Zobacz temat - [R400] Półoś prawa, czy są różne rodzaje do benzyny 1.6?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Półoś prawa, czy są różne rodzaje do benzyny 1.6?

AVF - Czw Gru 01, 2011 16:48
Temat postu: [R400] Półoś prawa, czy są różne rodzaje do benzyny 1.6?
Witam, niestety miałem parę tygodni temu niemiłą przygodę energicznie startując na skręconych kołach. Półoś dłuższa nie wytrzymała i w połowie się ukręciła.

Odstawiłem do pobliskiego mechanika i tutaj się zaczęło, 3 tygodnie już stoi, bo jak tłumaczą, nigdzie nie można znaleźć takiej samej półosi. Dzwonili po ludziach, przeszukiwali i niby różni się frezowaniem itd. i drugiej takiej nie potrafią znaleźć.

I ja się pytam, czy to możliwe, że może nie pasować w jakikolwiek sposób półoś prawa dłuższa, od innego rovera 400 również 1.6 benzynowego i również z ABS? Bo już mocno denerwuje mnie taka sytuacja. Na allegro tego sporo, czasami podpisane jako do 1.4 i 1.6 jednocześnie, 1,4 z 1,6 są wymienne?

Proszę o jakąś opinię

leszczu - Czw Gru 01, 2011 19:18

Nie jestem, ale półosie od 1.4 i 1.6 powinny być takie same. :wink:
AVF - Czw Gru 01, 2011 20:42

No właśnie się nad tym zastanawiam. Skrzynia taka sama, raczej przełożenia nic do tego nie mają, więc czemu mi przedstawiają jakieś problemy ze znalezieniem tego?

Dlatego tez tak się mniej więcej pytam o tę ilość zębów czy coś na tych przegubach, wreszcie się zdenerwuję i sam coś kupię na tym allegro.