Zobacz temat - [R25] Bezpiecznik od wycieraczek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Bezpiecznik od wycieraczek

The_Baca - Wto Lut 07, 2012 20:05
Temat postu: [R25] Bezpiecznik od wycieraczek
Proszę Was o pomoc w zlokalizowaniu bezpiecznika od wycieraczek przednich. Przestały działać i chcę sprawdzić czy to nie wina bezpiecznika. Czytałem, że bezpieczniki są opisane na plastiku zakrywającym je, jednak u siebie nie mam tego plastiku :sad: Sprawdzałem również na forum, znajdowałem tylko schematy z R200. Jak jest to przepraszam, może nie potrafię szukać ;) W każdym razie proszę o informację co do bezpiecznika odpowiedzialnego za wycieraczki.
BigBoyPL - Wto Lut 07, 2012 20:31

Cytat z polskiej instrukcji obsługi R200:
"Dostęp do głównej skrzynki bezpieczników uzyskuje się po zdjęciu osłony. Osłonę
zdejmuje się tak, jak pokazano na rysunku, obracając małą monetą w lewo o 90˚ trzy zabezpieczenia. Montując osłonę z powrotem należy włożyć dwa zawiasy w podłużne otwory obudowy (patrz rysunek), zamknąć osłonę i obrócić zabezpieczenia w prawo (w kierunku zgodnym z kierunkiem wskazówek zegara).
Rysunek z instrukcji R200 + rysunek bezpieczników w R25 :
Od przednich wycieraczek jest ten nr 9, 20A, oryginalnie żółty.

PTE - Sro Lut 08, 2012 09:32

Układ bezpieczników pod deską rozdzielczą w R25 jest zupełnie inny. Wygląda to tak:



A poniżej legenda:



Bezpiecznik nr 13 - 15A.

BigBoyPL - Sro Lut 08, 2012 10:54

Akurat taki był w instrukcji PL do R200 ;]
Ten który podałem był w ANG do 25.
Swoją drogą ciekawe czy ta różnica wynika z modelu czy ze strony kierownicy.

The_Baca - Sro Lut 08, 2012 12:13

Dzięki PTE, schemacik się przydał. Wyjąłem bezpiecznik, włożyłem z powrotem i wycieraczki ożyły :)