Zobacz temat - [216Si] Huczy coś pod maską!!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [216Si] Huczy coś pod maską!!!

pavello200 - Wto Paź 25, 2011 16:05
Temat postu: [216Si] Huczy coś pod maską!!!
witam
wczoraj jechałem sobie w nocy i po 15km zatrzymałem się na poboczu na sekunde, auto zostawiłem zapalone,chodziło sobie normalnie aż tu nagle coś pod maską zaczęło huczeć powiedzmy tak "żżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżższszszszszszszszsz":D jakby jakaś dmuchawa się włączyła czy coś. Za 30 sekund przestało a potem po jakimś czasie znowu się włączyło. Pojechałem dalej, auto bez niczego śmigało.
Wie ktoś o co tu chodzi czy to normalne???:)
dzieki za podpowiedzi:)

colin1983 - Wto Paź 25, 2011 16:29

To co się włączało to był wentylator :razz:
pavello200 - Wto Paź 25, 2011 16:44

dzieki za uspokojenie:) ale ładnie głośno ten wiatrak chodzi!!!
pierwszy raz odkąd mam ten wozik takie coś się zrobiło, dziwne ze w lecie nigdy sie nie włączał, zwłaszcza ze wtedy było około 0 stopni na zewnątrz
dzieki jeszcze raz:)

colin1983 - Wto Paź 25, 2011 16:51

pavello200, tak mi się wydaję że to wentylator objawy na to wskazują
pirdola - Wto Paź 25, 2011 17:54

Zobacz czy w układzie chłodzenia masz płyn,po 15km w nocy przy tej tem ok 3-7C raczej nie powinien się załączyć wentylator chyba że brkuje w układzie chłodzenia płynu:)
leszczu - Wto Paź 25, 2011 18:02

Właśnie coś jest nie tak. Wentylator W R200 nawet w upały rzadko się włącza, a teraz w taką pogodę. Może go nieźle pokatowałęś co ?? i teraz nie chcesz się przyznać. :mrgreen:
pavello200 - Wto Paź 25, 2011 19:18

kurde panowie faktycznie mam stan płynu chłodzącego poniżej minimum:/ ale wskaźnik od temperatury nie pokazywał niczego niepokojącego:\ można dolać płynu czy trzeba cały wylać i wlać nowy???? a jak tak to jaki Panowie???
kris2828 - Wto Paź 25, 2011 19:22

jak masz to dolej chyba ze nie masz zimowego to lepiej wymień całkowicie na zimowy bo się zima zbliża...
lifegoes0n - Wto Paź 25, 2011 19:27

Kupujesz zwykły płyn do układu chłodzenia i dolewasz. Obojętnie jaka stacja benzynowa. Pamiętaj przypadkiem żebyś nie dolewał jak samochód jest rozgrzany, po prostu na tzw 'zimny silnik' wlewaj. Sprawdź też czy przypadkiem nie masz uszczelki uszkodzonej w korku bo można wlewać i wlewać a płyn sie systematycznie ulatnia i o lipa;p
leszczu - Wto Paź 25, 2011 19:30

pavello200 napisał/a:
można dolać płynu czy trzeba cały wylać i wlać nowy???? a jak tak to jaki Panowie???

Jak wiesz jaki masz zalany to dolej, a jak nie wiesz to proponuje dokupić litr płynu Prestone który jest mieszalny z każdym płynem. :wink:

colin1983 - Wto Paź 25, 2011 22:12

leszczu napisał/a:
Jak wiesz jaki masz zalany to dolej, a jak nie wiesz to proponuje dokupić litr płynu Prestone który jest mieszalny z każdym płynem. :wink:
a czemu nie koncentratu Prestone ?
leszczu - Wto Paź 25, 2011 22:22

colin1983 napisał/a:
leszczu napisał/a:
Jak wiesz jaki masz zalany to dolej, a jak nie wiesz to proponuje dokupić litr płynu Prestone który jest mieszalny z każdym płynem. :wink:
a czemu nie koncentratu Prestone ?

A czemu nie płynu ?? :mrgreen: