Zobacz temat - [R200 1.4i 1998r] Jak sprawdzić autentyczny przebieg?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4i 1998r] Jak sprawdzić autentyczny przebieg?

pistolet - Nie Sty 29, 2012 00:00
Temat postu: [R200 1.4i 1998r] Jak sprawdzić autentyczny przebieg?
Witam. Jak w temacie. Chciałem spytać czy jest możliwość sprawdzenia autentycznego przebiegu w moim samochodzie? Zaciekawiło mnie to ostatnio w momencie, gdy stuknęło mi 100000km na zegarze. Chcę wiedzieć o ile licznik był cofnięty przez poprzedniego właściciela. Czy w komputerze się to zapisuje, albo gdzieś indziej? Jak można do tego dotrzeć?
Nie znalazłem odpowiedniego tematu, więc zakładam nowy.

Raptile - Nie Sty 29, 2012 00:17

Nigdzie w komputerze tego nie znajdziesz. Tylko i wyłącznie w papierach
polofix - Nie Sty 29, 2012 11:20

Mniej więcej można się zorientować jaki to przebieg po stanie zużycia. Stan tapicerki, zawieszenia,itp. I zależy to w dużej mierze od tego gdzie i przez kogo/jak był samochód użytkowany. Np samochód mojego ojca używany chyba od 2006r w Polsce. Do tego roku w niemczech. tylne nadkola naprawiałem, calutkie zawieszenie jest w oryginale, łącznie z amorami. Przód dobry, tył w miarę dobry. HGF dopadł go książkowo, czyli niecałe 150tys km. kierownica ma minimalne ślady zużycia, tapicerka jak z fabryki. Do wymiany będą niebawem cukierki. to będzie pierwsza wymiana w zawieszeniu. awięc po kilku latach eksploatacji, napraw które przeprowadzałem sam, mogę powiedzieć że jestem pewnien tego przebiegu.
a jeśli kolega ma 100tys km, i jest to prawda, to naprawdę pogratulować bo to wielka rzadkość w tych czasach.