Zobacz temat - [R75] Gril normalny czy chromowany zamiennik?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Gril normalny czy chromowany zamiennik?

joogi - Sro Lis 23, 2011 16:48
Temat postu: [R75] Gril normalny czy chromowany zamiennik?
Witam,
chcę wymienić gril w moim 75 bo mam wybite zęby. Znalazłem na allegro "normalne" grile nowe i używane, ale są też chromowane ( oprócz obrysu chrom jest na zębach). Ma ktoś z Was takiego chromowańca, lub czy ktoś widział? Wydaje mi się, że może fajnie wyglądać ale obawiam się, aby nie przesadzić skoro i tak mamy sporo srebra na aucie.

Pozdrawiam,
Joogi

witgut - Sro Lis 23, 2011 17:12

Tu masz furę Markzo http://forum.roverki.eu/g...d&image_id=3102

A tutaj temat, między innymi o grilach :) http://forum.roverki.eu/v...p=581007#581007

Tomi - Sro Lis 23, 2011 22:03

Grille chromowane (w całości z żeberkami) pochodzą z Polcaru. Doświadczenie podpowiada, że są podłej jakości (mowa o chromie). Grille do 2-setek sprzedawane w Polcarze żyją ok roku, może 2 lata. Potem chrom zaczyna na nich puchnąć i odłazić. Nie wiem, jak będzie z tymi, ale byłbym bardzo ostrożny.

Jeśli chodzi o doświadczenie, to "galanteria" i elementy nadwozia najlepsze są oryginalne. Mogą być używane, byle nie były uszkodzone i naprawiane.

Warager - Czw Lis 24, 2011 14:55
Temat postu: Re: [R75] Gril normalny czy chromowany zamiennik?
joogi napisał/a:
Witam,
chcę wymienić gril w moim 75 bo mam wybite zęby. Znalazłem na allegro "normalne" grile nowe i używane, ale są też chromowane ( oprócz obrysu chrom jest na zębach). Ma ktoś z Was takiego chromowańca, lub czy ktoś widział? Wydaje mi się, że może fajnie wyglądać ale obawiam się, aby nie przesadzić skoro i tak mamy sporo srebra na aucie.

Pozdrawiam,
Joogi


brałem stąd http://www.4cars.pl/c/aut...eflektorowe.php

Rok już śmigam i nic się nie dzieje. Tylko trzeba przekleić logo na jakiś dwuskładnikowy.

stazaj88 - Czw Lis 24, 2011 15:34

Ja w swoim poprzednim Roverku miałem chromowany grill (cały) przez 4 lata i nic się z nim nie działo, a wygląda dużo lepiej niż oryginał.
dorotamax1 - Czw Lis 24, 2011 15:42

Ja tez mam grali chromowanego 2 lata i nawet purchla nie ma, szybciej wymieniam ramki chromowe do tablic to jest koszmar.co pól roku.
Aragorn - Czw Lis 24, 2011 18:37

Tomi napisał/a:
Jeśli chodzi o doświadczenie, to "galanteria" i elementy nadwozia najlepsze są oryginalne. Mogą być używane, byle nie były uszkodzone i naprawiane.

...popieram to stwierdzenie
...zaś jeśli ktoś uważa że cały chromowany grill wygląda lepiej to widocznie ma "lepszy" gust od projektantów którzy pracowali w firmie "MG-Rover" :-) ...no ale o gustach się nie dyskutuje, generalnie jestem przeciwnikiem dodawania chromu w R75 np dodatkowe ramki rejestracji :nook: itd

PANWJ - Pią Lis 25, 2011 13:48

Aragorn napisał/a:
Tomi napisał/a:
Jeśli chodzi o doświadczenie, to "galanteria" i elementy nadwozia najlepsze są oryginalne. Mogą być używane, byle nie były uszkodzone i naprawiane.

...popieram to stwierdzenie
...zaś jeśli ktoś uważa że cały chromowany grill wygląda lepiej to widocznie ma "lepszy" gust od projektantów którzy pracowali w firmie "MG-Rover" :-) ...no ale o gustach się nie dyskutuje, generalnie jestem przeciwnikiem dodawania chromu w R75 np dodatkowe ramki rejestracji :nook: itd
:ok: :brawa:
Markzo - Pią Lis 25, 2011 16:08

są gusta i guściki, ja mam chrom ramki rej. + chrom cały grill i mi się bardzo podoba, nie wiem czy to zamiennik czy oryginał, ale jakościowo bdb.
Tomi - Pią Lis 25, 2011 18:35

Aragorn napisał/a:
Tomi napisał/a:
Jeśli chodzi o doświadczenie, to "galanteria" i elementy nadwozia najlepsze są oryginalne. Mogą być używane, byle nie były uszkodzone i naprawiane.

...popieram to stwierdzenie
...zaś jeśli ktoś uważa że cały chromowany grill wygląda lepiej to widocznie ma "lepszy" gust od projektantów którzy pracowali w firmie "MG-Rover" :-) ...no ale o gustach się nie dyskutuje, generalnie jestem przeciwnikiem dodawania chromu w R75 np dodatkowe ramki rejestracji :nook: itd


Jestem podobnego zdania. Chromo na 75 jest dość i wygląd w sam raz. Jedyne zmiany, na które sobie pozwoliłem, to grill na wzór Rover 25 GTi
... czyli żeberka na czarno, do tego lampy soczewkowe i większe koła. Temu autu więcej nie potrzeba.

Mam jeszcze taki pomysł. Coby dopasować przedni zderzak od MG ZT, montując w nim chromowane listwy i grill z R75 :)

davidlive - Sob Gru 15, 2012 21:37

Odśnieżę troszkę temat

miałem spotkanie z sarenką , na szczęście małą , popękał gril.

Mam pytanie czy podejdzie od MG ZT ?

http://i601.photobucket.c...ti/DSC01243.jpg
o cos takiego chodzi np

http://img09.allegroimg.p...2/80/2824328083

albo ten

xROnx - Sob Gru 15, 2012 22:13

ten pierwszy to wygląda bardziej od ZR lub ZS a nie od ZT. Przyjrzyj się dokładnie. Grill od ZT jest "masywniejszy" dookoła logo MG
davidlive - Sob Gru 15, 2012 22:22

Masz racje

Więc pytanie zostaje co do tego drugiego grilla .

Podejdzie ?

kirk50 - Nie Gru 16, 2012 00:14

Ja też mam chromowany i uważam że prezentuje się lepiej...i nic się z nim nie dzieje :smile:
Aragorn - Nie Gru 16, 2012 10:56

davidlive napisał/a:
Masz racje

Więc pytanie zostaje co do tego drugiego grilla .

Podejdzie ?


...nie, gdyż w MGZT grill jest całością razem ze zderzakiem więc trzeba by wymienić całość a nie tylko grill

xROnx - Nie Gru 16, 2012 12:22

i w ZT jest inne otwieranie maski. Nie wysuwa się plastikowa wajcha jak w 75
davidlive - Nie Gru 16, 2012 12:39

Ale u mnie nie wysuwa sie ta wajcha z grila tylko muszę wkładać palce pod maskę .

co ciekawe u mojego ojca właśnie wysuwa sie taki "cycek";p z gila u mnie nic takiego nie wystepuje, dlatego chciałem gril od MG ZT .

A co do grila zintegrowanego ze zderzakiem to widziałem że są chyba ze 3 rodzaje takich grili jedne ze zderzakiem inne nie

haszczyc - Nie Gru 16, 2012 13:07

xROnx, w R75 po lifcie też nie ma tej w wajchy :)