Zobacz temat - [Freelander] 2.0 TD4, 2003r wym. ol. i podpory w tyl. moście
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] 2.0 TD4, 2003r wym. ol. i podpory w tyl. moście

kapral - Nie Lis 13, 2011 22:03
Temat postu: [Freelander] 2.0 TD4, 2003r wym. ol. i podpory w tyl. moście
witam,
mam pytanie czy jest do wymiany oleju w tylnym moście muszę odkręcać ten dekiel? i jeżeli tak to na czym go póżniej zamontować? silikonie odp. na wysokie temperatury czy na czymś innym?
Drugie pytanie to czy do wymiany podpory/poduszki tylnego mostu musze opuszczać cały most/belkę? i przy okazji zapytam jeszcze gdzie jest filtr paliwa ?
dzięki za wszelkie podpowiedzi

sknerko - Pon Lis 14, 2011 08:50

filtr paliwa jest w pompie w baku
SyntaX - Pon Lis 14, 2011 09:44

Kolego Sknerko to też zależy od modelu i rocznika.
Tutaj mamy do czynienie z silnikiem TD4 z 2003r.
Tam był stosowany przelotowy filtr paliwa który znajduje się w tylnym nadkolu po stronie pasażera.

Polecam kupić >>>TAKI<<<
Sprawdzone filtry Britparts nie polecam.

http://screenshooter.net/6229957/lcxjjep
I tam w nadkolu masz przelotowy.

sknerko - Pon Lis 14, 2011 09:52

o jasna ...... przepatrzyłem się, byłem przekonany ze czytałem o 1.8
kapral - Pon Lis 14, 2011 18:56

SyntaX znów wielkie dzięki ale zapytam jeszcze czy jak ja mam angola to też jest ten filtr po prawej stronie jak wlew paliwa? i jak się tam dostać? mam ściągnąć prawą osłonę nadkola od wewnątrz? wstyd przyznać ale miałem już ściągniętą jak sprawdzałem skąd lekko wilgoć sie dostaje do schowka w bagażniku na narzędzia lecz na szybko zajęty byłem poszukiwaniem przecieku a nie filtra ;=) przeciek znalazłem bo okazało się że w nadkolu od wewnętrznej strony jest kratka która popuściła na zaczepach i jak lałem wodą po dachu to ściekając po błotniku zewnętrznym a zderzakiem wlewała się kropelkami poprzez tą kratkę do wewnątrz.Kratka co prawda posiada uszczelkę ale jeśli jest nie dociśnięta do błotnika to dupa z uszczelnienia.... :wink:
SyntaX - Pon Lis 14, 2011 19:38

Zawsze jest z tej samej strony.
Musisz delikatnie zdjąć nadkole po stronie pasażera aby nic nie połamać i zobaczysz filtr przelotowy.

AAND - Pon Lis 14, 2011 21:20

olej, powinno się ściągnąć przez wlew, nie trzeba odkręcać dekla, co do poduszek to jedyny problem może być z przednią poduszką, albo można ją młotkiem dopasować, albo opuścić ramę do której poduszki są przykręcone.

Co do filtra to niezależnie od wersji czy jest to anglik czy jest to europejczyk to od późnego roku 2001 do końca produkcji był montowany pod prawym tylnim nadkolem obok pompy paliwa, i w tych freelanderach była tylko jedna pompa właśnie pod nadkolem, w baku jest tylko wskaźnik. Filtr jak najbardziej można kupiś u mnie na aukcjach, link jest w poście powyżej. :)

kapral - Wto Lis 15, 2011 13:55

ufff czyli jak dobrze zrozumiałem to musze ściągnąc plastkikowe nadkole a nie rozbierać rtapicerke boku od strony wew. samochodu?
AAND - Wto Lis 15, 2011 20:38

plastikowe nadkole, przednią część nadkola