Zobacz temat - [Rover 416] cieknąca miska i płyn do spryskiwaczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 416] cieknąca miska i płyn do spryskiwaczy

Haczyk94 - Pon Sty 30, 2012 20:31
Temat postu: [Rover 416] cieknąca miska i płyn do spryskiwaczy
Witam!
No krew człowieka chce zalać.. Pierwsze auto, a zamiast dawać radość to irytuje..
W temacie o moim aucie można wyczytać że kapie mi olej.. położyłem się pod nim i zobaczyłem że miska olejowa jest mokra i wydech w sumie też.. co z tym zrobić? Jeździć do wymiany oleju (1000km)?

Druga sprawa wlałem płyn do spryskiwaczy wczoraj, bo nic nie było i podejrzanie dużo weszło, bo cała bańka 5l.. ale ok wszystko działa, aż poszedłem dzisiaj do auta zdrapać niemieckie naklejki z szyb i nabłyszczaczem wszystko potraktować i wychodzę od strony pasażera i niebieska kałuża. Patrzę i dość mocno kapie płyn. Co z tym zrobić? Jak się za to zabrać?

Trzecia sprawa o której właśnie sobie przypomniałem to nie domykająca się mniejsza cześć oparcia tylnej kanapy. Guzik nie odskoczył, a próbowałem ten mechanizm odblokować i nie dałem rady. Jakieś pomysły?

Z góry dziękuje!!
Macie jakieś sugestie co jeszcze sprawdzić?

bizon - Pon Sty 30, 2012 20:37

Haczyk94 napisał/a:
co z tym zrobić?
ja bym sie za to zabral od razu

Haczyk94 napisał/a:
Patrzę i dość mocno kapie płyn. Co z tym zrobić? Jak się za to zabrać?

Skrec kola w lewo, odepnij plastikowe nadkole i zobacz czy widzisz nieszczelnosc, jak nie to zdjecie przedniego zderzaka i szukanie.m oze pompka nie do konca wkrecona lub cos. zbiorniki w razie co sa na allegro

Haczyk94 napisał/a:
Guzik nie odskoczył, a próbowałem ten mechanizm odblokować i nie dałem rady. Jakieś pomysły?

Chyba bedzie ciezko bo pewnie jakas sprezynka lub cos wyskoczylo w srodku a rozebrac to to chyba nie bedzie tak latwo
Haczyk94 napisał/a:
Macie jakieś sugestie co jeszcze sprawdzić?

Sprawdzaj na biezaco poziom plynu chlodniczego i temp silnika

leszczu - Pon Sty 30, 2012 20:40

Haczyk94 napisał/a:
W temacie o moim aucie można wyczytać że kapie mi olej.. położyłem się pod nim i zobaczyłem że miska olejowa jest mokra i wydech w sumie też.. co z tym zrobić? Jeździć do wymiany oleju (1000km)?

Musisz zlokalizować czy olej ucieka przez dziurkę w misce, czy przez uszczelkę. :wink: Co z tym zrobić ?? Najlepiej jak najszybciej uszczelnić wyciek. :wink:
Haczyk94 napisał/a:
Co z tym zrobić? Jak się za to zabrać?

Możliwe, że masz pęknięty zbiorniczek. A żeby dostać się do zbiorniczka musisz zdemontować przedni zderzak. :wink:

Haczyk94 - Pon Sty 30, 2012 20:42

Ewidentnie uszczelka. ;)
leszczu - Pon Sty 30, 2012 20:44

Haczyk94 napisał/a:
Ewidentnie uszczelka. ;)

No to kupować jak najszybciej uszczelkę, szukać kanału i wymieniać. :wink:

sTERYD - Pon Sty 30, 2012 23:31

trzeci problem:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=71927
sukajka nie gryzie :P