Zobacz temat - [R200] Piszczące hamulce przednie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Piszczące hamulce przednie

amarant89 - Czw Sty 05, 2012 20:32
Temat postu: [R200] Piszczące hamulce przednie
Witam, mam problem z piszczącymi hamulcami przednimi, założyłem nowe tarcze, nowe klocki (Breck czy jakoś tak nazwa klocków),wymieniłem oba zaciski a hamulce piszczą jak piszczały przy hamowaniu.Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić?
Tomi - Czw Sty 05, 2012 20:45
Temat postu: Re: [R200] Piszczące hamulce przednie
amarant89 napisał/a:
Witam, mam problem z piszczącymi hamulcami przednimi, założyłem nowe tarcze, nowe klocki (Breck czy jakoś tak nazwa klocków),wymieniłem oba zaciski a hamulce piszczą jak piszczały przy hamowaniu.Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić?


Te polskie klocki tak mają, że piszczą... i to bardzo.

amarant89 - Czw Sty 05, 2012 21:02

To jakie klocki polecacie ? Proszę jeszcze o przybliżoną ich cenę.
siejson - Czw Sty 05, 2012 22:02

Jesli zalozyles nowe klocki to chyba ( nie wiem moze sie myle) chyba kazde na poczatku beda piszczaly az sie troszke nie dotra. no chyba ze sa to klocki juz z jakiejs najwyzszej polki to wtedy chyba nie beda piszczaly
Tommek - Czw Sty 05, 2012 22:41

mi też stare piszczały, wymieniłem klocki i tarcze, przez chwile był spokój, przejechałem 2 tyś. km i znowu zaczęło piszczeć :/ niestety nie wiem jakiej teraz mam marki klocki
Tomi - Czw Sty 05, 2012 22:49

siejson napisał/a:
Jesli zalozyles nowe klocki to chyba ( nie wiem moze sie myle) chyba kazde na poczatku beda piszczaly az sie troszke nie dotra. no chyba ze sa to klocki juz z jakiejs najwyzszej polki to wtedy chyba nie beda piszczaly


Te klocki były testowane i piszczały jak oszalałe.

Kiedyś używałem klocków Lukas (był lux), potem trafiłem na jakieś podłe (piszczały i skończyły się po 8 tyś. km.). Potem były ATE (też było super). Ostatnio jeżdżę na Mintexie i też jest ok.... ale słyszałem, że niektórym piszczą. Do tej listy mogę dodać jeszcze TRW (ale to oczywista i naturalna kontynuacja Lukasa).

Podsumowując:
z testowanych i polecanych:
- Lucas, a potem TRW,
- ATE,
- MINTEX.

Z testowanych i niepolecanych:
- Breck,
- Delphi,
- MK Kashiyama,
- JC,
- 4Max.

Dodam jeszcze, że RH wypada średnio. Pewnie zależnie od tego, do jakiego auta. Nie mogę ich ani polecić ani odradzić. Osobiście nie używałem ich aucie.

bundylp - Pią Sty 06, 2012 09:31

W połowie października też wymieniałem tarcze ( oryginały od ROVERA ) i klocki ( Breck ). Do tej pory przejechałem już "kilka" kilometrów i ... piszczą. Na początku myślałem, że może źle je dotarłem więc wyjąłem i delikatnie wytarłem na kratce do docierania gładzi szpachlowej. Pomogło to na ... 100km. Po tym doświadczeniu jestem przekonany, że to wina klocków a kupiłem je bo u ojca w alfie spisują się rewelacyjnie.
kangaroo69 - Pią Sty 06, 2012 10:20

Tomi napisał/a:

Z testowanych i niepolecanych:

Tomi napisał/a:
- Delphi,

Jak najbardziej zgodzę sie :smile: Kupiłem tarcze wentylowane i klocki firmy Delphi bo wszyscy chwalili elementy zawieszenia tej firmy, jednak okazało się że już po dwóch tygodniach sie pokrzywiły i przy delikatnym hamowaniu albo prędkości powyżej 100km/h czuć je na kierownicy, jak docisne mocno pedał hamulca dopiero jest spokój :/
Jednym słowem BUBLE :wink:
Pozdr.

Kozik - Pią Sty 06, 2012 10:23

ja polecam ferodo, nie dość że nie piszczą to jeszcze lepiej hamują, minus jest taki że jak założysz beznadziejne tarcze to szybko je pokrzywisz jeśli jeździsz agresywnie
Andrzej_1272 - Pią Sty 06, 2012 12:54

POLECAM klocki ATE :!: :!: :!: z czystym sumieniem.Są rewelacyjne,ale nie należą do tanich.0 pisków i rewelacyjnie hamują.POZDRAWIAM.
Tomi - Pią Sty 06, 2012 15:01

Andrzej_1272 napisał/a:
POLECAM klocki ATE :!: :!: :!: z czystym sumieniem.Są rewelacyjne,ale nie należą do tanich.0 pisków i rewelacyjnie hamują.POZDRAWIAM.


Muszę Cię zmartwić... ale nawet ATE, nie jest już takie samo. Niestety z racji oszczędności przenosi produkcję niektórych typów do innych fabryk... lub wręcz inni producenci produkują dla ATE.

Kiedyś dostępne były REWELACYJNE tarcze ATE Powerdisc. W tej chwili nie są już dostępne :(