Zobacz temat - [214i] Przegrzanie silnika?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214i] Przegrzanie silnika?

roverek214i97r - Sro Sty 04, 2012 20:01
Temat postu: [214i] Przegrzanie silnika?
Witam!

Sytuacja wygląda tak ze na zadu..u miałem kolizje z leśnym zwierzem i chłodnica poszła było to na pustkowiu nikogo nie było do pomocy telefonu tez nie wziąłem ale miałem 5l wody i połączyłem razem węże co idą do chłodnicy i zalałem wodą i dojechałem tak do domu bez problemu coś około 35km chłodnica wymieniona przejechałem dzisiaj 20km i wszystko działa jak przed kolizją. Moje pytanie jest takie czy jest możliwe ze za jakiś czas będę miał problemy z silnikiem i na co zwracać szczególną uwagę? i przy okazji bo nie chcę zakładać nowego tematu ile trzeba farby na pomalowanie z zewnątrz całego roverka 3d 214i razem ze zderzakami?

kadzaf - Sro Sty 04, 2012 20:51

czujnik temperatury silnika jest przy bloku wiec chyba widziałem na ile szła wskazówka w trakcie jazdy. Jeśli zrobiłes 35km jednorazowo bez chłodnicy to szacun ze dojechałes :smile:
roverek214i97r - Sro Sty 04, 2012 21:32

kadzaf napisał/a:
czujnik temperatury silnika jest przy bloku wiec chyba widziałem na ile szła wskazówka w trakcie jazdy. Jeśli zrobiłes 35km jednorazowo bez chłodnicy to szacun ze dojechałes :smile:



no właśnie nie wiem bo kable miałem wyrwane tak samo jak od licznika i obrotomierza :-(

slawo - Czw Sty 05, 2012 01:19

Pewnie miałeś włączone ogrzewanie i ciepło zostało odebrane przez nagrzewnicę. Jeśli woda nie wrzała to pewnie nie przegrzałeś.
PTE - Czw Sty 05, 2012 09:07
Temat postu: Re: [214i] Przegrzanie silnika?
roverek214i97r napisał/a:
Witam!

Sytuacja wygląda tak ze na zadu..u miałem kolizje z leśnym zwierzem i chłodnica poszła było to na pustkowiu nikogo nie było do pomocy telefonu tez nie wziąłem ale miałem 5l wody i połączyłem razem węże co idą do chłodnicy i zalałem wodą i dojechałem tak do domu bez problemu coś około 35km chłodnica wymieniona przejechałem dzisiaj 20km i wszystko działa jak przed kolizją. Moje pytanie jest takie czy jest możliwe ze za jakiś czas będę miał problemy z silnikiem i na co zwracać szczególną uwagę?


Kłęby pary spod maski się nie wydobywały? Jeśli wkrótce wydmucha Ci uszczelkę pod głowicą, to będzie właśnie widoczny efekt przegrzania ;) Miejmy jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Cytat:
i przy okazji bo nie chcę zakładać nowego tematu ile trzeba farby na pomalowanie z zewnątrz całego roverka 3d 214i razem ze zderzakami?


Zależy od lakieru, lakiernika oraz koloru. Jeśli ten sam kolor, to teoretycznie nawet 2 litry wystarczą. Jeśli nie, to około 3.

roverek214i97r - Czw Sty 05, 2012 10:46

slawo napisał/a:
Pewnie miałeś włączone ogrzewanie i ciepło zostało odebrane przez nagrzewnicę. Jeśli woda nie wrzała to pewnie nie przegrzałeś.


tak miałem ale 10km przed końcem musiałem wyłączyć bo aku miałem pęknięte i kwas wylatywał i samochód zaczął tak szarpać że się nie dało jechać dopiero po wyłączeniu ogrzewania jechał normalnie 3km przed końcem jazdy wylatywała para ze zbiorniczka bo nawet nie zakręcałem korka a było to rano i było zimno więc było widać pare ale jeśli teraz działa normalnie to mam nadzieje że nic się nie uszkodziło ;0

Wydryszek - Czw Sty 05, 2012 12:26

Oj, to z tym korkiem to zaszalałeś.... nie znam się ale o ile dobrze kojarzę to ciśnienia w układzie nie było i to może być początkiem problemów czego nie życzę.
polofix - Czw Sty 05, 2012 15:17

Wydryszek napisał/a:
Oj, to z tym korkiem to zaszalałeś.... nie znam się ale o ile dobrze kojarzę to ciśnienia w układzie nie było i to może być początkiem problemów czego nie życzę.

o tej porze jak normalnie jechałeś i używałeś ogrzewania to nic nie mogło się stać. termostat nawet pewnie się nie otworzył na tą niby chłodnicę. no chyba że jeździłeś po mieście bez ogrzewania i nie pilnowałeś czerwonego pola to jest jakaś możliwość uszkodzenia np uszczelki pod głowicą.

roverek214i97r - Nie Sty 08, 2012 09:52

czy grill z Rovera 400 będzie pasował do r214i?
tronsek - Nie Sty 08, 2012 10:10

roverek214i97r napisał/a:
czy grill z Rovera 400 będzie pasował do r214i?
:nie: Nie będzie pasował.