Zobacz temat - [R75] Tuleja tylna przedniego wahacza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Tuleja tylna przedniego wahacza

rafal_s - Wto Sty 03, 2012 16:17
Temat postu: [R75] Tuleja tylna przedniego wahacza
Witam.

Kupiłem na allegro tuleje wahaczy, jednak jak się okazuje nie pasują do mojego auta.

Te co kupiłem mają średnicę 67 a te w moim Roverku 64,64.5.

Chciałem się upewnić, czy faktycznie dostałem złe, czy może to w moim aucie są jakieś nieoryginalne.

Pozdrawiam.

apples - Wto Sty 03, 2012 16:18

rafal_s napisał/a:
Kupiłem na allegro tuleje wahaczy
Daj link do aukcji
rafal_s - Wto Sty 03, 2012 16:25

Aukcja jak aukcja:
http://allegro.pl/tuleja-...1973088104.html

apples - Wto Sty 03, 2012 16:28

I nie pasuje ten wkład po wybiciu starego? Czy oby na pewno dobrze wybiłeś pierścień i została tylko metalowa obudowa?
kris-tofer - Wto Sty 03, 2012 18:34

rafal_s, bo te tuleje tak mają, z resztą zapewne muszą siedzieć bardzo ścisło, mi nawet taki wkład na prasie o nacisku 2T nie chciał wejść bo się wymykiwał, troszkę go kątóweczką podszlifowałem, szczególnie na krawędzi od której zacząłem wciskać i przesmarowałem smarem i weszło :)
sash997 - Wto Sty 03, 2012 20:50

kris-tofer ale 3,5 mm?? 2mm to już naprawde dużo ale żeby 3,5??

[ Dodano: Wto Sty 03, 2012 20:50 ]
ups:) cyferki mi sie poprzestawiały tam jest 2,5 do 3 mm:)

kris-tofer - Wto Sty 03, 2012 21:09

nie pamiętam ile u mnie za duża byla, ale na tyle, że szlifować musiałem.
Faktycznie 3mm to sporo...

balrog - Sro Sty 04, 2012 11:51

Ja tez wymienialem te tuleje i kupilem na TomaTeam dla swietego spokoju razem z lapami :)
jesse - Sro Sty 04, 2012 14:26

ta tulejka wyglada na szajs od razu na zdjeciu ja kupilem za 80 zeta i wlazla idealnie pewnie chinski wyrob :lol:
MiReK - Pią Kwi 06, 2012 18:31

Odświeżę temat bo akurat muszę zakupić taką tuleje,ponieważ w warsztacie za zamówienie zaśpiewali mi 220 zł plus robocizna! Niby lepszej jakości. Wolę zamówić sam i tylko u nich wymienić. I teraz pytanie,czy wymienić obie,czy nie ma potrzeby wymiany parami? I jaką firmę wybrać?Jakbym mógł prosić jakieś linki.Bo jest tego trochę,Teknorot,Febi,Delphi.Kupić sam wkąłd czy z mocowaniem?
A tak przy okazji,wymieniam tę tuleję ponieważ tak zdiagnozował mechanik,objawy to skrzypienie z okolicy lewego koła na nierównościach oraz przy niedużych prędkościach kiedy puści się pedał gazu i naciśnie ponownie.Wymieniali mi kilka dni temu sprężyny ija byłem pewien że to wina źle założonej sprężyny,ale sprawdzili i ponoć to ta tuleja.Jak myślicie,dobrze zdiagnoaowali?

maryba - Pią Kwi 06, 2012 19:58

polecam zakup w TomaTeam, wcześniej zmieniałem na wkłady to miałem je krócej niz rok , wymieniłem parę
MiReK - Pią Kwi 06, 2012 21:20

Ale mi chodzi konkretnie jaką firmę kupić,a nie gdzie.I czy objawy mogą faktycznie wskazywać na tuleję?
automechanik - Pią Kwi 06, 2012 22:24

MiReK, Równie dobrze może to być sworzeń wahacza ten wewnętrzny.
Zużyta tuleja raczej stuka, ale skoro oglądali to mechanicy i stwierdzili jej np. popękanie czy zerwanie to i tak czeka Cię jej wymiana.

darox - Sob Kwi 07, 2012 08:29

Mi się wydaje że to skrzypienie powoduje sworzeń wahacza zwrotnicy.Najpierw skrzypi a póżniej dostanie luzy.
MiReK - Sob Kwi 07, 2012 10:24

Oczywiście z tego co widzę, sam sworzeń jest niedostępny do kupienia, trzeba cały wahacz kupić?
kalafior - Sob Kwi 07, 2012 10:42

skrzypiec moze tez tulejka gumowa stabilizatora
pazdzi0h - Sob Kwi 07, 2012 10:57

MiReK tak, caly wahacz, jacys magicy regenerują ale nie wiem czy gra warta świeczki. Generalnie sworzeń w tych wahaczach nie jest częścią wymienną, ja niedawno kupowałem na allegro wahacz firmy SRL - koszt 317 zł z przesyłką
PD - Nie Kwi 08, 2012 18:45

a mi skrzypialo lozysko na amortyzatorze
MiReK - Nie Kwi 08, 2012 22:58

Łożyska i sprężyny są wymienione,dla przypomnienia powtarzam:
MiReK napisał/a:
objawy to skrzypienie z okolicy lewego koła na nierównościach oraz przy niedużych prędkościach kiedy puści się pedał gazu i naciśnie ponownie

markozalko - Pon Kwi 09, 2012 08:27

Tak się zastanawiam czy podczas skrętu w prawo dochodzące takie pojedyncze skrzypnięcie jakby z okolic kierownicy może być spowodowane np. od sworznia na wahaczu?
kris-tofer - Pon Kwi 09, 2012 19:07

ja regenerowałem sworznie wahacza, (które są niewymienne) na jesieni 2011 roku i już na jednym sworzniu mam delikatny luz. Koło prawe, bo z lewej strony od 3 lat nie ruszałem - odkąd mam ten samochód.

W tomateam kupowałem te tuleje na wahacz z łapami z firmy Teknorot i są w miarę, to znaczy, że od roku spokój i jeszcze nie poobrywane. Same tuleje do wciśnięcia w łapę były kiedyś na Allegro po 20 - 30zł i za długo nie wytrzymywały, pół roku to max...