Zobacz temat - [R200]Wymiana linki sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200]Wymiana linki sprzęgła

princo12 - Sob Paź 22, 2011 23:16
Temat postu: [R200]Wymiana linki sprzęgła
Witam . Dzisiaj podczas jazdy strzeliła mi linka sprzęgła ,a dokładniej te mocowanie plastikowe przy pedale sprzęgła. Mam pytanie jak wymienić tą linkę? Przy pedale już wymontowałem i wyciągnąłem ale przy skrzyni już ciężej. Przeglądałem linki i do mojego jest taka z "grzybkiem" od strony skrzyni i tu mam problem bo nie wiem czy dam rade założyć nową linkę sam :sad: . Pomoże kto ??
maniaq - Nie Paź 23, 2011 00:57

Kolego, sam sie zastanawialem jak to jest, ale mocowanie jest takie ze linke przy grzybku przekladasz przez haczyk taka rurka w ksztalcie nie zamknietego U i naciagasz, wtedy czesc tego grzybka wejdzie w tulejke i pozniej musisz naciagnac nieco i zaczepic o mocowanieprzy pedale.

Robilem to z opl roku temu, ale dalo rade to pod domem wymienic. ZTCP wyjalem obudowe filtra powietrza - 2 sruby od strony akumulatora, bardzo to ulatwia dojscie, bo gimnastykowac sie od spodu nie mialem jak :D robilem to pod domem ;)

Ja osobiscie mialem jedyny porblem zeby pod mechanizmem wycieraczek - nie wiem czy to samo jest w 200 !! zeby uszczelke na scianie grodziowej zalozyc :D wiec musialem jeszcze ten mechanizm poluzowac na srubach ;)

Jezeli jestes w miare sprwany manulanie i patrzac po starej lince dojdziesz gdzie idzie i jak mocowana, poradzisz sobie sam, bez porblemu ;)

Powodzenia :D

Tomi - Nie Paź 23, 2011 08:01

Wykręcasz obudowę filtra powietrza masz wszystko na wierzchu. Ja wymieniałem linkę w nocy na ulicy (bo tam strzeliła). Nie ma w tym szczególnego problemu.
princo12 - Nie Paź 30, 2011 20:30

Jeszcze takie pytanie może mi ktos polecic jakas niedrogą linke do mojego autka ?? W sumie nie wiem jaka mam zamontować tyle ich jest do mojego silnika ,że szok !
To jest Rover 200 1.4 Si 16v 103km.
Z góry dziękuję

Tomi - Pon Paź 31, 2011 11:38

Nie lubię reklamować mojego sklepu, ale kupiłbym to:

http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=&c=531

Gdyż jest to oryginał... tylko bez naklejki MG ROVER.

Raptile - Pon Paź 31, 2011 11:57

Tomi napisał/a:
Nie lubię reklamować mojego sklepu,
http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=&c=531




:mrgreen: