Zobacz temat - [R45 1,6] skrzypienie ukł. kierownczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 1,6] skrzypienie ukł. kierownczego

oktan1983 - Pią Sty 27, 2012 08:43
Temat postu: [R45 1,6] skrzypienie ukł. kierownczego
Witam wszystkich,
dziś rano (-12 stopni C) odmroziłem roverka i pojechałem do pracy (ok. 6 km). Przed wjazdem na firmowy parking, na drodze dojazdowej (typowe kocie łby) coś zaczęło trzeszczeć w zawieszeniu. Gdy już wjechałem na normalną drogę trzeszczy dalej, nawet przy delikatnych ruchach kierownicą. Czy ktoś miał coś podobnego czy to tylko wina mrozu i obluzowania się jakiejś gumy. Z auta chyba nic nie cieknie, a przynajmniej nie widziałem. Wieczorem i tak skoczę na diagnostykę ale zastananiwiam się czy dojadę ;) Dzięki za informacje, PZDR

micheaszu - Pią Sty 27, 2012 08:50

sprawdź poziom płynu do wspomagania.
W sumie ja po zakupie Roverka też miałem takie skrzypienie przez około kilka dni, ale później ustało, więc jeżdżę dalej. Na przeglądzie mi powiedzieli, że gdzieś w jednym miejscu w zawieszeniu może trochę syfu nachodzić albo wody i chyba stąd te skrzypienie.
Od tamtego czasu się już nie pojawia, tylko przy mocnym skręcie podjężdżając pod krawężnik.

bizon - Pią Sty 27, 2012 09:14

Ja tez obstawiam problem w plynie od wspomagania. najlepiej go wymien i zapewne problem ustanie. to maly koszt a i tak co jakis czas to trzeba robic