Zobacz temat - [R200] Nie grzeje świec
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Nie grzeje świec

machi12 - Czw Sty 05, 2012 20:59
Temat postu: [R200] Nie grzeje świec
Witam,
ostatnio miałem mały problem. Wpadłem w poślizg uderzyłem w krawężnik belką i mi się troszkę poprzestawiało w aucie. Mechanika zrobiona <ok> natomiast mam problem z elektryką :(
kiedy przekręcam kluczyk nie pali mi się dioda od grzania świec.
Nawet jak przekręce po 10-15 sekundach to silnik nie odpala ... tak jakby rzeczywiście nie grzał świec.
Sprawdziłem akumulator. Jest ok.
Wymieniłem przekaźnik (wsadziłem od Audi) 60 A i 12 v (było 70)
Gdzie może leżeć przyczyna?

kadzaf - Czw Sty 05, 2012 23:06

najpierw sprawdzenie bezpiecznika jesli jest ok to trzeba leciec dalej ((przydalby sie schemat instalacji el.) wtedy bedzie o wiele szybciej oraz prosciej \.
machi12 - Pią Sty 06, 2012 22:32

Bezpieczniki sprawdziłem w pierwszej kolejności. Przekaźnik wymieniłem... i lipa :(
PHJOWI - Pią Sty 06, 2012 22:34

CZUJNIK temperatury silnika jak tam ?
tronsek - Pią Sty 06, 2012 22:43

machi12 napisał/a:
Bezpieczniki sprawdziłem w pierwszej kolejności. Przekaźnik wymieniłem... i lipa
Sprawdź, czy napięcie dochodzi do przekaźnika. Może po prostu kabelek się upalił i nie dochodzi napięcie do przekaźnika.
machi12 - Pią Sty 06, 2012 22:51

Czujnik temperatury?
Gdzie się znajduje?

Do przekaźnika ponoć dochodzi a przekaźnik nie wypuszcza ani na przekręconym ani na 0 :(

empi - Sob Sty 07, 2012 08:29

sprobój podpiąć komputer silnika do masy(karoserii). Może przy bum , Ci sie zwarł czymś i upaliło masę na kompie. Wtedy właśnie objaw jest taki jak napisałeś.

Nawet jeśli to nie to , to jednym kablem i 2 minutami roboty zdementujesz moją teorię :)

machi12 - Sob Sty 07, 2012 13:51

empi napisał/a:
sprobój podpiąć komputer silnika do masy(karoserii). Może przy bum , Ci sie zwarł czymś i upaliło masę na kompie. Wtedy właśnie objaw jest taki jak napisałeś.

Nawet jeśli to nie to , to jednym kablem i 2 minutami roboty zdementujesz moją teorię :)


Powiem tak :) doszedłem do tego po tygodniu!
Nie czytałem Twojego postu bo dziś mnie nie było :( Ale tak jest!
Okazało się że jak pas nowy wspawałem nie podłączyłem masy komputera :)
Co prawda przez to zjarałem rozrusznik bo nawet nie cyka. I chyba będę regenerował, ale jestem w domu :)
Dzięki i pozdrawiam :)

empi - Sob Sty 07, 2012 22:54

zanim go dasz do regeneracji to go wyciagnij i spróboj podpiąć na sucho do aku (nie zapomnij o wzbudzającym + )
machi12 - Nie Sty 08, 2012 13:11

Dobra tak zrobię :) ale myślę że coś w nim padło ... ewentualnie masa przepalona jak komputer był walnięty :/ to może coś poszło nie tak ...