Zobacz temat - [R45] Problem z odpaleniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Problem z odpaleniem

matekk4 - Pon Sty 16, 2012 17:37
Temat postu: [R45] Problem z odpaleniem
Witam dzisiaj rano mialem problem z odpaleniem auta , w zasadzie nie odpalil . Zapalil i zgasl odrazu , potem juz ani drgnie . Otworzylem maske i sprawdzilem poziom oleju , zaskoczyl mnie jego brak (dużo ponizej minimum) , mam troche mokro , ale nie ma nic na ziemi zadnej plamy . Druga sprawa to to ze mialem zaśniedziałe klemy przy akumulatorze , oczywiscie wymienilem je dzisiaj , ale auto przed wymiana musialem uruchomic na kablach . Uzupełniłem olej i weszło 2 litry . Co moglo byc powodem tego ze nie odpalil rano ? I dlaczego ten brak oleju ?
Jugol - Wto Sty 17, 2012 13:28

A kiedy ostatnio wcześniej sprawdzałeś jego poziom, kiedy wymieniałeś olej ?? A co do odpalenia, to przyczyn mogło być kilka. Piszesz o klemach- są ważne, ważne również są masy: karoseria, silnik, rozrusznik. I jeszcze kwestia paliwa, może Ci się cofać do zbiornika ( walnięty zawór zwrotny w gruszce ) Przed ponownym odpaleniem, spróbuj podpompować gruszką, aż się zrobi twarda i wtedy odpal. Aha jeszcze jedna, ważna sprawa- czy świece żarowe masz ok ??
matekk4 - Wto Sty 17, 2012 17:36

Świece są dobre , dzisiaj palił normalnie . Dizisiaj też nie bylo juz obutku oleju (w ogóle) , a wczoraj bylem 40 km dzisiaj 20 km . Podpompować gruszką czyli :D ? Olej wymieniałem w kwietniu , a sprawdziałem moze 2 tygodnie temu i nie bylo go full ale tez nie bylo go jakos mało .
Jugol - Wto Sty 17, 2012 17:46

A jak z mocą, wszystko jest ok ?? Nie jest zmulony i nie kopci przypadkiem ?? Gruszkę masz zaraz przy filtrze paliwa, takie gumowe, baryłkowate http://allegro.pl/reczna-...2010285432.html
matekk4 - Wto Sty 17, 2012 17:56

Moc ok wszystko dobrze , ja tak mysle ze to moglo nie odpalic przez zaśniedziałe klemy . ale skad ten ubytek oleju skoro dzisiaj nic nie ubylo od wczoraj jak wlalem
Jugol - Wto Sty 17, 2012 18:01

Właśnie dziwne :hm: , bo jeżeli miałbyś gdzieś np. dziurę w układzie intrcoolera, albo poszedłby np. wąż olejowy, to na bank byś to i odczuł i zobaczył. Jeździj i kontroluj częściej stan oleju- bo to dziwne bynajmniej.
matekk4 - Wto Sty 17, 2012 18:02

Mnie tez to dziwi . brak plam z oleju pod autem , przed tym jak nie odpalil i dzisiaj tez . jedynie co to troche jest mokro kolo rozrządu ale nie tak zeby 2 l sie tam wylaly .
Mówisz , że bym odczuł , auto nie odpalilo w poniedziałek a w sobote jezdziło bez problemu zero spadku mocy wszystko grało i nie swiecila sie kontrolka oleju ani nic .

Jugol - Wto Sty 17, 2012 18:16

Ale ja miałem na mysli dziurę w IC, np. odczuwalny spadek mocy i kopcenie byś miał, a tak jak piszesz, to mogła być winna klema. Ale olej obserwuj- bo 2l straty, to prawie połowa stanu.
matekk4 - Wto Sty 17, 2012 18:22

po jedym dniu to nie wiele da sie powiedziec , zobaczymy jak to bedzie za jakis czas .