Zobacz temat - [R25] Dioda pomiędzy zegarami i tylna wycieraczka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Dioda pomiędzy zegarami i tylna wycieraczka

emoncia - Sro Paź 19, 2011 20:04
Temat postu: [R25] Dioda pomiędzy zegarami i tylna wycieraczka
Chciała zapytać od czego jest ta czerwona dioda zaznaczona czerwonym kółeczkiem na zdjęciu. Ponieważ zaczyna migać po zamknięciu samochodu z pilota ale również jak samochód zostanie otwarty pilotem to po paru minutach także zaczyna migać.



Pytając o wycieraczkę tylnej szyby, pytam czy jak u was ta wycieraczka zbiera wodę, ponieważ u mnie moja nie zbiera wszystkiego dokładnie a mianowicie pozostawia wszystko centralnie na środku szyby, a zwłaszcza przeszkadza to w okresie zimowym ponieważ kiedy pada śnieg wycieraczka nie zbiera go i kiedy patrzę w lusterko to prawie nic nie widać.

Bardo proszę o pomoc a zwłaszcza w kwestii tylnej wycieraczki.

tronsek - Sro Paź 19, 2011 20:11

emoncia napisał/a:
moja nie zbiera wszystkiego dokładnie
Pióro wycieraczki do wymiany. Ewentualnie sama gumka. Po wymianie powinno być :ok:

emoncia napisał/a:
od czego jest ta czerwona dioda
Jest to kontrolka immobilisera.

emoncia napisał/a:
zaczyna migać po zamknięciu samochodu z pilota
Tak ma właśnie być. To oznacza,że immobiliser jest uzbrojony.
emoncia - Sro Paź 19, 2011 20:16

tronsek napisał/a:
emoncia napisał/a:
moja nie zbiera wszystkiego dokładnie
Pióro wycieraczki do wymiany. Ewentualnie sama gumka. Po wymianie powinno być :ok:

emoncia napisał/a:
od czego jest ta czerwona dioda
Jest to kontrolka immobilisera.

emoncia napisał/a:
zaczyna migać po zamknięciu samochodu z pilota
Tak ma właśnie być. To oznacza,że immobiliser jest uzbrojony.



tronsek a wiesz może dlaczego kontrolka immobilisera zaczyna migać skoro samochód nie jest zamknięty.

wachu990 - Sro Paź 19, 2011 20:18

By nikt nie odjechał twoim autkiem gdy jest otwarte :grin: Czasami trzeba dogiąć ramię wycieraczki, a wymiana pióra da też dobry efekt :grin:
emoncia - Czw Paź 20, 2011 09:01

wachu990 napisał/a:
By nikt nie odjechał twoim autkiem gdy jest otwarte :grin: Czasami trzeba dogiąć ramię wycieraczki, a wymiana pióra da też dobry efekt :grin:


Aha fajnie widzieć ze samochód jest bezpieczny

[ Dodano: Czw Paź 20, 2011 09:01 ]
[quote="tronsek"]
emoncia napisał/a:
moja nie zbiera wszystkiego dokładnie
Pióro wycieraczki do wymiany. Ewentualnie sama gumka. Po wymianie powinno być :ok:

tronsek ale ja ostatnio kupiłam nową wycieraczkę i ona nie zbiera mi wody tylko zostawia na szybie.

Tomi - Czw Paź 20, 2011 09:18

emoncia napisał/a:


tronsek ale ja ostatnio kupiłam nową wycieraczkę i ona nie zbiera mi wody tylko zostawia na szybie.


Sprężyna nie dociska ramienia do szyby. Może wystarczy ją lekko dogiąć... lub wymienić.

leszczu - Czw Paź 20, 2011 11:06

emoncia, dognij lekko ramię i będzie ok. :wink:
har0 - Czw Paź 20, 2011 11:10

Ewentualnie lekko skrócić tą sprężynę. lub wymienić wycieraczkę na zwykłą starego typu o ile masz same pióro
Lewis - Czw Paź 20, 2011 15:41

hahaha mi z tyłu tez zle zbierała i odwocilem odwrotnie wycieraczke :D spróbuj moze cos to da mi łądnie teraz zbiera:D
tryska - Pią Sty 18, 2013 11:07

Wymiana wycieraczki w takiej sytuacji często nic nie daje :) wiem, bo sama wymieniłam wczoraj tylną wycieraczkę i nic to samo, zostaje jajo na środku szyby :)

chciałabym się dowiedzieć jak skrócić sprężynę bo wycieraczka nie przylega mi zbytnio do szyby :???:

leszczu - Pią Sty 18, 2013 12:24

tryska napisał/a:
chciałabym się dowiedzieć jak skrócić sprężynę bo wycieraczka nie przylega mi zbytnio do szyby

Takie przycięcie nie jest łatwe. Ja bym szybciej poszukałem krótszej sprężyny, albo lekko zgiął całe ramię wycieraczki, aby bardziej przylegała do szyby.