Zobacz temat - [R45] Jaki olej do skrzyni automatycznej?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Jaki olej do skrzyni automatycznej?

mala2550 - Sob Sty 28, 2012 23:50
Temat postu: [R45] Jaki olej do skrzyni automatycznej?
Witam.
Proszę o informację, jaki olej do automatycznej skrzyni biegów?
Pewnie gdzieś to jest na forum, ale ja niestety nie potrafię tego odszukać, zwyczajnie się na tym nie znam. :sad:
Niestety muszę wymienić olej, bo po pierwsze-właśnie kupiłam Roverka 45 :smile: i nie wiem kiedy był olej wymieniany.
Po drugie auto jak jest zimne, w poz. D, ruszając z miejsca bądź zatrzymując sie i wciskając hamulec auto się "trzęsie"i jak już jadę, a puszcę gaz, samochód szarpie i gwałtownie zwalnia. :cry:
Takiego telepania nie ma na P ani na wstecznym.
Po przejechaniu kilku km i nagrzaniu sie auta wszystko wraca do normy i jedzie jak trzeba.
Dzisiaj wymieniony został olej w silniku i wszystkie filtry.
Za tydzień będzie wymieniony rozrząd.

Proszę nie piszcie, że gdzieś o tym już było, bo ja potrzebuję konkretnej info,a to co dla Was jest oczywiste, mnie nie mówi zupełnie nic.
Z góry dzięki za pomoc i mam nadzieję na jakieś sugestie i podpowiedzi ze strony mądrzejszych ode mnie w temacie

Pozdrawiam cieplutko.

bizon - Nie Sty 29, 2012 09:40

mala2550 napisał/a:
Proszę nie piszcie, że gdzieś o tym już było, bo ja potrzebuję konkretnej info,a to co dla Was jest oczywiste, mnie nie mówi zupełnie nic.

Piszac ze juz o tym bylo, nie wymadrzamy sie i nie chcemy udowodnic ze dla nas jest cos oczywiste, ale chcemy uniknac zbednego zakladania tematow w tej samej tematyce.
A klikniecie "szukaj" by Ci zajelo mniej czasu niz napisanie tego postu

[ Dodano: Nie Sty 29, 2012 09:40 ]
http://forum.roverki.eu/v...j+automatycznej
pierwsze z brzegu

mala2550 - Nie Sty 29, 2012 10:10

Nie mówię, że się wymądrzacie, tylko próbowałam szukać, ale dla mnie R75 to inne auto jak R45, i nie wiem czy w 2004 r montowano takie skrzynie jak w 2001. Wogóle nie wiem jakie montowano skrzynie :sad:
Znalazłam sporo rzeczy w temacie ale naprawdę nie wiem czy tyczy się też to mojego auto.
Stąd moje pytanie.
A muszę wymienić olej, pytam Was, bo nie ma mi kto podpowiedzieć.
Jak pójdę do mechanika, może być różnie.
Po co mam np. zapłacić podwójnie albo wleje mi jakiś badziew, bo zobaczy, że przyjechała "głupia baba"?

Ale dzięki za odpowiedź, coś w tym znalazłam.