Zobacz temat - UWAGA NA OSZUSTA OBECNEGO NA TYM FORUM login adamsky
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - UWAGA NA OSZUSTA OBECNEGO NA TYM FORUM login adamsky

oszukany - Pią Gru 16, 2011 20:42
Temat postu: UWAGA NA OSZUSTA OBECNEGO NA TYM FORUM login adamsky
wpłaciłem dla tego człowieka prawie zł za katalizator spalin do rovera minął miesiąc prawie a paczka niby wysłana na drugi dzień kurierem do tej pory nie doszła.

to jego dane, zainteresowanym podam adres.

adamsky@roverki.pl
691334328

Numery kont bankowych:
50 1140 2004 0000 3902 5073 5680

nie wiem czy oszukał jeszcze kogoś ale ja zgłaszam żartownisia na policje i u niego w robocie poinformuje z kim maja do czynienia

napisalem w takim dziale zeby ludzie mogli to przeczytac, a w offtopic to sie pisze o pogodzie...

ADI-mistrzu - Sob Gru 17, 2011 10:07

Nie podał nr. przesyłki? To by wszelkie wątpliwości rozwiało.

Ja raz miałem podobnie i wina była po stronie kuriera (k-ex), paczka szła 1,5 miesiąca.... ale dostałem np. przesyłki i faktycznie była nadana, tylko cały czas wisiała jako "odprawa logistyczna".

MaReK - Sob Gru 17, 2011 11:34

oszukany, od tego jest odpowiedni wątek: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15256

Poza tym zarejestrowałeś się tylko po to, żeby wyładować swoje emocje na forum?
Wcześniej nie byłeś zarejestrowany? Jak się kontaktowałeś z oskarżanym przez Ciebie kolegą?

Adamsky logował się ostatni raz 22 listopada... więc kawałek czasu go nie ma.
Jak się zaloguje, na pewno wyjaśni sprawę, ale jak już wspomniałem w linku wyżej
powinien znaleźć się ów post.

oszukany - Sob Gru 17, 2011 22:08

tak zarejestrowalem sie specjalnie, zeby poinformowac ludzi z kim maja doczynienia i zeby nic od niego nie kupowac. na gadu gadu siedzi caly czas i nie odpisuje, telefonu tez nie odbiera. ciekawe czy na komende tez nie pojdzie . towar kupilem na allegro, mam potwiedzenie wplaty wiec nie wiem co on mysli ze mam kasy za duzo?...
MaReK - Sob Gru 17, 2011 23:40

Niektórzy z tego forum znają kolegę Adamsky nieco lepiej niż po kontaktach z allegro.
Są tacy, np. ja, którzy znają go wyłącznie z forum. Nie chce mi się wierzyć, żeby chciał zrobić interes życia na jakimś używanym katalizatorze ;)

Nadal uważam, że najlepszym miejscem na tego rodzaju wpisy jest podany wyżej link - czarna lista sprzedawców. A Ty nie musiałeś się rejestrować tylko po to żeby napisać opinie o innym użytkowniku tego forum, skoro sprawa nie dotyczy tematu związanego z przeznaczeniem tego forum. Chociaż poniekąd kupiłeś katalizator od ROVER'a, którego nie masz, więc albo zarobkowo, żeby sprzedać go dalej na odzysk platyny i rodu, albo komuś, kto go potrzebował... nieistotne...

Skoro transakcja przeszła przez allegro, masz tam możliwość wystawienia odpowiedniego komentarza i załatwienia przez nich wszystkich formalności, dzięki którym ostrzeżesz wszystkich innych potencjalnych kupców.

Skoro już ten temat jest, to poczekajmy na odpowiedź samego zainteresowanego.

Jugol - Nie Gru 18, 2011 03:13

MaReK napisał/a:
Adamsky logował się ostatni raz 22 listopada... więc kawałek czasu go nie ma.


:hm: , swoją drogą to daje do myślenia. Albo korzysta z życia i leży gdzieś na piachu w Miami ( kat= 500- 1000pln :) ),
...ywyntualnie, zrobił kilka tyś. osób w bambuko, podobnie jak kolegę - oszukany, i te osoby zajęły się tym, że adamsky leży pod tym piachem- niekoniecznie w Miami :hm:

walkie - Nie Gru 18, 2011 10:10

Adamsky jest we Wrocławiu i ma się świetnie. Jak wyjaśni tę sprawę to na pewno napisze sprostowanie/oświadczenie/wytłumaczenie. :)
haszczyc - Nie Gru 18, 2011 10:37

hmm wcześniej tutaj był podany nr konta 11114020040000310270274320 a teraz inny ? zobaczcie co google pokazuje https://www.google.com/se...270274320&hl=pl
Tomi - Nie Gru 18, 2011 10:39

haszczyc napisał/a:
hmm wcześniej tutaj był podany nr konta 11114020040000310270274320 a teraz inny ? zobaczcie co google pokazuje https://www.google.com/se...270274320&hl=pl


Mylisz dwa różne wątki

haszczyc - Nie Gru 18, 2011 10:59

Tomi, możliwe ale to ten sam adamsky tak?
Tomi - Nie Gru 18, 2011 11:04

haszczyc napisał/a:
Tomi, możliwe ale to ten sam adamsky tak?


Adamsky to znana w klubie osoba. Ten drugi wątek, to człowiek, który krąży po internecie, odwiedza wszystkie forma, które mu się pod klawiaturę nawiną (tylko działy kupię części) i składa oferty na prv (tylko wpłata na konto).

leszczu - Nie Gru 18, 2011 11:39

MaReK napisał/a:
Nie chce mi się wierzyć, żeby chciał zrobić interes życia na jakimś używanym katalizatorze ;)

Oj chyba nie wiesz do czego ludzie są zdolni. Mnie na tym forum oszukano za głupie 130 zł i to oszukał człowiek który jeździł na spoty i zloty.

Tomi - Nie Gru 18, 2011 11:48

leszczu napisał/a:
MaReK napisał/a:
Nie chce mi się wierzyć, żeby chciał zrobić interes życia na jakimś używanym katalizatorze ;)

Oj chyba nie wiesz do czego ludzie są zdolni. Mnie na tym forum oszukano za głupie 130 zł i to oszukał człowiek który jeździł na spoty i zloty.


A mi się nie chce wierzyć. Najczęściej jest to sprawa niedopatrzenie lub jakiegoś zbiegu okoliczności i da się to wyjaśnić, wytłumaczyć i wyprostować. Najłatwiej jest osądzać... a często ten osąd jest niesprawiedliwy.

leszczu - Nie Gru 18, 2011 11:56

Tomi napisał/a:
leszczu napisał/a:
MaReK napisał/a:
Nie chce mi się wierzyć, żeby chciał zrobić interes życia na jakimś używanym katalizatorze ;)

Oj chyba nie wiesz do czego ludzie są zdolni. Mnie na tym forum oszukano za głupie 130 zł i to oszukał człowiek który jeździł na spoty i zloty.


A mi się nie chce wierzyć. Najczęściej jest to sprawa niedopatrzenie lub jakiegoś zbiegu okoliczności i da się to wyjaśnić, wytłumaczyć i wyprostować. Najłatwiej jest osądzać... a często ten osąd jest niesprawiedliwy.

Jeśli człowiek zwleka z przesyłką prawie 4 miesiące i niema z nim kontaktu ani przez internet, ani przez telefon, no to jak to interpretować ??

Jugol - Nie Gru 18, 2011 12:13

leszczu napisał/a:
Jeśli człowiek zwleka z przesyłką prawie 4 miesiące i niema z nim kontaktu ani przez internet, ani przez telefon, no to jak to interpretować


zgon ??

leszczu - Nie Gru 18, 2011 12:16

Jugol napisał/a:
leszczu napisał/a:
Jeśli człowiek zwleka z przesyłką prawie 4 miesiące i niema z nim kontaktu ani przez internet, ani przez telefon, no to jak to interpretować


zgon ??

Możliwe.

bociannielot - Nie Gru 18, 2011 12:17

Jugol napisał/a:
zgon
widzę Jugol że podtrzymujesz swoją teorię
Jugol napisał/a:
...ywyntualnie, zrobił kilka tyś. osób w bambuko, podobnie jak kolegę - oszukany, i te osoby zajęły się tym, że adamsky leży pod tym piachem- niekoniecznie w Miami
:mrgreen:
MaReK - Nie Gru 18, 2011 13:08

haszczyc napisał/a:
Tomi, możliwe ale to ten sam adamsky tak?

A jakże! Wszyscy oszuści z Internetu to adamsky :)

haszczyc coś dzwoni, ale nie bardzo wiesz w którym kościele i nakręcasz spiralę afery...

walkie napisał/a:
Adamsky jest we Wrocławiu i ma się świetnie. Jak wyjaśni tę sprawę to na pewno napisze sprostowanie/oświadczenie/wytłumaczenie. :)

Też tak myślę, z jakiegoś powodu nie logował się na forum przez tyle czasu.
Kiedyś jak korzystał z L4, to był tu prawie non-stop i brał udział w każdej dyskusji, nawet jakby dotyczyła najbardziej intymnych spraw kobiecych, on zapewne wziąłby udział ;)

Cytat:
Oj chyba nie wiesz do czego ludzie są zdolni. Mnie na tym forum oszukano za głupie 130 zł i to oszukał człowiek który jeździł na spoty i zloty.

Ale kto? Konkretnie ;) I w jaki sposób?

Czasami są dwie strony medalu, dlatego nie ufam ślepo komentarzom tego typu i opiniom jednej strony, dopóki druga się nie wypowie. Zwykle Ci "oszukani" biją pianę z bezradności...

Poza tym mając doświadczenie z allegro na początku jego działalności w Polsce, to zwykle korzystam z opcji za pobraniem, jeśli nie mam pewności co do sprzedawcy. A jeśli widzę, że sprzedawca wygląda na rzetelnego na podstawie opinii komentarzy, to korzystam z płatności allegro.

Wpłacić na konto kasę (przedpłatę) mogę komuś kogo dobrze znam, np. Tomiemu i mam pewność, że mnie oszuka. Gdybym potrzebował coś od stałych bywalców forum, ale takich których nie znam osobiście, wolałbym za pobraniem lub odbiór osobisty.

A co do sprawy z wątku pobocznego, o oszuście który zmienia dane personalne, a zostawia numer konta, to takie praktyki były znane już wcześniej, więc to nic nowego. Dziwne to, bo mnie kiedyś przelew wrócił, jak się rąbnąłem w imieniu i nazwisku osoby odbierającej przelew...

pelson91 - Nie Gru 18, 2011 13:10

MaReK napisał/a:
np. Tomiemu i mam pewność, że mnie oszuka.

literówka czy mówisz serio? :szok:

MaReK - Nie Gru 18, 2011 13:12

:rotfl: ;) - oczywiście mam pewność, że mnie nie oszuka ;)
Sorki, to z pośpiechu... między pierwszym, a drugim daniem ;)

longer86 - Nie Gru 18, 2011 13:12

MaReK napisał/a:
m, np. Tomiemu i mam pewność, że mnie oszuka.
chyba lepiej dopisać w jednym miejscu "NIE" bo zaraz jakieś niejasności będą ;)
Tomi - Nie Gru 18, 2011 13:14

MaReK napisał/a:

Wpłacić na konto kasę (przedpłatę) mogę komuś kogo dobrze znam, np. Tomiemu i mam pewność, że mnie oszuka.


Będę pamiętał aby brać od Ciebie przedpłatę :)

MaReK - Nie Gru 18, 2011 13:16

Znając niektórych śledczych na forum, zaraz posypią się komentarze, że zmieniam treść po jej zamieszczeniu, po tym jak ktoś już odniósł się do niej, że celowo zmieniam znaczenie i manipuluje treścią :)
leszczu - Nie Gru 18, 2011 16:17

MaReK napisał/a:
Ale kto? Konkretnie ;) I w jaki sposób?

kamax_19 Wszystko opisałem w odpowiednim wątku. :wink:
Cytat:
Ostrzegam przed użytkownikiem forum kamax_19
Kilka miesięcy temu dokładnie w lipcu, miałem napisane w ogłoszeniu, że kupię europejski licznik do MG ZR, po kilku dniach zgłosił kamax_19, że ma taki licznik i chętnie mi go sprzeda za 100 zł, myślę ok fajnie. Dane do przelewu podał mi dokładnie 28 sierpnia :/ Twierdząc, że nie ma czasu, że jest mocno zabiegany. Do tego czasu jeszcze tam kilka pierdół od niego wziąłem i wyszło w sumie 130 zł razem z przesyłką. Pieniążki przelałem z godnie z umową, a paczki do tej pory niema, zero kontaktu, ani na gg, ani na forum na pw, ani nie odbiera telefonów. Oszust i tyle. Więc ostrzegam przed użytkownikiem forum o nicku kamax_19

borek88 - Nie Gru 18, 2011 21:46

leszczu, chłopak był na XX ogólnopolskim.
sam sprzedaje części i miałem jedna paczkę dla...jakiegoś forumowicza i przy okazji tego jakoś zgadałem się z kamax'em że on 2 czy 3 zr'ki rozsprzedaje.
Więc wydaje mi się że ów część mógł mieć w ofercie (nie pamiętam czy mówił o anglikach czy europach)
ale udało Ci się z nim skontaktować
mnie np oszukał kupujący naciągając mnie na niepotrzebne koszty a telefon odbierając twierdził ze nie ma żadnego rovera ani mg i ze on to nie on:D więc tu widać oszustwo
wiem że lukasz_konin miał do niego numer aktualny podczas zlotu to może on ci udostępni numer do niego

bo nie wyobrażam sobie jak już ktoś powiedział zrobić interes życia za 100zl
często wysyłam forumowiczom części po przedpłacie
zachowuje dowód wysyłki do czasu aż nie dostane odpowiedzi że przesyłka dotarła
i też mógłbym zrobić biznes na 100-500zł ale ile razy na tym forum?? raz? max dwa?? chyba mało opłacalne o moralności nie wspominając

Firq - Nie Gru 18, 2011 22:08

jeśli chodzi o Kamax-a19 to mam z nim dobry kontakt biorę od niego czesto cześci i złego słowa na niego nie powiem. Kiedyś dałem ogłoszenie ze kupie lampy angole na forum bo potrzebowałem na podmiankę bo moje wysyłałem na przerobienie na soczewy a auto musiało byc mobilne to sam sie zaoferował i pożyczył mi lampy od ZR-a i nawet powiem ze podrzucił mi je do pracy za darmo po 2 tygodniach mu oddałem i było po problemie, tak wiec złego słowa na [/b]Kamax-a[/b] nie powiem
Harry - Pon Gru 19, 2011 10:33

też kupowałem u Kamax'a 19 i nie mogę powiedzieć złego słowa, dobry kontakt, przesyłka szybko doszła
leszczu - Pon Gru 19, 2011 17:00

Koledzy, ja też wcześniej brałem u niego komplet foteli od ZR i tez byłem bardzo zadowolony, że wszystko ładnie sprawnie poszło. Myślałem, że gościu uczciwy i następnym razem wpłacę mu pieniążki na konto, bo wcześniej brałem przesyłkę pobraniową. No i się nabrałem, ani kasy, ani paczki, kontaktu też zero !!
A wy nawet nie wiecie ile zwlekał z podaniem danych do przelewu, chyba ze dwa miesiące, a jak już podał i kasę przelałem, to widzicie co dostałem, figę pod nos.
Na dowód, że prawdę piszę, ostatnia jego odpowiedź na moje zapytanie, gdzie paczka.
Cytat:
Witam na gg nic nie miałem od ciebie cos mam porypane a paczke wysłałem w tamtym tygodniu....... Podesle ci nr paczki bo teraz jestem w delegacji do końca tygodnia druczek leży w samochodzie a samochód pod pracą.......

Sory że sie nie odezwałem ale nic nie wiedziałem ze piszesz na gg mogłeś napisać nakom sms albo co

Wiadomość wysłał 4 października i od tej pory zero odzewu.

[ Dodano: Pon Gru 19, 2011 17:00 ]
Cytat:
bo nie wyobrażam sobie jak już ktoś powiedział zrobić interes życia za 100zl

Ten przykład podaje, że można. Można nawet i za 60 zł oszukać też miałem taki przypadek na tym forum. Ja chyba mam jakiegoś pecha, że trafiam na samych oszustów.
Firq napisał/a:
jeśli chodzi o Kamax-a19 to mam z nim dobry kontakt biorę od niego czesto cześci

No co rozmawiałeś z nim jakoś ostatnio ??

hvil - Pon Gru 19, 2011 20:48

A co wy wiecie o kupowaniu:-)

P.s. No czasem kazdy walka wkreci/ padnie jego ofiarą:-D Tu je Polska tu się Pije;-D

Firq - Pon Gru 19, 2011 20:52

leszczu, osobiście tydzień liub dwa temu telefonicznie tez jakoś tak w tym czasie
oszukany - Pią Gru 23, 2011 21:07

widze tamacik rozwija sie pozytywnie, dla mnie niestety nadal negatywnie,
po kilku probach ADAMSKY raczyl mi odpisac ze katalizatorem jak i calym kontem na allegro zajmuje sie jego dziewczyna i to ona nie wyslal mi paczki. w poniedzialek obiecal ze na 100% bedzie wyslane ale dzis piatek i paczki nie ma, kontaktu tez. nie powazna osoba, robi ze mnie kpine, ale bedzie tego zalowac

kruszan - Pią Gru 23, 2011 21:19

analizując każdy post z tego tematu, oszukany, masz prawo się czuć oszukany i najgorszy jest fakt braku chęci pozytywnego zakończenia tej sprawy, szkoda :cry:
magneto - Pią Gru 23, 2011 22:07

oszukany, to przykre że ktos Cie robi w ch@#$, ale takie rzeczy to kupuje się z możliwościa odbioru osobistego albo za pobraniem i z mozliwościa sprawdzenia przesyłki.Może kosztuje to trochę więcej ale jest bezpieczne.Jeśli sprzedajacy na takie warunki się nie zgadza to nie kupuję
Mimo wszystko życzę pozytwnego zakończenia sprawy

oszukany - Wto Gru 27, 2011 18:51

na forum uchodzi za porzadnego i o sobie tak mowi tylko jego czyny swiadcza inaczej. mysli ze mu daruje 500zl. jeden juz tak myslal i allegro kase oddalo a on dostal zawiasy za oszustwo i falszywe zeznania