Zobacz temat - [freelander] halogeny na dachu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [freelander] halogeny na dachu

amik - Nie Gru 11, 2011 19:45
Temat postu: [freelander] halogeny na dachu
witam kolegów noszę się z zamiarem montażu halogenów na dachu ( na bagażniku ) no i nie wiem którędy najlepiej puścić przewody do tych halogenów chcę zamontować 4- sztuki mój landek to wersja 5-d z szyberdachem , jeśli ktoś już coś takiego robił proszę o poradę którędy najlepiej poprowadzić przewody z góry dziękuje za rady Pozdrawiam
win32 - Nie Gru 11, 2011 22:04

Robiłem, :mrgreen: i to dwa razy ;) (ale za drugim wykorzystałem większość pierwszego :P ) i ani razu nie użyłem wiertła :grin:



tu praca domowa do odrobienia :
http://lrfreak.wordpress....we-oswietlenie/

http://lrfreak.wordpress....safety-devices/



Kable od przednich lamp lecą pod listwą ozdobną dachu (tą czarną) i schodzą z tyłu pod listwą zdobną szyby. Wchodzą przez tylny przepust razem z wiązką klapy - żadnego wiercenia.
Kable od bocznych lamp

Są przypięte do konstrukcji bagażnika i wchodzą pod listwę i tak jak przednie przez przepust

Tu widać :


Pod listwą jest pełno miejsca - idzie tam kabel od anteny CB , kable od lamp przednich (5) , kable od lamp bocznych (2) i kable od lampy tylnej (2).
Wszystko idzie prawą stroną auta, po tamtej stronie idą wiązki elektryczne do tyłu (lampy, czujnik w baku , szyba itp) wiec są gotowe przepusty i mocowania - bez problemu można tam dołożyć kabelków ;)

Wszystko co jest na zewnątrz najpierw owinięte taśmą winylową na całej długości:


Potem wpakowane w peszle ochronne i przypięte do bagażnika


Miejsca lutowania zabezpieczone najpierw osłonką termokurczliwą, potem taśma i peszel.

To co wewnątrz owinięte taśmą materiałową z meszkiem (tak jak fabryka robi)


Sterowanie na przekaźnikach + fabryczne przełączniki


P.S
Jak chcesz ułatwić sobie trochę robotę, to mam belkę oryginalną LRową z mojego pierwszego setupu kiedy lampy były na relingach. Ma wywiercone otwory na 4 lampy - zamykana jest na kluczyki (2 w komplecie) + druga belka nie ruszona i pokrowiec - Jak byś chciał daj znać bo mi zalega ;) , relingi też mam z otworem pod antenę CB :mrgreen:

amik - Pon Gru 12, 2011 17:44

witam dziękuje koledze za wyśmienity opis o taką wyczerpująca podpowiedź mi właśnie chodziło pięknie opisane i do tego fotki :ok:
a co do belki to mam już od jakiegoś czasu nawet nie montowałem bo nie przewożę żadnych większych rzeczy i tak właśnie pomyślałem sobie aby je wykorzystać do zamontowania dodatkowych halogenów mam już dwa na przednim orurowaniu takie dodatki dodają uroku naszym frelkom jeszcze raz dzięki Pozdrawiam :wink:

win32 - Wto Gru 13, 2011 11:21

Pamiętaj o użyciu odpowiednich kabli ( przy tej długości 6 mm2) , lampy podpinaj parami (dwie sekcje) bezpośrednio do akumulatora przez przekaźniki.

Podczas zdejmowania listwy na dachu uważaj żeby jej nie połamać, kable da się sprowadzić bez ściągania bocznej listwy z tyłu - ale trzeba do tego cierpliwości ;) . Jeżeli zdecydujesz się ją zdjąć będziesz potrzebował nowych spinek (DCE100560) bo są jednorazowe (ok 16 zł sztuka , potrzeba 3)

MuleZ - Pon Gru 26, 2011 21:13

Witm. Pytanie mam do kolegi win32 gdzie można nabyć taki bagażnik jak jest u Ciebie??? i jaka cena ?? ?? Szukałem na Alledrogo ale niestety tylko chrom rury. Z góry dzięki za odpowiedź,
win32 - Wto Gru 27, 2011 14:43

Bagażnik i drabinka to osprzęt dla Freelanderów z eventu G4 Challenge produkowany przez Angielskie Safety Devices. Od wielu lat nie do kupienia.
Czasem coś wypływa na rynku wtórnym na E-Bayu. - ale rzadko.

Swój wyszperałem w jakimś magazynie w U.S jako pozostałość po imprezie z 2003 roku. Został w skrzyni po evencie (prawdopodobnie jako część zapasowa) i tak leżał :grin: .

Cena - wysoka, bo ściągałem go kontenerem przez ocean. Niemniej z pewnych względów pozostawię ją anonimową ;)

MuleZ - Wto Gru 27, 2011 23:43

Dzięki za odpowiedź i mam prośbę do kolegi jak by nie robiło problemu. Czy dąło by radę zrobić dokładne foto , wymiary itd na p.mulewski@op.pl, gdyż mam dość dobre znajomości w miejscowym "CAR SERIVICE" serwisie gdzie rozbieraja na drobinki i robią tak zwany off road Nyyssanom Patrolkom :mrgreen: i wskrzeszają stare AMERICAN CAR. I jest tam MAGIC co struga takie gadżetyi i to nawet fest mu wychodzi. Może by mi coś takiego wyrzeźbił :mrgreen: bo co mi sie to podoba :ok: