Zobacz temat - Trzeba być czujnym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Trzeba być czujnym

gustav.pl - Pią Lis 25, 2011 19:36
Temat postu: Trzeba być czujnym
Wrzucam adres do artykułu z tyg. NIE + fotki z tego artykułu. Nie są najwyższej jakości, ale to co ważne jest widoczne.
Pozdrawiam :smile:

Kozik - Pią Lis 25, 2011 19:47

no to nieciekawie to wygląda, tutaj jest ewidentnie nieumiejętność obsługi painta ale co ze zdjęciami które są podrobione prawidłowo?
Tommek - Pią Lis 25, 2011 22:00

wydaje mi się, że wszystko jest ok, znalazłem też na necie:
"Jeżeli fotografia jest robiona przy użyciu lampy błyskowej, to filtr polaryzacyjny powoduje, że wszystkie elementy odblaskowe odbijają się w jednym lub kilku miejscach na zdjęciu - wyjaśnia Marek Seweryński z firmy udostępniającej fotoradary gminom. Takie odbicia są widoczne na zdjęciu.

Wyciągnięty poza fotografię numer tablicy rejestracyjnej pojazdu może być poddany efektom wyostrzania, rozjaśniania lub przyciemniania, ale nie przerabiania widocznego na zdjęciu błysku. "

Czyli w tym wypadku tablica się odbiła na filtrze, nic raczej nie jest zmienione.

gustav.pl - Pią Lis 25, 2011 23:07

Ja z takim "ustrojstwem" nie miałem sposobności, ale chyba ten filtr właśnie stosuje się do tego, by takich odbić i inszych refleksów na zdjęciu nie było? :/
Harry - Pią Lis 25, 2011 23:10

jak dostałem taką pamiątkę, to tablica na zdjęciu też była niżej, a miejsce tablicy było zasłonięte