczej nie trzeba, bo mogą wystawać ;)

Jak na razie pytanie zadałem "z ciekawości" ale pozwoli mi to na obliczenie z grubsza ile pieniążków trzeba nazbierać ;)

Lisus - Nie Paź 16, 2011 21:33

The_Baca napisał/a:
- rozmiar/średnica przednich niskotonowych (oraz głębokość), co do tweeterów - wszystkie mają chyba taki sam rozmiar?

Rozmiar 160-165mm. Głębokości nie wiem :P
Jak bedziesz wymieniał na inne to koniecznie kup dystanse z mdf'u.
The_Baca napisał/a:
- wielkość tych tylnych głośniczków

Z tyłu są 130-135mm.

The_Baca - Pon Paź 17, 2011 16:16

Cytat:
Jak bedziesz wymieniał na inne to koniecznie kup dystanse z mdf'u.
Po co :?:
machi12 - Wto Paź 18, 2011 23:58

ponieważ orginalne głośniki są w kloszach swoich. Najpierw głośnik jest przykręcany do klosza a potem do drzwi...
MDF troszkę Ci obniży przejście drgań z głośnika na drzwi. Ja np pod mdf podkleiłem kałczukową matę wygłuszającą. Pomimo tego do tapicerki nie będzie dostawał głośnik chyba że kupisz wyższe MDF-y. Do gwizdków niemusisz. Aczkolwiek w roverze 200 są małe problemy z montażem Hearta 165 ESK nowszy model (obecnie 700 zł) bo obudowa deczko szersza niż wgłębienie w roverze ale to kwestia małych przeróbek :)