Zobacz temat - [MG ZR] Delikatny wyciek oleju.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Delikatny wyciek oleju.

norbi - Wto Lis 08, 2011 17:37
Temat postu: [MG ZR] Delikatny wyciek oleju.
Witam
Mam taki drobny problem bo mam niewielki wyciek oleju z miejsca gdzie jest pasek czy jakos w jego okolicach co to moze byc uszczelniacz ? Czy cos innego ?! ;>

tronsek - Wto Lis 08, 2011 18:35

norbi, :nonono: NIE DUBLUJ TEMATÓW !! ;>


norbi napisał/a:
mam niewielki wyciek oleju z miejsca gdzie jest pasek
Jaki pasek ?? Rozrządu ?? Wielorowkowy ?? Czy od spodni ?? Sprecyzuj dokładnie o jaki pasek chodzi, bo tu nikt wróżką nie jest.
norbi - Wto Lis 08, 2011 18:37

wydaje mi sie ze rozrządu na samym poczatku wydawało sie jakby woda z olejem ale to niewielka ilośc a pozniej jakies 3 krople oleju wyciekły... co moze sie stac ? jakas powazniejsza awaria ? jesli zasilikonuje silikonem wysokotemeparturowym to pomoze cos ?
tronsek - Wto Lis 08, 2011 18:43

norbi napisał/a:
... co moze sie stac ?
Praktycznie nic.
Cytat:
jesli zasilikonuje silikonem wysokotemeparturowym to pomoze cos ?
:nie: Nie pomoże.
norbi napisał/a:
wydaje mi sie ze rozrządu
Na górze silnika, czy na dole ?? Jak nie jesteś pewny to może dołącz jakąś fotkę, w którym miejscu jest ten wyciek.
norbi - Wto Lis 08, 2011 18:46

powiem CI tak spod silnika dzis jak byłem na wymianie opon to na samym poczatku pare kropelek jakbys oleju z woda a pozniej pare krole takiego czarbego oleju wiec mowisz ze raczje nic nie powinno sie stac ? a znajomy mowił mi cos o uszczelniaczu pomoze to coś ?
tronsek - Wto Lis 08, 2011 18:50

norbi napisał/a:
spod silnika
to może być uszczelniacz wału korbowego, albo spod uszczelki miski olejowej. Wjedź gdzieś na kanał i popatrz od spodu gdzie jest wyciek.
norbi napisał/a:
mowisz ze raczje nic nie powinno sie stac ?
Nic się nie stanie. Kontroluj tylko dość często poziom oleju, aby sprawdzić w jakim tempie ubywa.
norbi - Wto Lis 08, 2011 18:53

Dzieki wielkie jeśli bd miał jakieś jeszcze pytania to napisze do Cb na pw ok ;)
Adrian - Wto Lis 08, 2011 18:56

Pisz tu. :wink: Kiedyś ktoś będzie miał podobny problem, przeczyta Twój temat i znajdzie rozwiązanie. :wink:
tronsek - Wto Lis 08, 2011 19:01

AdrianWWL napisał/a:
Pisz tu. Kiedyś ktoś będzie miał podobny problem, przeczyta Twój temat i znajdzie rozwiązanie.
Dokładnie. Pisz na forum !!
norbi - Wto Lis 08, 2011 21:21

a ile moga kosztowac uszczelniacze :) jutro wrzuce zdj to ocenicie co to jest dokładnie ;)