Zobacz temat - [R75] Podczas skrętu w prawo coś wydaje dźwięk
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Podczas skrętu w prawo coś wydaje dźwięk

markozalko - Wto Lis 29, 2011 18:12
Temat postu: [R75] Podczas skrętu w prawo coś wydaje dźwięk
Pisałem w innym poście o tym ale postanowiłem nowy założyć. Podczas skrętu w prawo np. na rondzie jak zjeżdżam i teraz zauważyłem że nawet podczas parkowania to występuje. Dźwięk taki pojedynczy jakby coś zaskrzypiało albo się coś obtarło o coś. Na bank nic nie obciera ale coś takiego właśnie słyszę. To taki dźwięk jakby zrobiło uu. Czy to są przeguby czy coś w układzie kierowniczym wysiada? Tak jak się kierownicą skręca to w pewnym momencie to występuje. Jak robię mały skręt to nie ma tego.
jesse - Wto Lis 29, 2011 21:11

pewnie myszy ci sie zalegly na zime :grin:
markozalko - Sro Lis 30, 2011 11:30

Teraz zaczyna się jak i w lewo skręcam. Nie wiem czy to coś z maglownicą czy co.
sknerko - Sro Lis 30, 2011 14:13

jak masz koła na max skrecone to jest mega obciążenie dla pompy wspomagania i to pewnie ona jęczy. Otwórz maskę i każ komuś kola na max skręcić i ją zapewne usłyszysz. A może tylko pasek jest do wymiany.
apples - Sro Lis 30, 2011 15:13

Cytat:
Dźwięk taki pojedynczy jakby coś zaskrzypiało albo się coś obtarło o coś.
Sprawdź http://forum.roverki.eu/v...p=362844#362844
PANWJ - Sro Lis 30, 2011 20:47

Od kilku dni mam ten sam objaw. Z tym tylko, że u mnie zaczęło się od skrętu w lewo. To "skrzypienie" nazwałbym raczej "jęczeniem" . Odnoszę wrażenie, że dźwięk wydobywa się gdzieś blisko kierownicy ale być może sknerko ma rację, że to pompa wspomagania albo pasek. Z drugiej jednak strony dźwięk występuje już przed maksymalnym skrętem.
markozalko - Czw Gru 01, 2011 12:21

Masz rację że ten dźwięk to jakby jęczenie i tez jakby blisko kierownicy.U mnie nie występuje na skręcie na max tylko w połowie gdzieś. Choć czasem na parkingu jak kręcę też coś zajęczy. Może to i faktycznie coś z tym wspomaganiem i pompą.

Słuchajcie teraz to mi się pojawia również jak skręcam na max w lewo np. podczas kręcenia na parkingu. Czy to są może jakieś półosie? Tak sobie to właśnie wymyśliłem że dźwięk jakby ślizganie się czegoś. Skoro dzieje się to na prostej drodze podczas ruszania/cofania, skręcaniu podczas jazdy np. na rondzie i teraz na zimnym silniku na parkingu. Chciałbym to zrobić bo akurat mojemu koledze w innym aucie padła skrzynia i podczas holowania wywaliło mu półoś i pozrywało kupe przewodów.

maciekstasio - Czw Gru 08, 2011 07:59

Wczoraj wieczorem zauważyłem głośne stuki podczas maksymalnego skrętu na postoju. Dzisiaj posłucham, może też to bardziej jęczy niż stuka. U mnie jest hałas przy skręcie w jedną i w drugą stronę. Auto mam na automacie. Napewno to NIE przegub.
Ehh.... zima idzie a tu mi się coś sypie....
Muszę sprawdzić to co pisaliście, czyli stan paska.
A jeżeli to nie pasek, to co? Pompa wspomagania może być do wymiany?

Trzymajcie się ciepło bo jak zima przyjdzie to znowu będziemy drzwiami bić na parkingach ;)

markozalko - Czw Gru 08, 2011 17:24

Zaczynam się zastanawiać czy to ma coś wspólnego z układem kierowniczym bo słyszę te dźwięki nawet podczas wolnej jazdy na wprost, mimo że dźwięki te pochodzą jakby spod kierownicy. Wychodzi na to że to jakieś skrzypienie albo coś w tym stylu. Może faktycznie poduszka silnika.


Czy dużo roboty jest z wymianą takiej poduszki i czy mechanik starej daty będzie umiał ją zdiaqgnozować? Nie mam czasem do nich sił. To jest jakaś jedna poduszka czy sa różne?

maciekstasio - Czw Gru 08, 2011 17:57

U mnie dzisiaj wali oporowo, pompa do regeneracji niestety :(
Może ktoś ma jakieś namiary na mechanika od pomp wspomagania?? Warszawa

markozalko - Czw Gru 08, 2011 18:02

Ale pompa jęczałaby również podczas jazdy na wprost po małych nierównościach czy tylko przy skręcaniu?
apples - Czw Gru 08, 2011 18:03

maciekstasio napisał/a:
pompa do regeneracji niestety
Kup nową bo chyba wyjdzie taniej. Napisz PW do kolegi AAND i podpytaj o zamiennik. Pisał kiedyś do mnie, że identyczna jest w chyba Audi.
maciekstasio - Czw Gru 08, 2011 20:22

markozalko napisał/a:
Ale pompa jęczałaby również podczas jazdy na wprost po małych nierównościach czy tylko przy skręcaniu?

Tak, tak właśnie mam teraz. Pasek przecież kręci się cały czas, więc pompa pracuje. Jak dodaję gazu to wtedy milknie.
Na Allegro jest nowa pompa za 450 zybla.
Spróbuję w BHMD.
Ojczulek regenerował pompę w ML-u, dał 300zł.
Mikołaj w tym roku będzie musiał sprzedać portki i nie jeść przez tydzień :(

markozalko - Pią Gru 09, 2011 06:28

To powiedz mi jedno czy z taką dolegliwością można jeździć? Nie licząc denerwujących odgłosów co nagłego może się stać?
sknerko - Pią Gru 09, 2011 08:53

może ci zablokować pompę i zerwać pasek. ale to już by raczej przy stanie agonalnym było

[ Dodano: Pią Gru 09, 2011 08:53 ]
jak popiskuje to bym jeździł i się nie przejmował a może tylko rolka napinacza jęczy

maciekstasio - Pią Gru 09, 2011 23:19

Dziś odstawiłem roverka do garażu :(
To trzeci dzień od kiedy pojawiły się stuki z pompy wspomagania. Dziś rano wyjeżdżałem z parkingu i zdechł pies...
Myślałem, że będzie hol, bo nie chciał odpalić. W końcu po paru minutach zaskoczył, ale pojechałem już tylko na kanał i szukam nowej pompy.
Próbowałem w BHMD. Nie ma i nie będzie. Szukam dalej...
Także kolego lepiej nie jeździć bo jak ci zgaśnie gdzieś na zakręcie to może być bryndza.... :/

SyntaX - Sob Gru 10, 2011 09:03

W Łodzi na Brzezińskiej 188 koleś ściąga na części angliki.
Tylko kurde telefon skasowałem.
Musisz poszperać bo czasem się wystawia na Allegro.
Ma całe 3 place z autami.
Brzezińska 188 Łódź.

Ew. Zadzwoń do Andrzeja z AAND.
Mój mechanik Krzysiek z Rojnej mówił że Andrzej powinien mieć.
Tel 796- 501-447 a jak nie ma to podpowie gdzie.
Napisz też PW to Tomiego z forum.

markozalko - Sob Gru 10, 2011 11:23

Zauważyłem że podczas jazdy po łuku albo na rondzie na skręconych kołach nie ważne czy w lewo czy w prawo słychać jakieś buczenie,wycie albo coś w tym stylu. Czy to też oznaka pompy czy to może przeguby albo co innego.
SyntaX - Sob Gru 10, 2011 11:27

Na początek sprawdź naciąg paska i sam pasek czy się nie ślizga na pompie.
U kolegi tak było i miał bardzo słabą siłę wspomagania a sama pompa jęczała.
Zdjęliśmy stary pasek, dokładnie wyczyściliśmy koła pasowe, pasek wymieniony, napinacz wyregulowany i jest OK.

markozalko - Sob Gru 10, 2011 13:16

A macie może zdjęcie w którym miejscu się mieści ta pompa?
maciekstasio - Sob Gru 10, 2011 20:47

markozalko napisał/a:
A macie może zdjęcie w którym miejscu się mieści ta pompa?

W bagażniku jest pod kołem zapasowym.

Nie szukam używanej, ale dzięki za pomoc.
Wolę nową, albo zregenerowaną bo kupię używaną, demontaż, montaż i zaraz też może strzelić, a mam ochotę jeszcze tym autem pojeździć.
W poniedziałek będę dzwonił za tym.

markozalko - Nie Gru 11, 2011 08:38

w bagażniku z tyłu? Ja myślałem że to się znajduje kolo silnika.
dudek33 - Nie Gru 11, 2011 21:46

A u mnie zaczęło jęczeć dwa dni temu a dzisiaj przy skręcaniu wyleciał płyn i nie ma wspomagania na razie nie wiem co się dokładnie rozleciało
maciekstasio - Pon Gru 12, 2011 21:34

Ha!
To nie pompa! Rozebrałem dziś pół samochodu, wyjąłem pompe, zabrałem do regeneracji, pompa chodzi jak marzenie. Za sprawdzenie nie wzięli złotówki, można ich polecić Geologiczna 7.
Okazuje się, że przy maksymalnym skręcie kół pasek się zatrzymuje i trze o koło zamachowe.
Nie wiem tylko jeszcze co go tak blokuje, może to pompa wody??
Pasek jest w dobrym stanie i dobrze naciągnięty.... Jutro będę grzebał dalej...
:mad:

markozalko - Wto Gru 20, 2011 16:33

U mnie ten dźwięk słyszę czasem na prostym odcinku jak jadę bardzo wolno. Jest to takie jakby skrzypienie, przy skrętach to już praktycznie za każdym razem w prawo słychać to i czasem w innej sytuacji. Druga sprawa to że na łukach jak mam radio wyłączone słychać jakiś taki szum czy coś innego. Ewidentnie też coś siada. Ostatnia sprawa to dźwięki co mam przy ruszaniu (czasem) i cofaniu. Jakby coś się obcierało o coś tylko że ten dźwięk jest gdzieś pod autem. Ciekawe czy te 3 przypadłości to może być ta właśnie jedna rzecz co pada czy wychodzi na to że 3 padają.
maciekstasio - Sro Gru 28, 2011 15:58

No i już!
Dorwałem dziada!

Żadna pompa wspomagania, żadna pompa wody, żaden kompresor klimatyzacji tylko KOŁO PASOWE DWUMASOWE !
Niestety, jazda po mieście generuje różne usterki.
Kupione używane, założone i jedziemy dalej. Kupiłbym podróbę ale słyszałem, że jednemu cierpiarzowi z Wawy taka podróbka walnęła po 3 miesiącach. Kupiłbym orginał nowy ale mnie nie stać. Zaryzykowałem używane, pojeździmy, zobaczymy :neutral:

Ale happy, że w końcu doszedłem co mu było! :mrgreen: :grin:

markozalko - Sro Gru 28, 2011 17:41

Ja to już sam nie wiem co u mni emoże być. Podczas skręcania nie zawsze ale bardzo często teraz jęczy coś. Nawet podczas jazdy na wprost co jakiś czas coś gdzieś zaskrzypi. Raz jak jechałem jako pasażer nagle coś zaskrzypiało i żona mi mówi że dźwięk jakby spod pedałów, Ja z kolei miałem wrażenie że to pod nogami pasażera. Kiedyś miałem wile problemów ze skrzypieniem podczas jazdy ale wtedy walnęło koło pasowe.Wtedy wymieniali mi też pasek od klimy na kole pasowym. Czy możliwe że coś na nim się poluzowało albo żeby padło po kilku miesiącach? U mnie te dźwięki to nie są żadne metaliczne stuki tylko bardziej skrzypienie jak w przypadku koła pasowego. Tylko wtedy dźwięi wydobywały się w innych miejscach i w innych sytuacjach niż teraz ale też były jakby guma o gumę.
Tak mi się przypomniało może coś ze sprzęgłem się dzieje. Często teraz jak jadę gdzieś dalej to pedał sprzęgła mi skrzypi podczas zmiany biegów. Może ze starości

sknerko - Pią Gru 30, 2011 10:03

markozalko napisał/a:
mi skrzypi podczas zmiany biegów. Może ze starości

Mój skrzypi też, bo jak grzebałem z pompka sprzęgła to nie posmarowałem ucha pompki smarem i tam hałasuje

maciekstasio - Wto Lip 24, 2012 20:41

I już! Kierwa!
Niecałe pół roku temu rozleciało mi się koło pasowe, założyłem używane i teraz też walnęło!
Ok, teraz zakładam podróbę.. zobaczymy na ile starczy... :???:

dukat11 - Wto Lip 24, 2012 20:50

maciekstasio napisał/a:
I już! Kierwa!
Niecałe pół roku temu rozleciało mi się koło pasowe, założyłem używane i teraz też walnęło!
Ok, teraz zakładam podróbę.. zobaczymy na ile starczy...


Moim zdaniem używka w dieslu to nie dobry pomysł ale i tak warto zweryfikować czy nie ma czegoś co pomaga mu paść: stan rolek prowadzących, napinaczy, alternator, wspomaganie a przede wszystkim klima która jeśli się zaciera to generuje duży opór co nie pomaga kołu pasowemu