Zobacz temat - Blow Off bez turba?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - Blow Off bez turba?

scorpion - Wto Gru 20, 2011 18:32
Temat postu: Blow Off bez turba?
witam ciekawi mnie czy ktos zakładał taki zawór do silnika bez turba i czy wogole działał przedewszystkim chodzi o dzwiek:)
ADI-mistrzu - Wto Gru 20, 2011 18:34

:lol: ...
Wybacz, ale... nie mogę :mrgreen:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaw%C3%B3r_upustowy
Poczytaj do czego on służy, wtedy sam sobie odpowiedz na swoje pytanie :wink:

scorpion - Wto Gru 20, 2011 18:37

boze wiem do czego słuzy a ty przeczytałes???? ze mi chodzi tylko o dzwiek a nie jego role...
tronsek - Wto Gru 20, 2011 18:44

:olaboga: scorpion, przeczytaj ze zrozumieniem link, który podesłał Tobie ADI-mistrzu, a będziesz miał odpowiedź, na swoje pytanie. :załamka:
komik88 - Wto Gru 20, 2011 18:47

niewierze.. chyba dzieci w przedszkolu już mądrzejsze pytania zadają ;/ usuńcie ten temat bo szkoda to czytać.. ;/
ArO - Wto Gru 20, 2011 18:47

scorpion, Możesz załozyć gwizdek na wydech :P
ADI-mistrzu - Wto Gru 20, 2011 18:51

Nie lubię się kłócić to już odpowiem...

Zawór BlowOff służy do upuszczania nadmiaru ciśnienia w czasie zamknięcia przepustnicy.
Dźwięk który powstaje wtedy to uciekające powietrze przez ten zawór, więc aby ono uciekło, w kanale dolotowym do kolektora musi być jakieś ciśnienie.

Silniki bez turba/kompresora są to tak zwane silniki wolnossące, czyli same sobie pobierają powietrze z atmosfery bez jakichkolwiek "dmuchaczy", tak więc w kolektorze w czasie ssania powietrza przez cylindry powstaje wręcz podciśnienie, ale niewielkie.

Jak widać, zawór w takich silnikach niema sensu, po prostu niema co upuszczać z kanału dolotowego.

[ Dodano: Wto Gru 20, 2011 18:51 ]
Koledzy, nie atakujmy tak od razu, scorpion mógł nie wiedzieć, nie każdy musi się znać na zasadach działania silników :wink:
Ale na przyszłość przed montowaniem czegokolwiek do samochody polecam najpierw poczytać jak to działa, do czego służy i czy ma rację bytu :wink:

hvil - Wto Gru 20, 2011 18:53

no jedyne użycie Blow offa w silniku wolnossacym to w kolektorze wylotowym zwężka do dziurki wielkości dziewiczej pi*ki i może coś ci syknie jak ciśnienie spalin przed zwezka wzrośnie.

P.s. Powyższe dywagacje są na takim poziomie jak pytanie. A tutaj realnie, KOLEGO troszeczkę wiedzy technicznej posiądź to się dowiesz czemu nikt Ci nie odpowiada.

P.s. 2. W sumie na allegro widziałem takie adaptery fm co ci dźwiek ferari robią w kabinie twojego wozu, posuzkaj może i do PSSSSSTTT blow ofa tez coś takiego robię.

KRYS - Sro Gru 21, 2011 00:32

W wolnossaku to tylko na wydechu blow off :mrgreen:

byle ci uszczelek nie wypierdziało :mrgreen:

dobryziom - Sro Gru 21, 2011 09:42

ja proponuje nagrać na CD i kiedy będziesz chciał możesz sobie puścić :)
szoso - Sro Gru 21, 2011 12:37

a ja proponuje dać jedną ale sensowną odpowiedź (padły wyżej) niż robić sobie jaja jeden po drugim :twisted:
roiven - Sro Gru 21, 2011 12:47

http://www.ebay.com/itm/U...ssories&vxp=mtr

to ta zabawka z wcześniejszego postu może to by w dolocie jakieś ciśnienie zrobiło :rotfl:

Adrian - Sro Gru 21, 2011 13:24

szoso napisał/a:
a ja proponuje dać jedną ale sensowną odpowiedź (padły wyżej) niż robić sobie jaja jeden po drugim

Amen. Temat zamykam.