Zobacz temat - [Rover 214Si] pracuje na trzech tłokach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [Rover 214Si] pracuje na trzech tłokach


Elumix - Sob Lis 19, 2011 14:04
Temat postu: [Rover 214Si] pracuje na trzech tłokach
Witam

Mam problem z rover'kiem

model 214Si 1.4 benzyna 16V 95r kanciak

Podczas jazdy szarpie autem, jeden z cylindrów nie pracuje. Po wyciągnięciu fajki zero reakcji. Sytuacja jest o tyle dziwna, że nie ma reguły raz pracują wszystkie tłoki a innym razem tylko trzy, pierwszy tłok nie pracuje. Płynu unie ubywa, nie kopci na biało.


Wymieniłem

-świece
-kable
-cewkę
-czujnik temperatury
-palec
-kopułkę

Zero poprawy :/

ostatnio także wymieniłem jeden wtryskiwacz. Problem dalej pozostał. Nie wiem gdzie mam szukać usterki ?

marhew - Nie Lis 20, 2011 21:17

Pierwsza sprawa należy ustalić czego mu brakuje w momencie pracy na 3 cylindrach. Czy chodzi o iskrę, paliwo czy kompresję. Jedna z tych 3 przyczyn będzie na pewno. Sprawa może oprzeć się o wtryskiwacz, zawory, może nawet sterownik...
Elumix - Pon Lis 21, 2011 14:27

Iskra i paliwo jest, zostaje zmierzyć kompresje. Rozumiem, że kompresje mam sprawdzić jak silnik pracuje na trzech cylindrach ? czy nie ma to znaczenia ?
ADI-mistrzu - Pon Lis 21, 2011 14:55

Elumix a jak ty chcesz sprawdzić kompresję na pracującym silniku?
Wykręca się wszystkie świece, odpina zasilanie listwy wtryskowej (przewody sterujące) oraz zasilanie cewki zapłonowej.
Następnie wkręca po kolei do cylindrów barometr i kręci silnikiem z 5s.
I tak każdy cylinder a wartości zapisujesz na karteczce.

Jak sprawdziłeś czy masz iskrę oraz czy leje paliwem?

Elumix - Sro Lis 23, 2011 17:20

Znajomy mi to wszystko sprawdzał.

Byłem dziś sprawdzić kompresję.

cylinder 1 = 15bar
cylinder 2 = 13bar
cylinder 3 = 13bar
cylinder 4 = 14bar

Ogólnie mechanik zaczął grzebać przy wiązce, okazało się, że coś tam przerywa i to chyba jest problemem.

ADI-mistrzu - Sro Lis 23, 2011 17:52

Czyli pewnie jeden wtryskiwacz Ci przestaje sikać.
Elumix - Sro Lis 23, 2011 18:05

Wymieniłem jeden wtryskiwacz jakiś czas temu. Czy może nie docierać zasilanie do listwy wtryskowej i przez to się zawiesza jeden z wtrysków ?
ADI-mistrzu - Sro Lis 23, 2011 18:10

raczej złącze zasilające wtryskiwacza nie styka przez co w czasie drgań raz styka a raz nie.