Zobacz temat - [R 600] Odcięcie zapłonu przy za wysokich obrotach?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R 600] Odcięcie zapłonu przy za wysokich obrotach?

spitz - Wto Sty 17, 2012 10:52
Temat postu: [R 600] Odcięcie zapłonu przy za wysokich obrotach?
Witam,

Znajoma jadąc wczoraj moim samochodem pod małą górkę w sporym śniegu nie bardzo sobie umiała poradzić, nie pomyślała żeby się rozpędzić tylko "grzała" gazem w podłogę z tego co mi mówiła i bardzo powoli 1-2 min wjechała.

Powiem szczerze, że trochę się przeraziłem czy niczego w ten sposób nie uszkodziła bo domyślam się, że obroty było wysokie... ale jak dokładnie wysokie to nie wiem. I tu rodzi się pierwsze pytanie... co można w ten sposób uszkodzić? przegrzać silnik? i czy można to zrobić w kilka minut czy trzeba by tak trzymać dłużej na takich obrotach.

A drugie pytanie właśnie z tematu i bardziej z ciekawości - czy jest w tym samochodzie jakaś blokada - odcięcie zapłonu czy coś takiego jak się przekroczy jakiś próg obrotów?
Nigdy tego nie testowałem, nawet nie wiem czy kiedyś dobrze 4k przekroczyłem.

kruszan - Wto Sty 17, 2012 11:05

w benzyniakach na pewno odcinka jest, pewnie koło 8tys. co prawda, swoją drogą nie wiem jakim cudem nigdy 4ki nie przekroczyłeś :) pozazdrościć, choć paliwo po 6zł za cholerę nie mogę jakoś ekonomii utrzymać :mrgreen:
spitz - Wto Sty 17, 2012 11:32

Ja mam na szczęście dosyć "lekką" nogę ;) ... chociaż jak tak pomyślę, to pewnie przy dobrym wyprzedzaniu może lecieć w górę powyżej 4k, nie wiem, nie patrzę wtedy na obrotomierz :D ... w sam raz mam 3k równo na 120 km/h i tyle wystarcza z nawiązką do jazdy na trasie.
KRYS - Wto Sty 17, 2012 18:06

+ - 6800 obr odcina zapłon
Mundekk - Wto Sty 17, 2012 20:05

Masz na 100% odcięcie obrotów a ono właśnie zapobiega uszkodzeniu silnika więc nic sie nie stanie, nie przekręcisz silnika za wysoko
slax - Wto Sty 17, 2012 21:32

no jak by mu się 5 z 1 pomyliła to pewnie by przekręcił :mrgreen: