Zobacz temat - [R 45] Homologacja lamp przednich.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 45] Homologacja lamp przednich.

Alexi - Sob Gru 03, 2011 09:37
Temat postu: [R 45] Homologacja lamp przednich.
LEWA

PRAWA


Oznaczenia E11 chyba nie trzeba tłumaczyć. Jest to oznaczenie dla Anglii. Ale przecież Anglia jest w europie. Diagnosta powiedział że tym nie ma co się sugerować. Bo jeśli tak to czemu mielibyśmy w Polsce jeździć na homologacji E4 (Holandia)? TYLKO E20!!

Diagnosta powiedział by zwracać uwagę na strzałki. Ale jak? Skoro jeśli są skierowane w lewo to ruch lewostronny a co jeśli w prawo tak jak moje ? I czemu miałbym oślepiać kierowców kierunkiem (1a) lub postojowymi (A) NONSENS. No i nie ma tej strzałki w prawo. Brak strzałki to ruch prawostronny.

Zatem najważniejsze są światła w moim przypadku HCR (co to te PL????) lampa LEWA brak strzałki (zatem ruch prawostronny) lampa PRAWA strzałka w prawo (nie bądźmy głupi przecież w prawo to w prawo).

Więc jak interpretować te znaczki? Może ktoś mi podpowiedzieć bo nic mądrego mi do głowy nie przychodzi.





Parodia.


[ Dodano: Sob Gru 03, 2011 09:37 ]


A moje światła świecą tak.

pgrad - Pon Gru 05, 2011 20:38

Po raz n-ty: światła europejskie świecą tak _/ _/ . Jeżeli tobie świecą inaczej, czyli \_ \_, lub \_ _/, lub _/\_ to znaczy że jedna, lub obie lampy są angielskie. Zdjęcie które zrobiłeś jest tak prześwietlone że nie widać jak te lampy świecą. Jak chcesz to zrób jeszcze jedno zdjęcie (włączone światła postojowe+mijania) 2 metry od ściany, i aparat ustawiony na mniejszą czułość. Lub zrób zdjęcie jak jest trochę widniej bo tu nic nie widać oprócz białej plamy.
Alexi - Pon Gru 05, 2011 21:41

To jest temat o homologacji i jak ją odczytywać by nie nadziać się na angliki na allegr. Zdjęcie można traktować jako dodatek podobnie jak film. Nie poznasz lampy po tym jak świeci jeśli leży na kartonach. No chyba że ma się jakieś nadzwyczajne zdolności. Staram się dojść w końcu na co zwracać uwagę przy kupnie używanych, a nawet i nowych reflektorów.
des - Pon Gru 05, 2011 23:23

Wg mnie na zdjęciu wyraźnie widać, że lewa lampa (strona kierowcy) jest od anglika. Widoczne \_/, a powinno być __/__/.

A używkę bardzo łatwo poznać ale to napiszę jutro, bo muszę się upewnić żeby ludzi nie wprowadzić w błąd.

No to już wszystko wiem.
Patrząc na lampę musimy widzieć coś takiego: \__. Jeśli na obu lampach widzimy na pryzmacie linie o podobnym kształcie, oznacza to, że mamy lampy na ruch prawostronny.
W innym przypadku będzie to lampa od anglika.