Zobacz temat - [R45] Wspomaganie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Wspomaganie

matekk4 - Sob Lis 19, 2011 22:22
Temat postu: [R45] Wspomaganie
Mam problem (tak mi sie wydaje) ze wspomaganiem . Każdy kto ze mna jedzie mówi , że nie mam wspomagania . Faktem jest , że musze sie bardzo dużo nakrecić żeby samochód skręcał jak należy . Płyn mam do pełna . W czym może być problem ? A może to normalne w tym samochodzie ?
Pawkaz - Sob Lis 19, 2011 22:42

A kiedy wymieniales plyn ? Zawartosc sprawdzales na wlaczynym silniku ?
Moze to wina szerokich opon chociaz watpie

matekk4 - Sob Lis 19, 2011 22:45

Płyn wymienilem niedawno , opony 195/55R15 . Jakiś czas temu mialem wyciek , ale dociśnięty został zacisk i potem wycieku nie bylo , oczywiście uzupelniłem wtedy płyn .
Aro_1988 - Sob Lis 19, 2011 23:07
Temat postu: [R45] Wspomaganie
Jeżeli masz szerokie opony, to może Ci się gorzej kręcić kierownicą, chiciaż aż takich szerokich to nie masz jeszcze. A może zerwał Ci się pasek klinowy do pompy wspomagania? Chociaż wątpię, bo pewnie wtedy w ogóle byś nie umiał kierownicą kręcić. Ale piszę bo różnie to bywa
matekk4 - Nie Lis 20, 2011 08:34

Pasek jest cały . Kierownicą kręci sie w miare lekko , tylko chodzi o to , że zeby skrecic trzeba zrobic duzo obrotów . Jeździłem samochodami ze wspomaganiem i czuje dużą różnicę .
tronsek - Nie Lis 20, 2011 08:42

matekk4 napisał/a:
Kierownicą kręci sie w miare lekko
No to wspomaganie działa.
matekk4 napisał/a:
zeby skrecic trzeba zrobic duzo obrotów
To nie zależy od wspomagania, a od przekładni kierowniczej.
Moim zdaniem masz wszystko :ok: a to jest tylko Twoje odczucie.
Zrób taki test. Na postoju policz obroty kierownicy od jednego skrajnego położenia do drugiego i porównamy.

neo88 - Nie Lis 20, 2011 13:27

Mnie się wydaje że Rover ma mniejszą kierownice, i delikatnie ciężej się kręci.
matekk4 - Nie Lis 20, 2011 19:13

Od prostych kół do pełnego skrętu w jedną stronę wychodzi mniej więcej trzy pełne obroty . Od maksymalnego skrętu do maksymalnego w drugą stronę mniej więcej 6 . Kręci się lekko tylko każdy kto ze mną jedzie śmieje się , że tyle musze kręcić .