Zobacz temat - [R75] Wymian oleju - spuszczać czy wyssać
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wymian oleju - spuszczać czy wyssać

anjaiw - Sro Gru 14, 2011 18:41
Temat postu: [R75] Wymian oleju - spuszczać czy wyssać
Co lepiej zrobić przy wymianie oleju silnikowego - spuścić czy wyssać?
Ostatnim razem odessano mi olej (na miarce było między dwoma kreskami) po czym zalano nowy olej w iości 5l (do takiego samego poziomu co przed wymianą). Natomiast z danych wynika, że powinno wejść około 6,75l.Czy przy wysysaniu wszystko do końca nie schodzi?
Jeszcze jedno.Po uruchomieniu silnika, chwila pracy i wyłączenie - olej na miarce jest czarny a nie jasny. Czy to normalne?

motoitalia - Sro Gru 14, 2011 18:46

za słabo wyssali takze lepiej spuścić ( mi osobiście po wyssaniu weszło ok. 6.5). To że po chwili czarny to normalne
piotrek1000 - Sro Gru 14, 2011 19:23

Z pewnością za słabo wyssali. Osobiście następnym razem wybiorę się odessać do kogoś sprawdzonego bo przy spuszczaniu nigdy więcej niż 6 litrów mi nie zeszło.
mimo66 - Czw Gru 15, 2011 01:35

Ustaw samochód tak żeby był lekko przechylony na prawo i był "pod górkę", zapewniam że na ciepłym silniku zejdzie prawie wszystko.
Dolicz też to że w filtrze masz prawie 0,5 litra oleju :wink:

piotrek1000 - Czw Gru 15, 2011 10:25

mimo66 napisał/a:

Dolicz też to że w filtrze masz prawie 0,5 litra oleju :wink:


Ja swoje obliczenia oparłem o to ile oleju wlałem po spuszczeniu aby uzyskać wcześniejszy poziom, czyli równo pomiędzy kreskami, więc 6 wychodzi równe wraz z olejem z filtra. Może jednak spróbuje jeszcze raz w podany przez Ciebie sposób. A może ktoś inny zna sposób na spuszczenie oleju w ilości bliskiej 6.8L ?? ?
Może to i pytanie na inny temat ale jakim olejem zalewacie swoje Roverki??

TomaszM - Czw Gru 15, 2011 12:04

Ja w R75 (co prawda benzyna) zawsze spuszczam - pojemność teoretycznie 5,8 litra, a wlałem 5,5 litra (czyli tylko 0,3 różnicy) - tylko że ja nie wlewam do poziomu "pomiędzy", tylko równo do kreski "max". I podając ile wlewamy do swoich aut oleju powinno być właśnie podawane po wlaniu na max. Pamiętajcie też że po pierwszym odpaleniu olej jeszcze wchodzi w filtr (ok 0,5 litra) więc znowu trzeba odczekać, sprawdzić i dolać te 0,5 litra do max - wtedy mamy faktyczny poziom oleju.
piotrek1000 napisał/a:
Może to i pytanie na inny temat ale jakim olejem zalewacie swoje Roverki??

TEXACO Havoline Synthetic 5W40 A3/B4 SM/CF - ale o tym jest już temat na forum ;)

Globetrotter - Czw Gru 15, 2011 17:56

Witam:
mam R75 V6 2.0. chodzi oczywiście o spuszczenie oleju . Powiedzcie mi gdzie jest spust oleju bo pod spodem nie widzę za holere żadnego spustu a wole spuścić niż wysysać. w misce nie widzę żadnego korka spustowego. Proszę o pomoc

TomaszM - Czw Gru 15, 2011 18:08

Przy filtrze oleju jest korek spustowy - uszczelka do niego 14/20 - warto za każdym razem dać nową - kosztuje 1 zł (złotówkę).
SeniorA - Czw Gru 15, 2011 18:42

Cytat:
Powiedzcie mi gdzie jest spust oleju bo pod spodem nie widzę za holere żadnego spustu a wole spuścić niż wysysać. w misce nie widzę żadnego korka spustowego. Proszę o pomoc

http://forum.roverki.eu/v...p=388883#388883