Zobacz temat - [R200 1,6 1997r] Problem z układem chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1,6 1997r] Problem z układem chłodzenia

dziki - Nie Gru 11, 2011 14:09
Temat postu: [R200 1,6 1997r] Problem z układem chłodzenia
Witam zastanawia mnie pewna rzecz.Ostatnio zauważyłem że z mojego zbirniczka od układu chłodzenia ubywa płyn.Zauważyłem nawet wyciek ale z braku kanału tak dokładnie nie wiem gdzie to było:/ ale za namową kolegi kupiłem ten proszek do zaklejania układu chłodzenia rozgrzałem auto i tak jak tam było napisane na odpalonym silniku wsypałem mniejszą połowe tego proszku i pojechałem dalej.Uradowany że temperatura jest taka jak powinna być dojechałem do domu.Ale po chwili musiałem wyjechać i ku mojemu zdziwieni temperatura podeszła na maxa i załaczył się wyntylator :beczy: pomyślałem że znów gdzieś mi ten płyn ubywa ale w zbiorniczku jest wszystko ok.Co to może być?Rozmawiałem ze znajomym i mówi że albo termostat albo pompa wody?Ale może ktoś ma jakiś inny pomysł co to może byc?
Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam Łukasz

leszczu - Nie Gru 11, 2011 14:19

dziki napisał/a:
ale za namową kolegi kupiłem ten proszek do zaklejania układu chłodzenia rozgrzałem auto i tak jak tam było napisane na odpalonym silniku wsypałem mniejszą połowe tego proszku i pojechałem dalej

:brawo: dla ciebie i kolegi. Pamiętaj na przyszłość nigdy, ale to przenigdy nie wsypuj żadnych uszczelniaczy do układu chłodzenia w samochodzie.
dziki napisał/a:
le po chwili musiałem wyjechać i ku mojemu zdziwieni temperatura podeszła na maxa i załaczył się wyntylator :beczy:

Po jakim czasie temp skoczyła ?? Możliwe, że termostat się nie otworzył. :/ I jak temp. poszła na max to możesz prawdopodobnie szykować się na naprawę uszczelki pod głowicą. :/

dziki - Nie Gru 11, 2011 14:30

Po jakim czasie temp skoczyła ?? Możliwe, że termostat się nie otworzył. :/ I jak temp. poszła na max to możesz prawdopodobnie szykować się na naprawę uszczelki pod głowicą. :/ [/quote]
po wsypaniu tego proszku przejechałem jakies 20km odstawiłem auto na 30 minut i wyjechałem znowu i wtedy właśnie ta temperatura poszła tak do góry