Zobacz temat - [R45]Proszę o pomoc w ustaleniu diagnozy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45]Proszę o pomoc w ustaleniu diagnozy

jacek7910 - Sro Lis 16, 2011 13:29
Temat postu: [R45]Proszę o pomoc w ustaleniu diagnozy
Witam!!

Jestem posiadaczem Roverka 45 1.6 benzyna 2000r. mam go od miesiąca i wysłuchałem z silnika jakieś dziwne stukoty.Stuki te słychać 30 sekund po odpaleniu i są one przez cały czas byłem u paru mechaników i jeden twierdzi że hydro element ,a inny że odgłos stukania jest niżej niż te hydro i stawia na panewki.I tu mam pytanie czy można jakoś w tym roverku dokładnie stwierdzić co siedzi czy są jakieś sposoby na zdiagnozowanie usterki bo nie chce wydawać nie potrzebnie kasy na 16 sztuk hydro elementów ,a okaże sie że to panewki.Dodam że od wczoraj samochód stoi u mechanika bo koło zębate wału korbowego szlak trafił bo była nie dokręcona śruba :cry: może to było przyczyną stukania ?

I jeszcze jedno pytanko rano gdy chce odpalić samochód ma on trudności przez 5 sekund na wejście w obroty, muszę mu dać gazu w tedy wszystko się normuje ,co może być przyczynną ?? ?

faecd - Sro Lis 16, 2011 20:09

w zaleznosci jaki to stukot to albo cos grubego padlo, albo tzw piston slap. Rover to opisal i informowal uzytkownikow, ze to normalna sprawa i nie ma sie czego bac. Poszukaj info o tym.

Co do odpalania i przygazowania...cos z wtryskiwaczami? wilgoc w dolocie? hell knows

[ Dodano: Sro Lis 16, 2011 20:09 ]
ps "16 hydro elementow" mowa o zaworach ;> ??

Adrian - Sro Lis 16, 2011 20:14

jacek7910 napisał/a:
bo koło zębate wału korbowego szlak trafił bo była nie dokręcona śruba może to było przyczyną stukania ?

Może. To oznacza zapewne przestawiony rozrząd, a co za tym często idzie uszkodzone zawory i remont silnika.

jacek7910 - Sob Lis 19, 2011 11:58

AdrianWWL napisał/a:
jacek7910 napisał/a:
bo koło zębate wału korbowego szlak trafił bo była nie dokręcona śruba może to było przyczyną stukania ?

Może. To oznacza zapewne przestawiony rozrząd, a co za tym często idzie uszkodzone zawory i remont silnika.


zgadza sie źle ustawiony rozrząd !ale na szczęście nic nie uszkodziło oprócz koła zębatego :shock: koszt 400zł ale teraz silnik chodzi idealnie