Zobacz temat - [MG F] Problem z odpaleniem. Brak napięcia na świecach.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MG F] Problem z odpaleniem. Brak napięcia na świecach.

fighter - Sro Lut 08, 2012 16:46
Temat postu: [MG F] Problem z odpaleniem. Brak napięcia na świecach.
Witam!

Mój MG F nie chce zapalić. Sprawdziłem to i przyczyna na pewno tkwi w elektryce. Nie podaje prądu na świece, nie ma iskry. A paliwo cały czas się dostaje do silnika, przez ciągłe próby odpalnie.. Auto kręci, ale zero odzewu ze strony silnika.
Pierwsze objawy były takie, że w trakcie silnych deszczów zaczął chodzić na 'dwa gary'. Potem kiedy już złapały mrozy chodził normalnie, jednak trochę szarpał. Czasem miał problemy z odpaleniem. Kolejnie całkiem przygasał. Nie chciał zapalić, raz załapał, pojechał kilka kilometrów, a teraz kompletna klapa. Nie chce zapalić ani na chwilę.

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Nie do końca się z nim zaznajomiłem. Być może niepotrzebnie zakładam nowy temat ale potrzebuję pilnie pomocy. Nie piszcie, zebym szukał w innych kategoriach. Przeszukałem wszystkie inne tematy dotyczące MG F, jednak nie dotyczą one konkretnie mojego problemu.

Liczę na Waszą szybką reakcję.

Pozdrawiam!
Z góry dzięki.

Skwirek - Sro Lut 08, 2012 17:13

witam,

kopułka + palec zapłonowy.


Pozdrawiam,
Marcin

fighter - Czw Lut 09, 2012 15:52

Nistety. To miejsce zostało już przeze mnie sprawdzone i jest ok.

[ Dodano: Czw Lut 09, 2012 15:52 ]
Miał ktoś taki przypadek?
Albo może jakis pomysł na jego naprawdę?

Adrian - Pią Lut 10, 2012 18:56

Kable WN sprawdzałeś/wymieniałeś?
fighter - Pon Lut 13, 2012 16:17

Skwirek napisał/a:
witam,

kopułka + palec zapłonowy.


Pozdrawiam,
Marcin


Zwracam honor. Sprawdziłem cewkę, podawała prąd, dlatego zdecydowałem kupić palec rozdzielacza zapłonu i kopułkę (koszt 46zł za komplet do freelandera). Po zamontowaniu zapalił od strzała :) hehee

pozdrawiam