Zobacz temat - [R75] Głosniejsza praca silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Głosniejsza praca silnika

kranik01 - Wto Sty 03, 2012 19:30
Temat postu: [R75] Głosniejsza praca silnika
Witam
Od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem roverka 75, lecz ostatnio miałem problem z temperatura - wymieniłem termostat i jest ok, ale wydaję mi się ze silnik zaczął dużo głośniej pracować.
Jak kupiłem samochód to na biegu jałowym silnika W OGÓLE nie było słychać w kabinie, nawet czasami musiałem nerwowo patrzeć na obrotomierz bo się zastanawiałem czy mi przypadkiem nie zgasł. Po wymianie termostatu jest dużo głośniej, lecz dźwięk słychać jakby z okolić alternatora. Proszę o porady co to mogło się stać :) Jutro nagram jakiś filmik i wrzuce bo dzisiaj to już za ciemno jest.

A tak przy okazji... 1 lutego jestem umówiony z gazmanem w zabrzu na montaż instalacji STAG300 ISA 2, może wie ktoś coś na temat tej instalacji, jak się sprawuje itp.
Czy w przypadku założenia LPG muszę wymienić olej na jakiś specyficzny do lpg?
Pozdrawiam Adam

Boncky - Wto Sty 03, 2012 21:20

w przypadku LPG powinieneś częściej pilnować i wymieniać przede wszystkim świece, kable no i olej też nie zaszkodzi. Co do głośniejszej pracy, chodzić głośniej może wszystko, nagraj pokaż :) może altek ? może pompa wspomagania ? napinacz ? rolka ? itd...

ps: nie gazuj tak pięknego auta ! gaz jest dla golfów ! :) chyba że robisz 40tys rocznie w co wątpię :)

kranik01 - Wto Sty 03, 2012 22:20

jestem biednym studentem :D i nie bardzo mnie stać, żeby wydawać 600 zł na paliwo co miesiąc :) a na montaż instalacji mam dodatkowo 700 zł upustu.
Boncky - Wto Sty 03, 2012 22:37

kranik01 napisał/a:
jestem biednym studentem :D i nie bardzo mnie stać, żeby wydawać 600 zł na paliwo co miesiąc :) a na montaż instalacji mam dodatkowo 700 zł upustu.


to trza było punto kupić, pamiętaj że instalacja to nie tylko gaz i jazda, pewne podzespoły zużywają się szybciej, inne przez gaz i zazwyczaj trzeba regulować i wykonywać inne pierdołki, 90% osób które u mnie bywa z gazem zawsze słyszę " coś z tym jest nie tak muszę jechać do gazownika" każde 100 zł to sobie przelicz ile musisz km walić żeby być do przodu, to nie jest tak jak się innym zdaje... jako biedny student ile Ty km zrobisz rocznie ?:) a co do tematu tak jak wyżej, nasłuchuj nagraj lokalizuj :)

a już obliczyłem, robisz ok 1000 km miesięcznie, to Ci się w ogóle nie opłaca. Nawet w najmniejszym stopniu. Ale co ja tam będę mówił, się przekonasz:)

kranik01 - Wto Sty 03, 2012 22:52

Nie musisz mnie ostrzegać, wiem dokładnie o czym mówisz, ponieważ 2 lata miałem lanosa w gazie:) Na chwilę obecna robię ciut ponad 1 k, ale powoli kończę studia, pójdę do pracy więc dystans się zwiększy, staram się myśleć przyszłościowo.
haszczyc - Sro Sty 04, 2012 00:24

ten upust to pewnie oferta z groupona bo widziałem ofertę montażu w Zabrzu z upustem
kranik01 - Sro Sty 04, 2012 00:52

haszczyc napisał/a:
ten upust to pewnie oferta z groupona bo widziałem ofertę montażu w Zabrzu z upustem


Właśnie tak:D