Zobacz temat - [R75] Wyciek płynu hamulcowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wyciek płynu hamulcowego

markozalko - Wto Lut 07, 2012 07:41
Temat postu: [R75] Wyciek płynu hamulcowego
Dziś wieczorem podłożyłem karton pod silnik żeby zobaczyć ile mi ubywa płynu z chłodnicy (ale to w innym poście). O dziwo zobaczyłem rano że mam plamy koloru żółtego-pomarańczowego. Płyn chłodniczy mam zielony. Szybko sprawdziłem stan zbiorniczka od hamulców i ciut ubyło. Czego to może byc awaria? Czy mogli coś poruszyć przy wymianie sprzęgła? Umówiłem się na uszczelnienie kolanka chłodnicy a tu już nowy wyciek. Ostatnio raz zamarzł mi pedał hamulca, nie mogłem wcale hamować, dopiero po jakiej 2minucie puścił. Poza tym rano pali mi się kontrolka ABS choć gaśnie jak zapali. Wcześniej gasła od razu. Czy to ma coś wspólnego z tym wyciekiem?
A może to nie płyn hamulcowy tylko płyn od sprzęgła?? No jeśli coś spierdzielili mi to nie wytrzymam. Płyn hamulcowy mógł się obniżyć ciut bo zimno i klocki zużyte.

sash997 - Wto Lut 07, 2012 08:55

jak wysprzęglik to niebawem pedał w podłodze zostanie... :twisted:
markozalko - Wto Lut 07, 2012 10:03

O to chodzi że wszystko było nowe zmieniane łącznei z dwumasą. Może to wyciek z pompy abs? Nie mam pojęcia.

[ Dodano: Wto Lut 07, 2012 10:03 ]
Czy można coś źle zlożyć z tym wysprzęglikiem. No dajcie spokój przejechałem 450 km i już jaja. Nie wiem czy wy też macie takie co, że po nocy jak jest mocno izmno to żeby 2 bieg włączyć to masakra, trzeb ana siłę prawie. Potem jest już normalnie.

SeniorA - Wto Lut 07, 2012 10:38

Moim zdaniem to płyn od wspomagania , sprawdź zbiorniczek.
sash997 - Wto Lut 07, 2012 10:41

ale wspomaganie to czerwony albo zielony... ale sprawdzić nie zaszkodzi
markozalko - Wto Lut 07, 2012 11:08

Płyn od wspomagania mam czerwony a wyciek mam żółty albo pomarańczowy.
SeniorA - Wto Lut 07, 2012 11:42

markozalko napisał/a:
sprawdziłem stan zbiorniczka od hamulców i ciut ubyło
poziom płynu minimalnie się obniża w związku ze zużyciem klocków hamulcowych.
markozalko - Wto Lut 07, 2012 18:13

SeniorA napisał/a:
markozalko napisał/a:
sprawdziłem stan zbiorniczka od hamulców i ciut ubyło
poziom płynu minimalnie się obniża w związku ze zużyciem klocków hamulcowych.

No to się obniża a nie wycieka. To jest różnica. Boję się że to coś poważniejszego. Po tych większych mrozach to się stało, przynajmniej z awarią uszczelki od kolanka chłodnicy. Potem jak pisałem zamarzł mi pedał hamuca, moż ewtedy coś puściło i teraz leci. Kurde w czwatrek chwila prawdy. W pi...u czasem mam dość tego dziada. Ile można.......

[ Dodano: Wto Lut 07, 2012 18:13 ]
Czytam i czytam i nie widzę żeby pedał nożnego hamulca przymarzł, tylko ręczny. Może faktycznie w tym tkwi problem.