Zobacz temat - [r220] migające check engine
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r220] migające check engine

arczi - Pią Lis 11, 2011 18:08
Temat postu: [r220] migające check engine
Witam. Posiadam roverka ok. pół roku i ostatnio rozkręciłem licznik by sprawdzić jego podświetlanie. Sprawdziłem też wszystkie kontrolki i zauważyłem że w check engine nie ma żarówki. Pomyślałem sobie, że ktoś już w tym kopał. Włożyłem nową żarówkę i próbuje......załączam zapłon, świeci się, po ok. 5 sekundach gaśnie. Myślę sobie że wszystko ok. Jednak podczas jazdy check engine świeci, czasami tylko mignie czasami świeci ok 10 sek i gaśnie nie zależnie od prędkości. Zauważyłem też że gdy długo świeci a zdejmę nogę z gazu to od razu gaśnie. Pytanie w związku z tym: czego to może być wina?? z góry dziękuje za propozycje.
leszczu - Pią Lis 11, 2011 18:11

arczi, musisz podpiąć się pod komputer. :neutral:
arczi - Pią Lis 11, 2011 18:16

leszczu, próbowałem, miałem pożyczony od znajomego kompa diagnostycznego, bodajże texa t.., ale nie wykrył mojego samochodu, nie umiał sie z nim połączyć.
szoso - Pią Lis 11, 2011 20:38

leszczu napisał/a:
arczi, musisz podpiąć się pod komputer. :neutral:

wcale nie musi, przecież może sam wybłyskać sobie błędy
http://www.roverki.pl/zro...urbodiesel.html

arczi - Nie Lis 13, 2011 20:23

szoso, zrobiłem tak jak radziłeś. Wybłyskałem błędy. Wyskoczył błąd 34 czyli Cewka czasu wtrysku paliwa-Przerwa w obwodzie, brak zasilania, uszkodzenie ECM. Z tego co czytałem na forum sprawdzenie styków oraz wtyczki i wiązki pompy tak?
szoso - Pon Lis 14, 2011 07:42

arczi napisał/a:
Z tego co czytałem na forum sprawdzenie styków oraz wtyczki i wiązki pompy tak?

tak
filtr paliwa kiedy zmieniany?
u mnie przez zasyfiony filtr wyskoczył błąd 34

skalus102 - Pon Maj 20, 2013 10:54

Przepraszam, że się podłącze ale mam podobny problem we Freelku `99, L-seria diesel. Co jakiś czas zapala się check, spada moc, po czym gaśnie i wszystko jest ok. Auto odpala bez problemu, nie szarpie, nie przerywa. Po zapaleniu check traci moc. Co ciekawe zauważyłem że mimo zatankowanego baku wskazówka opada do zera i podnosi się do odpowiedniego stanu (nie zawsze tak sie dzieje) Ma ktoś może jakiś pomysł???
BigBoyPL - Sro Maj 22, 2013 19:00

Jak pojawia się check to silnik pracuje w trybie awaryjnym stąd takie wyniki.