Zobacz temat - [R400]Problem z odpaleniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400]Problem z odpaleniem

kacper81 - Nie Paź 23, 2011 18:39
Temat postu: [R400]Problem z odpaleniem
Od paru dni mam problem z pierwszym odpaleniem auta ,muszę kręcić rozrusznikiem dość długo ze dwa trzy razy i dopiero zapali a przy okazji zadymi dość mocno na biały kolor.
Po tym pierwszym odpaleniu następny rozruch silnika jest już normalny ,pali na tzw.tyk.
Najpierw myślałem że to świece ale po zdjęciu przewodów ze świec i dołożeniu do każdej po kolei kabla z prądem akumlatora każda iskrzy czyli jak mi śię wydaje nie ma pauzy ,automat też załącza i wyłącza prąd ,filtr paliwa wymieniłem.
Czy może być to wina pompy czy może też coś innego ,proszę o jakieś wskazówki.Dzięki

tronsek - Nie Paź 23, 2011 18:44

W pierwszej kolejności kąt wtrysku do sprawdzenia. Kłopoty z uruchomieniem zimnego silnika i kopcenie na biało, to właśnie objawy złego kąta wtrysku.
http://www.roverki.pl/por...jest-zimny.html

bizon - Nie Paź 23, 2011 18:54

Zagrzej dwa razy swiece i zobacz czy odpali szybciej
kacper81 - Nie Paź 23, 2011 18:57

Dzieki kolego w środe lub w czwartek mam umówioną wizyte w warsztacie jak byś mógł mi napisać co w przypadku gdy jest zły kąt wtrysku jakaś większa naprawa (duże koszty) czy wystarczy coś tam na komputerze przestawić.

[ Dodano: Nie Paź 23, 2011 18:57 ]
Próbowałem grzać dwa razy i nic to nie dawało

tronsek - Nie Paź 23, 2011 19:00

Tu masz co nie co o kącie wtrysku http://www.roverki.pl/por...em-wtrysku.html
Koszt ustawienia powinien wynieść 150-200zł.
Użyj "szukajki" a znajdziesz wiele tematów o tym.

bizon - Nie Paź 23, 2011 19:07

kacper81 napisał/a:
Próbowałem grzać dwa razy i nic to nie dawało
Przy zle ustawionym kacie podwojne zagrzanie powinno pomoc, przynajmniej z moich doswiadczen
szoso - Nie Paź 23, 2011 19:10

bizon napisał/a:
Przy zle ustawionym kacie podwojne zagrzanie powinno pomoc, przynajmniej z moich doswiadczen

zależy jak mocno kąt jest przestawiony, przecież nie u każdego jest jednakowo

bizon - Nie Paź 23, 2011 19:12

szoso napisał/a:
zależy jak mocno kąt jest przestawiony, przecież nie u każdego jest jednakowo
No tak ale roznice (dlugosc krecenia rozrusznikiem) chyba powinien odczuc po kilkukrotnym zagrzaniu
mardan - Nie Paź 23, 2011 19:25

Witam mialem podobny problem, mianowicie kółko na pompie wtryskowej sie uszkodzilo i przestawil sie kat wtrysku . Naprawa polegala na wymianie kółka i paska