Zobacz temat - [r 200 vi] problem z hamulcami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r 200 vi] problem z hamulcami

Dziegiel - Czw Lut 02, 2012 22:23
Temat postu: [r 200 vi] problem z hamulcami
Witam.

Mam taki mały problem: nie bardzo wiadomo czemu pedał hamulca jest miękki i wpada w podłoge gdy się go wciska a nie jest twardy tak jak powinno być. Wymieniłem przewody, kupilem uzywana pompe, stara regenerowalem, ta druga tez, z tylu wymienilem przewody, nowy zacisk z przodu, wyciekow nie ma a dalej jest to samo co bylo z wyjątkiem ze jak się wcisnie za drugim razem pedał to hamuje dużo lepiej. Mam juz dosc dlubania przy nim i wydawania hajsu w bloto, zwlaszcza ze nowka sztuka pompy kosztuje 1200 zł. Macie może jakiś pomysł?

Firq - Czw Lut 02, 2012 22:45

źle odpowietrzony uklad... jak odpowietrzałeś kolejno koła ?? które 1 2 3 4 ??
flapjck1 - Czw Lut 02, 2012 23:11

masz ABS?
yorker - Pią Lut 03, 2012 00:01

Mam ten sam problem, hamulce dobrze hamują, tyle że pedał "miękki". Układ odpowietrzany kilka razy :/
flapjck1 - Pią Lut 03, 2012 00:53

yorker napisał/a:
Mam ten sam problem, hamulce dobrze hamują, tyle że pedał "miękki". Układ odpowietrzany kilka razy :/


z tylu masz tarcze czy bebny?

marcinmarcin - Pią Lut 03, 2012 00:58

Odpowietrzcie na włączonym silniku w kolejności z Rave - krzyżowo. U mnie dopiero takie coś i przelanie z litra płynu pomogło raz na zawsze, problem nie powrócił, prawdopodobnie powietrze w pompie ABS...
yorker - Pią Lut 03, 2012 11:29

flapjck1 napisał/a:
z tylu masz tarcze czy bebny?


Z tyłu jak i z przodu mam tarcze.

flapjck1 - Sob Lut 04, 2012 10:30

yorker napisał/a:
flapjck1 napisał/a:
z tylu masz tarcze czy bebny?


Z tyłu jak i z przodu mam tarcze.

to stojace cylinderki odpadaja, jak masz abs to jak kolega wyzej pisal, trzeba sie przylozyc do odpowietrzenia niestety

yorker - Nie Lut 05, 2012 13:19

flapjck1 napisał/a:
trzeba sie przylozyc do odpowietrzenia niestety


jak tylko się ociepli będę działał. Dzięki