Zobacz temat - [R75] Problem z odpalaniem gdy ciepły
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z odpalaniem gdy ciepły

Bulek - Pią Lis 04, 2011 17:45
Temat postu: [R75] Problem z odpalaniem gdy ciepły
Witam wszystkich ROVEROmaniaków :razz:

Mam taki problem ze swoim Roverem 75. Mianowicie o co chodzi. Gdy stoi zimny nawet parę dni nie ma problemu z odpaleniem. Gdy jeżdżę po mieście i robię krótkie odcinki też wszystko jest ok. Ale gdy jeżdżę i zostawię go na dłużej niż na 15 minut i potem chcę odpalić muszę kręcić długo i dopiero za 3 (zawsze za 3) razem odpala. Mam Rovera 75 V6. Czy ktoś ma pomysł czego to może być wina. Dzięki z góry za pomoc

Aragorn - Pią Lis 04, 2011 20:57
Temat postu: Re: [R75] Problem z odpalaniem gdy ciepły
Bulek napisał/a:
Witam wszystkich ROVEROmaniaków :razz:

Mam taki problem ze swoim Roverem 75. Mianowicie o co chodzi. Gdy stoi zimny nawet parę dni nie ma problemu z odpaleniem. Gdy jeżdżę po mieście i robię krótkie odcinki też wszystko jest ok. Ale gdy jeżdżę i zostawię go na dłużej niż na 15 minut i potem chcę odpalić muszę kręcić długo i dopiero za 3 (zawsze za 3) razem odpala. Mam Rovera 75 V6. Czy ktoś ma pomysł czego to może być wina. Dzięki z góry za pomoc


...na 100% umarł czujnik położenia wałka rozrządu, przerabiałem to dwa miesiące temu wymiana na nowy rozwiązała problem
http://allegro.pl/rover-7...1896342856.html

Bulek - Pią Lis 04, 2011 22:54

Dzięki za pomoc. Koszt nie mały. A jest jakiś sposób aby sprawdzić czy to napewno to???
Aragorn - Sob Lis 05, 2011 01:51

Bulek napisał/a:
Dzięki za pomoc. Koszt nie mały. A jest jakiś sposób aby sprawdzić czy to napewno to???

...możesz kupić używkę ale to jest element zużywający się wraz z przebiegiem więc nie wiadomo ile będzie działał używany, na forum jest gdzieś opis jak go sprawdzić (najprościej wykręcić, szybko schłodzić i sprawdzić czy odpali)

http://forum.roverki.eu/v...p=406478#406478

mimo66 - Sob Lis 05, 2011 19:11

Zagrzej silnik, zgaś i spróbuj odpalić.
Jeżeli nie odpali wykręć szybko czujnik włóż go do pojemnika z zimną wodą potrzymaj kilkanaście sekund.
Zamontuj i odpal jeżeli odpali bez problemu to już znasz usterkę,