Zobacz temat - [MG ZR idt 03r] szybkie pytanie o rozrząd
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR idt 03r] szybkie pytanie o rozrząd

Firq - Czw Lut 09, 2012 21:30
Temat postu: [MG ZR idt 03r] szybkie pytanie o rozrząd
Witam czy taki zestaw podejdzie do mojego IDT ??
http://allegro.pl/rover-6...2084825347.html
i jeszcze jedno pytanie pompa wody w silnikach K-seri jest napędzana paskiem rozrządu a w L-seri paskiem wielorowkowym za pomocą pompy wspomagania tak ?

7Tomi - Sob Lut 11, 2012 21:05
Temat postu: Re: [MG ZR idt 03r] szybkie pytanie o rozrząd
Firq napisał/a:
Witam czy taki zestaw podejdzie do mojego IDT ??
http://allegro.pl/rover-6...2084825347.html
i jeszcze jedno pytanie pompa wody w silnikach K-seri jest napędzana paskiem rozrządu a w L-seri paskiem wielorowkowym za pomocą pompy wspomagania tak ?


Cena okazyjna ale kurcze jakoś nazwa Japan JPN (a w sumie pierwszy raz słyszę o takiej a Dayco jakby nie patrzyć to jedne z najtańszych zamienników) mnie nie przekonuje tym bardziej że za ok 540-600zł (zależnie od sklepu) możesz kupić taki sam zestaw z firmy SKF. Producent sprawdzony i solidny. Lub np taki zestaw Gates'a kosztuje ok 590zł.

Pompa wody w K seri jest pod osłoną i jak napisałeś napędzana rozrządem.

Pompa wody w L serii jest zamontowana pomiędzy alternatorem i kompresorem klimatyzacji na wysokości Pompy wspomagania i to właśni pompa wspomagania napędza pompe wody.

bociannielot - Sob Lut 11, 2012 23:38

Tomi_114 napisał/a:
Cena okazyjna ale kurcze jakoś nazwa Japan JPN
(...)
Tomi_114 napisał/a:
mnie nie przekonuje

Ja miałem kiedyś od nich filtr powietrza, był dobry, ale to nie oznacza że każda ich część będzie tez dobrej jakości.

kadzaf - Nie Lut 12, 2012 00:10

bociannielot napisał/a:
ale to nie oznacza że każda ich część będzie tez dobrej jakości.

To samo tyczy sie innych ,to że droższe nie zawsze oznacza ze lepsze .
Po za tym głowa mała jaką niektórzy maja przebitke.

Firq - Nie Lut 12, 2012 20:39

wielkie dzięki za odp bo niebawem przymierzam sie do wymiany rozrządu w moim IDT

[ Dodano: Nie Lut 12, 2012 20:39 ]
powiedzcie mi w którym miejscu na skrzyni biegów jest otwór na bolec blokujący wał ?? bo angielski u mnie słaby :D a jak cytaty z Rave tłumaczyłem w translatorze to wyszło mi cytuje "Wał korbowy należy polowanie na foki .... " i takie tam wiec mało wiarygodne :) moge zrobić to na markera ale chciałem po znakach jak w książce pisze a z ravą sie ciężko dogaduje :D