Zobacz temat - [R400] Nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Nie odpala

bolcik - Wto Sty 24, 2012 10:19
Temat postu: [R400] Nie odpala
Witam znow niestety. Po krotce moja sytuacja wyglada tak: zatankowalem kiepskie paliwo, pojawily sie problemy z odpalaniem, czasami mi gasl na swiatlach jak stalem. po przejechaniu jakiejs trasy problemow z odpaleniem brak. dzisiaj rano wstaje i nie da sie zapalic wogole. pompka chodzi, rozrusznik kreci ale nie chce zaskoczyc. jak dluzej po krece to slychac taki dziwny dzwiek cos jakby stuknelo i koniec. akumulator mam niby pol roku ale czy jest opcja ze sie rozladowal? jest to jakis objaw HGF? od czego by zaczac sprawdzanie tak zeby nie wymieniac od razu wsyzstkiego na raz?
bizon - Wto Sty 24, 2012 12:07

Jesli jestes pewien ze wynika to z paliwa, to spusc je, zalej na nowo, wymien filtr paliwa, sprawdz czy podaje paliwo. Akumulator sprawdz miernikiem ale jak cos stuknelo to moze przekaznik od rozrusznika. Z HGF nie widze powiazania
bolcik - Wto Sty 24, 2012 12:13

tzn paliwo jest podawane i mimo to odpalalo. stuknelo jak dluzej przytrzymalem na rozruszniku ale teraz dalej kreci tylko juz coraz slabiej wiec odpuszcze bo skatuje akumulator
bizon - Wto Sty 24, 2012 12:42

to ze akumulator ma pol roku to nie znaczy ze sie nie rozladuje jak nim kreciles i kreciles. to akumulator do domu pod prostownik, posprawdzanie przekaznikow bo nie wiem co to stuknelo, wymiana filtra i probuj dalej odpalac
bolcik - Wto Sty 24, 2012 16:07

akumulator sprawdzony, silnik kreci i nie odpala. niestety nie mam teraz klucza do swiec ale na pewno swieca nr 4 zalana reszta ciezko powiedziec. palec rozebralem i nie ma nadpalenia ani nic nie zasniedzialo. w ktora strone teraz isc? jak sprawdzic cewke bez wykrecania swiecy? da sie jakos to zmierzyc na kablu co do kopulki idzie ?

[ Dodano: Wto Sty 24, 2012 16:06 ]
pompke oczywiscie slychac

[ Dodano: Wto Sty 24, 2012 16:07 ]
moge sprawdzic cewke tak zeby odkrecic kabel co idzie do kopulki i przylozyc go do karoserii po czym zakrecic?

ZochaN - Sob Sty 28, 2012 15:39

POMOCY kupiłem Roverka 400 2.0 tdi palil normalnie wszystko grało zostawiłem go 2 dni na mrozie pozniej odpaliłem go na popych ale nie wiedzialem ze nie mozna chodzil normalnie na rozgrzanym silniku i normalnie go odpalałem. Nastepnego dnia to samo rozrusznik kreci a nie chce palic, naladowalem akumulator i dalej to samo ( moze to byc wina świec żarowych ? POMOCY
tronsek - Sob Sty 28, 2012 15:45

ZochaN napisał/a:
moze to byc wina świec żarowych ?
:taa: Tak, to może być wina świec żarowych. Sprawdź czy napięcie do nich dochodzi oraz czy są sprawne.
pelson91 - Sob Sty 28, 2012 15:51

mi też na mrozach marnie pali, ale sprwdziłem świece żarowe - są ok. Więc je wykluczam. nie zmienai to faktu że przy -10 już praktycznie nie chce odpalać ;)
praktis - Sob Sty 28, 2012 16:28

Przekaźnik świec żarowych do sprawdzenia :)
szoso - Sob Sty 28, 2012 16:56

pelson91 napisał/a:
sprwdziłem świece żarowe - są ok

a sprawdziłeś czy prąd do nich dochodzi?

bizon - Sob Sty 28, 2012 22:00

pelson91 napisał/a:
-10 już praktycznie nie chce odpalać ;)

Wyprobuj przed odpaleniem uzyc gruchy paliwa

pelson91 - Sob Sty 28, 2012 23:46

Cytat:
a sprawdziłeś czy prąd do nich dochodzi?
tak, sprawdziłem właśnie to.
bizon - Nie Sty 29, 2012 09:16

pelson91 napisał/a:
właśnie to.

To jeszcze sprawdz jaka maja rezystancje, powinny miec 0,8-1,1