Zobacz temat - [620 Sdi ] Prędkość spalin
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620 Sdi ] Prędkość spalin

Balas87 - Nie Paź 23, 2011 21:41
Temat postu: [620 Sdi ] Prędkość spalin
Panowie, mam pytanie w moim R600 sdi po 30s postoju dźwięk z rury się delikatnie zmienia i strasznie zaczyna z niej dmuchać spalinami.
Po czym przygazuje dźwiek zanika i prędkość spalin jest już normalna no i za jakiś czas znowu ten dziwny dźwiek i spaliny dalej walą 3x szybciej.... o co chodzi ??
Mam wycięty katalizator filtr powietrza nowy.

Remigiusz - Nie Paź 23, 2011 21:54

Nakręć film :razz:
Balas87 - Nie Paź 23, 2011 22:01

....
R.E.D. - Nie Paź 23, 2011 22:07

dmucha 3x szybciej czy 3x bardziej widac? bo to drobna roznica :wink:
Balas87 - Nie Lis 13, 2011 15:21

Witam zgodnie z tym co dzisiaj rano zostało poruszone na Shout/SexBox-ie wklejam link do porannego odpalenia auta.

http://www.youtube.com/watch?v=IwFuifE5hxw

Po lekkim przygazowaniu widać wyraźnie kłęby dymu niestety nie udało mi się tego tak idealnie uchwycić. Tak samo wydobywają się dymy podczas ruszenia z miejsca ( albo nawet i większe niż moja przygazówka ). Na filmiku auto dymi do tej pory aż silnik się ogrzeje, no chyba że ruszę w trase po przejechaniu kilku km dymienie znika albo jest tak minimalne że prawie niewidoczne.

Ktoś ma jakieś pomysły co to może być dodam tylko ze śmierdzi coś jakby nie przepalonym paliwem w każdym razie gryzący w oczy dym.

Ps.Tylko nie piszcie że to para wodna bo na +30C też tak było jak teraz jest więc to nie to.

prezes_glogow - Nie Lis 13, 2011 16:25

Mam podobnie, z tym że mi jeszcze kopci przy wyprzedzaniu ale wtedy takim szarym dymem. Z tego co wyczytałem na forum wywnioskowałem, że to kąt wtrysku ale moje fundusze w tej chwili uniemożliwiają wizytę u mechanika niestety ;/ Także nie jestem tez w stanie pomóc niestety ;/
Balas87 - Nie Lis 13, 2011 16:45

miałem problem z kątem, został ustawiony ale być może trzeba go jeszcze lepiej ustawić (włączał mi się check engine )