Zobacz temat - [rover 200 sdi] problem z biegami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 200 sdi] problem z biegami

Gala1985 - Pon Paź 31, 2011 16:09
Temat postu: [rover 200 sdi] problem z biegami
Witam Wszystkich :)

Jestem tu nowy i mam wielka prośbę o podpowiedzenie mi co mogło się stać z moim samochodem.

Od pewnego czasu szwankuje mi skrzynia biegów mianowicie, problem polega na tym, że po dłuższej jeździe w mieście i częstej zmianie biegów w pewnym momencie skrzynia przestaje przenosić moc na kola, biegi wchodzą na swoje miejsce gładko ale auto nie jedzie po chwili znowu chodzą i wszystko chodzi jak wcześniej. Taka sytuacja zdarzyla mi sie juz 2 raz za pierwszym razem auto z chołowalem do mechanika który powiedzial ze jest to sprzęgło ale auto przy przeglądzie pod garazem zaczelo chodzic i kazal nei ruszac tego bo wszystko gra. Dziś ta sytuacja sie powtórzyła i nei wiem co robic nei slychac zadnego szumu przy sprzegle jedni mowia ze to poloś, ja sam nei jestem mechanikiem a nie che placic i wymieniac zbedne czesci a moze okazac sie pozniej, ze to cos innego.

Chester - Pon Paź 31, 2011 16:16

Gala1985 napisał/a:
pewnym momencie skrzynia przestaje przenosić moc na kola
rozumiem ze obroty idą do góry, a auto nie przyspiesza.
Jeśli tak to moim skromnym zdaniem jest coś nie tak ze sprzęgłem.
Może tarcza się kończy i ślizga albo docisk ma wade i nie "odbija" do końca, bądź łapa wysprzęglająca ma usterkę, raczej bez zdjęcia skrzyni nic się nie dowiesz.

pelson91 - Pon Paź 31, 2011 16:18

jak napisał Chester. jeśli obroty do góry a auto dopiero po chwili "załapuje" to sprzęgło do wymiany
Gala1985 - Pon Paź 31, 2011 16:23

Tak obroty idą do góry, ale biegi wchodzą po dłuższej chwili, a półoś ma cos do tego?
rovek - Pon Paź 31, 2011 16:32

Nie, gdyby było coś z półośką to samochód najprawdopodobniej przestałby jeździć. To na pewno sprzęgło, przerabiałem to, tarcza kończy swój żywot.
Chester - Pon Paź 31, 2011 16:34

półoś przenosi tylko napęd na koła. Ja szedłbym w kierunku sprzęgła(skrzynia w dół i się wyjaśni)... ale poczekajmy aż wypowiedzą się inni użytkownicy....
kris2828 - Pon Paź 31, 2011 16:45

To ja się dołączę co może być przyczyną że słabo wbija mi się lub wybija mi bieg wsteczny? może tak się dziać jeśli jest mało oleju w skrzyni? pyzatym z pozostałymi biegami jest wszystko ok.
Chester - Pon Paź 31, 2011 17:46

kris2828, u mnie wsteczny też czasem ciężko wchodzi. Po wymianie kompletu sprzęgła i zalaniu skrzyni świeżym olejem wsteczny nadal ciężko wchodzi... pozostało mi się przyzwyczaić. Poszukaj na forum temat wstecznego był poruszany.
A mi się wydaje że ten typ tak ma .....

Gala1985 - Pon Paź 31, 2011 18:52

Kazdy bieg wchodzi bez problemu lewarek nei jest luzny sprzeglo oddaje nei ejst miekkie mimo to auto nei jedzie a kazdy bieg moze wejsc na swoje miejsce a przy puszczaniu sprzegla auto nie rusza a po z cholowaniu auta na luzie auto zaczelu ruszac przy puszcaniu sprzegla. biegi wchodza bez problemu ale slizgania sprzegla nei ma.
Chris83 - Pon Paź 31, 2011 20:01

Przeszukaj forum pod kątem zapieczonej łapy sprzęgła.
Firq - Pon Paź 31, 2011 22:30

Wina leży w sprzęgle do wymiany komplet za jedna robotą czyli tarcz docisk i łożysko oporowe.
Gala1985 - Wto Lis 01, 2011 11:48

Dzięki :)