Zobacz temat - [R214 SEi '95r] Woda w aucie po wymianie przedniej szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R214 SEi '95r] Woda w aucie po wymianie przedniej szyby


T4P1R - Sob Gru 10, 2011 11:49
Temat postu: [R214 SEi '95r] Woda w aucie po wymianie przedniej szyby
Witam wszystkich po długiej przerwie! 4 lata temu wymieniłem przednią szybę. Do niedawna wszystko było ok ,ale ostatnio po myciu zauważyłem, że do środka w miejscu łączenia słupków bocznych i nadkoli dostaje się woda. Zdemontowałem te osłony ze słupków bocznych, tam jest szyba dobrze przyklejona, górna uszczelka, choć nie oryginalna też raczej ok. Podejrzewam przeciek poprzez podszybie, zauważyłem tam, w miejscu mocowania maski jakieś pęknięcia w plastiku, gdzie sterczą resztki uszczelek po starej szybie. Czy ktoś z Was zna na tyle dobrze budowę karoserii, żeby jednoznacznie określić miejsce przecieku? Mam taki za....rz w pracy, a w związku z tym ograniczoną ilość wolnego czasu, żeby szukać po omacku. Dodatkowo niepokoi mnie to, że od strony kierowcy są umiejscowione bezpieczniki i większość elektroniki, a wiadomo, że one za wodą raczej nie przepadają, a płynie z obu stron. Po ostatnich opadach podniosłem dywanik od strony pasażera i co - kałuża. Jeśli ktoś wie jak to rozwiązać, proszę o pomoc.
szoso - Sob Gru 10, 2011 12:05

podejrzewam że masz rdzę pod szybą i wypchnęła klej
plastikowe podszybie nic nie uszczelnia tylko zasłania dziurę pod nim

tronsek - Sob Gru 10, 2011 14:56

Zdemontuj to plastikowe podszybie i dokładnie wyczyść tę dziurę pod nim oraz posprawdzaj, czy odpływy są drożne. W większości przypadków właśnie zanieczyszczone podszybie jest powodem wody w kabinie.
T4P1R - Sro Gru 28, 2011 11:29

Witam.Dzięki, zdemontuję plastiki i zobaczę co go boli. Napiszę po zabiegu o efektach. Pozdrawiam wszystkich i życzę Wam samych sukcesów, zadowolenia z roverków i jak najmniej wizyt u mechanika w nadchodzącym 2012 roku :grin: